Bejvávalo.cz

nejnavštěvovanější český server věnovaný historii

Rubrika: RODINA, MÓDA A ŽIVOTNÍ STYL

Rok 1920: Papežova výzva na velkou vánoční sbírku ve prospěch chudých dětí: Účastníte se charitativních sbírek na pomoc...
Účastníte se charitativních sbírek na pomoc dětem v nouzi? Článek z roku 1920 vám přiblíží aktivitu tehdejšího papeže Benedikta XV., který k podobné sbírce vyzýval všechny věřící. O Vánocích by přece žádné dítě nemělo být smutné!
Vytvořte si krásné dekorace z vánočních látek: Nelibí se vám dekorace v obchodě a chcete si...

Vytvořte si krásné dekorace z vánočních látek

Nelibí se vám dekorace v obchodě a chcete si vytvořit vlastní jedinečné doplňky pro doladění útulné sváteční atmosféry? V takovém případě se vám bude hodit článek zaměřený na tvoření z vánočních látek, kdy si zvolíte vhodný motiv a vyrobíte si přesně to, co zrovna potřebujete.
Vtipy z roku 1927 na téma rodina, manželství a peníze: Smějete se rádi? V tom případě si otestujte...

Vtipy z roku 1927 na téma rodina, manželství a peníze

Smějete se rádi? V tom případě si otestujte svůj smysl pro humor na řadě povedených vtipů z roku 1927, které jsou překvapivě platné i dnes. Uvidíte, že lidé ani vztahy v rodině se ani za téměř sto let nijak zvlášť nezměnily.
Lidové noviny - 1927, autor neuveden.
Rok 1883: Nedomyšlená pomoc nejchudším obyvatelům Prahy: Pomáhat osobám v nouzi je určitě správná a...

Rok 1883: Nedomyšlená pomoc nejchudším obyvatelům Prahy

Pomáhat osobám v nouzi je určitě správná a záslužná činnost. Článek z roku 1883 vám popíše, jaký plán na pomoc nejchudším obyvatelům Smíchova tehdy měla tamní radnice a co všechno bylo na jejich plánu špatně.
Národní listy - 1883, autor neuveden.
Rok 1883: Podivný boj misionářů za rodinu, který přinesl jen chaos a rodinné nesváry: Mnozí rádi bojují za takzvanou tradiční rodinu,...

Rok 1883: Podivný boj misionářů za rodinu, který přinesl jen chaos a rodinné nesváry

Mnozí rádi bojují za takzvanou tradiční rodinu, aniž si přesně uvědomují význam těchto slov. Článek z roku 1883 vám ukáže, jak tehdy měla podle křesťanských misionářů taková rodina vypadat. Při svém svatém boji za rodinu tehdy způsobili pořádný chaos a některé rodiny dokonce rozvrátili.
Národní listy - 1883, autor neuveden.
Co nejvíce děsilo děti v roce 1912? A čím se lišil strach u děvčat a chlapců?: Zajímá vás, zda se děti v roce 1912 bály více...

Co nejvíce děsilo děti v roce 1912? A čím se lišil strach u děvčat a chlapců?

Zajímá vás, zda se děti v roce 1912 bály více strašidel, zločinu nebo rovnou konce světa? Nebo v nich největší strach vzbuzovalo něco úplně jiného? Máme tu pro vás výsledky zajímavého průzkumu, kdy byla otázka na jejich největší strach položena rovné tisícovce dětí.
Lidové noviny - 1912, autor neuveden.
Rok 1936: Budou kuřáci opět zachraňovat prázdnou státní pokladnu?: Kouříte a zdají se vám cigarety stále dražší...

Rok 1936: Budou kuřáci opět zachraňovat prázdnou státní pokladnu?

Kouříte a zdají se vám cigarety stále dražší? Nelíbí se vám vysoká spotřební daň, uvalená na tabákové výrobky? Úplně stejné trápení měli i kuřáci za časů první republiky. Článek z roku 1936 vám ukáže, jakému zdražování tehdy museli kuřáci čelit a jak se to podle nich projevilo povaze našeho národa.
Národní listy - 1936, autor neuveden.
Úřad prezidenta T. G. Masaryka: Jeho plat, pravomoci nebo řešení vážné nemoci v úřadě: Jak přesně byl prezident Tomáš Garrigue Masaryk...

Úřad prezidenta T. G. Masaryka: Jeho plat, pravomoci nebo řešení vážné nemoci v úřadě

Jak přesně byl prezident Tomáš Garrigue Masaryk volen, jaké měl pravomoci nebo jak by se postupovalo v případě dlouhodobé nemoci prezidenta, která by mu bránila řádně vykonávat úřad? To vše a mnohé další se o prezidentování za první republiky dozvíte v textu z roku 1921.
Občanská nauka československá - 1921, autor Prof. Dr. H. Traub.
Ať děti zůstávají dětmi: Vánoce jsou za dveřmi. A s nimi i nakupování...

Ať děti zůstávají dětmi

Vánoce jsou za dveřmi. A s nimi i nakupování dárků, z nichž největší radost samozřejmě mají děti. Rozbalování balíčků je pro ně rituálem, na který se těší celý rok. Noc před Štědrým dnem nemohou dospat. A pak odpočítávají hodiny, minuty…
Rok 1910: Dvojí metr církve ohledně sebevraždy: Spáchat sebevraždu je podle církve těžký...

Rok 1910: Dvojí metr církve ohledně sebevraždy

Spáchat sebevraždu je podle církve těžký hřích, který neumožňuje vykonat náležitý katolický pohřeb. Jak vám ale ukáže článek z roku 1910, tak i když církev posuzovala sebevraždu velmi přísně, tak v případě sebevraždy církevního představitele dokázala být naopak mimořádně tolerantní.
Osvěta americká - 1910, autor neuveden.
Listování: [ 1 ]  2 | 3 | 4 | 5 další
Celkem 78 stránek, zobrazit poslední stránku.


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2021 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2011 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.