Rubrika: SPORT

Terče na šipky jsou skvělým způsobem zábavy. Jaké druhy existují a který si vybrat? : Nejspíše nikomu nemusíme představovat zmíněnou...
Nejspíše nikomu nemusíme představovat zmíněnou hru, která je oblíbená snad po celém světě. Nejčastěji ji najdeme v nejrůznějších barech, hospodách a dalších společenských místech tohoto typu. Právě samotná přítomnost terče do těchto míst zvládne nalákat spousty zákazníků. Lákají vás šipky?
Rok 1936: Proč chtěli nacisté podporovat svatby mezi sportovci?: Letní olympijské hry v Berlíně v roce 1936 byly...

Rok 1936: Proč chtěli nacisté podporovat svatby mezi sportovci?

Letní olympijské hry v Berlíně v roce 1936 byly velkou propagandistickou akcí Adolfa Hitlera. Málo se ví, že olympiáda měla kromě propagandy sloužit i k nacistické snaze o zlepšení takzvané německé rasy. Dobový článek vám prozradí, proč měly být sportovní sňatky pro Německo tak důležité.
Národní listy - 1936, autor CEPS .
Rok 1932: Který sport vyžaduje od sportovců nejvíce obratnosti a vytrvalosti?: Jak se dají mezi sebou porovnat zcela rozdílné...

Rok 1932: Který sport vyžaduje od sportovců nejvíce obratnosti a vytrvalosti?

Jak se dají mezi sebou porovnat zcela rozdílné sporty? Historický článek z roku 1932 vás seznámí s průzkumem, který srovnával sporty podle toho, který z nich vyžaduje od sportovců nejvyšší vytrvalost nebo obratnost. Posuďte sami, zda toto devadesát let staré hodnocení různých sportů platí i dnes.
Národní listy - 1932, autor —Ien.
Rok 1910: Byl zápas Gustava Frištenského podplacený?: Vyhrávat čestně a bez podvádění by mělo být...

Rok 1910: Byl zápas Gustava Frištenského podplacený?

Vyhrávat čestně a bez podvádění by mělo být cílem každého skutečného sportovce. Pro některé lidi je ale vlastní výhra důležitější než jejich čest. Článek z roku 1910 vám popíše jeden pražský zápas legendárního zápasníka Gustava Frištenského, kde nejspíš došlo k podvodu při vyhlašování vítěze.
Lidové noviny - 1910, autor neuveden.
Rok 1936: Další neúspěšná výprava na Mount Everest. Proč je tak těžké zdolat nejvyšší horu světa?: Dnes si můžete zájezd do Himálaje a na tamní...

Rok 1936: Další neúspěšná výprava na Mount Everest. Proč je tak těžké zdolat nejvyšší horu světa?

Dnes si můžete zájezd do Himálaje a na tamní nejvyšší horu světa koupit v běžné cestovní agentuře, specializované na dobrodružné zájezdy. V roce 1936 byl ale Mount Everest ještě marným snem nejlepších světových cestovatelů, dobrodruhů a horolezců. Dobový článek vám o neúspěšných snahách zdolat Mount Everest prozradí více.
Národní listy - 1936, autor Smil.
Poslední závod Hanče a Vrbaty: podrobnosti o závodu, záchranné akci a prázdné lékárničce na Labské boudě: 24. března 1913 se v Krkonoších odehrál...

Poslední závod Hanče a Vrbaty: podrobnosti o závodu, záchranné akci a prázdné lékárničce na Labské boudě

24. března 1913 se v Krkonoších odehrál lyžařský závod, který dodnes ukazuje sílu přátelství i smrtící nebezpečí hor. Zajímá vás, jak tehdy onen tragický závod na 50 km probíhal, proč zůstal Bohumil Hanč na trati sám, jak se v krizi zachoval Václav Vrbata nebo co pro Hančovu záchranu podnikl Emerich Rath? Velmi podrobně vám to popíše článek z roku 1936.
České slovo - 1936, autor W. W.
Jak připravit zásoby potravin pro výpravu na jižní pól?: Sbalit dostatečnou zásobu jídla při výpravě na...

Jak připravit zásoby potravin pro výpravu na jižní pól?

Sbalit dostatečnou zásobu jídla při výpravě na Antarktidu je životně důležité. Své by o tom mohla vyprávět expedice z divadelní hry Járy Cimrmana, kde své zásoby jídla zapomněli vynásobit dvakrát. Zkušený polárník sir Ernest Shackleton vám v článku z roku 1914 poradí, jak to udělat správně.
Lidové noviny - 1914, autor neuveden.
Výuka lyžování z roku 1909: Jízda na běžkách po rovině: Baví vás běžecké lyžování a zajímá vás,...

Výuka lyžování z roku 1909: Jízda na běžkách po rovině

Baví vás běžecké lyžování a zajímá vás, jak kdysi po rovině lyžovali naši předci? Nebo se právě učíte běžkovat a chtěli byste to vyzkoušet podle návodu, starého více jak sto let? Ať tak nebo tak, kapitola o jízdě na rovině z učebnice lyžování z roku 1909 je něco přesně pro vás.
O jízdě na lyžích - 1909, autor Dr. Rudolf Ročák.
Úplná historie lyžování v Evropě a v Čechách: Plánujete využít víkend k lyžování na...

Úplná historie lyžování v Evropě a v Čechách

Plánujete využít víkend k lyžování na čerstvě zasněžených horách? Ať už jste fanoušci sjezdového nebo běžeckého lyžování, tak vás jistě zaujme dlouhá a zajímavá historie lyžování v Evropě a u nás. Podrobně vás s ní seznámí úryvek z učebnice lyžování z roku 1909.
O jízdě na lyžích - 1909, autor Dr. Rudolf Ročák.
Rok 1913: Zápas Gustava Frištenského před 4000 nadšených diváků: Silák a zápasník Gustav Frištenský je legendou...

Rok 1913: Zápas Gustava Frištenského před 4000 nadšených diváků

Silák a zápasník Gustav Frištenský je legendou dodnes, o čem ostatně svědčí i účast jeho bratra Varela Frištenského v jedné z oblíbených her Járy Cimrmana. Článek z roku 1913 vás seznámí s průběhem amerického turné, na které se tehdy Gustav Frištenský vydal.
Osvěta americká - 1913, autor neuveden.
Listování: [ 1 ]  2 | 3 | 4 | 5 další
Celkem 12 stránek, zobrazit poslední stránku.


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2022 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2011 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.