Naše projekty: originální samolepky na stěnu Pieris.czmagazín Příroda.czobchod s plastikovými modely Plastikáče.czefektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz
Dopřejte dárek na Vánoce i sobě! V povánočním výprodeji (PR): Pravděpodobně to sama znáte. Během...
Pravděpodobně to sama znáte. Během předvánočních příprav i Vánoc samotných v jednom kole a nemáte si ani čas vydechnout. Zastavte se alespoň po Vánocích a dopřejte samé sobě opožděný vánoční dárek. Koupíte ho výhodně v povánočních výprodejích.
Humor našich předků: jak se z lakomého sedláka stal bohatý politik: Přemýšlíte někdy, jaká může být cesta k...

Humor našich předků: jak se z lakomého sedláka stal bohatý politik

Přemýšlíte někdy, jaká může být cesta k moci a penězům u některých politiků? Zajímavý vzestup malého sedláka na nejvyšší politická místa vám popíše humoristický článek z roku 1918. Myslíte si, že se podobné příběhy mohou stávat i dnes?
Kopřivy 1918, autor J. Ž.
Historické varování před inzeráty na zázračnou kosmetikou aneb některé věci se nemění: Blíží se Vánoce a reklamy nás bombardují...

Historické varování před inzeráty na zázračnou kosmetikou aneb některé věci se nemění

Blíží se Vánoce a reklamy nás bombardují zázračnými prostředky na cokoliv od hubnutí, mladistvou pleť, krásné vlasy až třeba po potenci. Jak vám ukáže článek z roku 1905, tak inzeráty na podobné kosmetické a léčebné zázraky pronásledovaly už naše předky.
Česká hospodyně 1905, autor .M.W.
S jakými karnevalovými kostýmy zazáříte? (PR): Zimní období je plné večírků, maškarních...

S jakými karnevalovými kostýmy zazáříte? (PR)

Zimní období je plné večírků, maškarních karnevalů a dalších různých oslav. Na většinu z nich máte dnes předepsané téma. Jen málokdy se vám stane, že se můžete obléknout zcela dle libosti. Na to, že si za zábavou vyjdete v nějakém karnevalovém kostýmu, musíte být připravení. Příležitostí je spousta, ať už se jedná o vánoční večírek, ples nebo dětské šibřinky, nebojte se tak, že svůj kostým vícekrát nevyužijete.
Prababičky radí jak v zimě pečovat o malé děti: Kdy chodit v zimě s dětmi na procházku nebo jak...

Prababičky radí jak v zimě pečovat o malé děti

Kdy chodit v zimě s dětmi na procházku nebo jak teplý by měl být v zimě dětský pokoj? Nejen tyto informace týkající se péče o děti v zimě vám prozradí článek z roku 1929.
Hvězda čsl. paní a dívek 1929, autorka —ek.
Noční světlo do dětského pokoje, které uspávalo děti už před sto lety: Potřebuje vaše dítě při usínání rozsvícené...

Noční světlo do dětského pokoje, které uspávalo děti už před sto lety

Potřebuje vaše dítě při usínání rozsvícené noční světýlko a vy to nechcete řešit pomocí dnes populárních LED lampiček? V tom případě si zkuste vyrobit vlastní domácí dětské noční světlo podle jednoduchého návodu z roku 1912.
Česká hospodyně 1912, autor neuveden.
Slevové šílenství za časů našich prababiček: Připadáte si dnes doslova zavaleni všemi Black...

Slevové šílenství za časů našich prababiček

Připadáte si dnes doslova zavaleni všemi Black Friday slevovými akcemi obchodů? Článek z roku 1911 vám vtipnou formou přiblíží, jak slevy a výprodeje tehdy v obchodech probíhaly a jak jim naše prababičky podléhaly.
Nové pařížské mody 1911, autor neuveden.
Otrocká práce našich předků aneb co skutečně znamenalo jít do Vídně na zkušenou: Traduje se, jak naši pradědové chodili do Vídně...

Otrocká práce našich předků aneb co skutečně znamenalo jít do Vídně na zkušenou

Traduje se, jak naši pradědové chodili do Vídně na zkušenou a naučili se tam řadu důležitých znalostí. Realita ale nebyla vždy tak idylická. Zcela jiný úhel pohledu na život našich předků ve Vídni vám přiblíží článek z roku 1873.
Pokrok 1873, autor neuveden.
5 tipů na vánoční dárky, které potěší každou ženu (PR): Vánoce. Jednoznačně jedno z nejkrásnějších...

5 tipů na vánoční dárky, které potěší každou ženu (PR)

Vánoce. Jednoznačně jedno z nejkrásnějších období v roce. Čas, kdy toužíme obdarovat našich blízkých, a zároveň kdy i my toužíme být obdarovány. Opatrně rozvážeme mašli na dárku a doufáme, že jeho obsah nám vykouzlí upřímný úsměv na tváři. Trefit se do našeho vkusu nemusí být však jednoduché. Proto přinášíme tipy na vánoční dárky, které zaručeně nezklamou.
O bohatém sebevrahovi se smyslem pro velmi černý humor: Máte rádi černý humor, který nebere vážně...

O bohatém sebevrahovi se smyslem pro velmi černý humor

Máte rádi černý humor, který nebere vážně ani smrt? Potom pro vás máme článek popisující nejčernější vtipkování štědrého sebevraha, který původně vyšel v roce 1873.
Pokrok 1873, autor neuveden.
Listování: [ 1 ]  2 | 3 | 4 | 5 další
Celkem 37 stránek, zobrazit poslední stránku.


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: