Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz
Tipy na výlety u nás i do zahraničí, kde uslyšíte mimořádně dlouhou ozvěnu: Chcete si užít skutečně mimořádnou a...
Chcete si užít skutečně mimořádnou a několikanásobnou ozvěnu? Historický článek z roku 1908 vás seznámí nejen se vznikem ozvěny, ale hlavně s řadou lokalit, kde si můžete tento zajímavý zvukový zážitek poslechnout ve velkém měřítku.
Islám a alkoholismus podle roku 1902: Jak viděli naši předci nebezpečí alkoholismu v...

Islám a alkoholismus podle roku 1902

Jak viděli naši předci nebezpečí alkoholismu v Evropě a co s tím měli společného muslimové? Na to vám odpoví náš historický článek z roku 1902.
Illustrovaný svět 1902, autor neuveden.
Komu patří nejdražší diamanty na světě: Fascinuje vás lesk diamantů? Článek z roku 1902...

Komu patří nejdražší diamanty na světě

Fascinuje vás lesk diamantů? Článek z roku 1902 vás seznámí s těmi největšími a nejdražšími dimanaty na světě a s jejich bohatými majiteli.
Illustrovaný svět 1902, autor neuveden.
Snaha o cenzuru snů: Co říkáte na nápad cenzurovat lidské sny?...

Snaha o cenzuru snů

Co říkáte na nápad cenzurovat lidské sny? Humoristická báseň z roku 1917 vám popíše, jak tato snaha tehdy dopadla.
Kopřivy 1917, autor Gero.
Jak velká je jedna miliarda? Podívejte se na řadu zajímavých srovnání, které vám to ukáží: O miliardách slyšíme a čteme tak často, že už...

Jak velká je jedna miliarda? Podívejte se na řadu zajímavých srovnání, které vám to ukáží

O miliardách slyšíme a čteme tak často, že už nám to možná ani nepřipadá jako velké číslo. Ale jak velké ve skutečnosti je? Historický článek z roku 1908 vám hodnotu čísla jedna miliarda na řadě zajímavých způsobem názorně předvede.
Epocha 1908, autor prof. Fr. Michl.
Co dělala velká delegace muslimů v Praze před sto lety?: Když se řekne muslim nebo islám, tak řadu lidí...

Co dělala velká delegace muslimů v Praze před sto lety?

Když se řekne muslim nebo islám, tak řadu lidí napadnou nejrůznější asociace. Zajímá vás, co v roce 1914 pohledávala velká delegace z Turecka nejen v Praze, ale i v celé Evropě? To vám prozradí dobový článek.
Světozor 1914, autor neuveden.
Hudební senzace: skvělé kvarteto složené z profesionálních typografů: Naše zem má ve své historii řadu úspěšných...

Hudební senzace: skvělé kvarteto složené z profesionálních typografů

Naše zem má ve své historii řadu úspěšných hudebníků. Jedno ve své době velmi úspěšné kvarteto, složené z amatérských hudebníků, vám představí náš článek z roku 1906.
Světozor 1906, autor neuveden.
Restaurace, kde už před 110 lety hosty místo číšníků obsluhovaly stroje: Trápí vás pomalá obsluha v restauraci? Článek...

Restaurace, kde už před 110 lety hosty místo číšníků obsluhovaly stroje

Trápí vás pomalá obsluha v restauraci? Článek z roku 1909 vám přiblíží technické řešení, díky kterému už tehdy mohly některé americké restaurace fungovat bez číšníků.
Česká hospodyně 1909, autor neuveden.
Bublinková fólie i kartonové krabice za časů našeho dětství (PR): Abych vás uvedl v obraz musím přiznat, kolik mi...

Bublinková fólie i kartonové krabice za časů našeho dětství (PR)

Abych vás uvedl v obraz musím přiznat, kolik mi vlastně je. Tedy alespoň naznačit. Má dětství, to jsou léta 1978 až 1988. Na ta před tím si nepamatuji a na střední škole jsem se za dítě již rozhodně nepovažoval. A teď zpátky ke kartonům a bublinkám. Chci se s vámi podělit, jak jsme si je uměli užít. A rovněž je pořádně zrecyklovat. Ne ve tříděném odpadu, ale přímo v domácnosti. Byly vzácností a uplatnění našly opakovaně.
Chytrý způsob, jak v roce 1901 vyřešili převoz nadměrného nákladu po souši i po vodě: Jak převážet na dlouhé vzdálenosti nadměrný...

Chytrý způsob, jak v roce 1901 vyřešili převoz nadměrného nákladu po souši i po vodě

Jak převážet na dlouhé vzdálenosti nadměrný náklad těžký desítky tun, když nemáte k dispozici žádný dopravní prostředek schopný takovou váhu zvládnout? Článek z roku 1901 vám popíše, jak si s transportem obřího parního kotle poradili tehdejší inženýři.
Epocha 1901, autor —s.
Listování: [ 1 ]  2 | 3 | 4 | 5 další
Celkem 21 stránek, zobrazit poslední stránku.


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: