Rubrika: SPORT

Rok 1936: Šampaňské jako součást olympijského tréninku rekordmanky v plavání?: Může být nezřízené pití alkoholu bráno jako...
Může být nezřízené pití alkoholu bráno jako nepovolený doping, obyčejný alkoholismus, nebo jako oficiální součást tréninku vrcholové sportovkyně na olympiádu? Článek z roku 1936 vás seznámí s plavkyní, podle které mělo být šampaňské součástí její přípravy na pokoření dalšího rekordu v plavání.
Velké závody na koloběžkách v roce 1930: zkusíte mezi vítězi najít svého pradědečka nebo prababičku?: Jízdu na koloběžce nebo na jízdním kole miluje...

Velké závody na koloběžkách v roce 1930: zkusíte mezi vítězi najít svého pradědečka nebo prababičku?

Jízdu na koloběžce nebo na jízdním kole miluje téměř každé dítě a mnohým to jako oblíbený sport zůstane až do dospělosti. Zajímá vás, jak v roce 1930 probíhaly velké koloběžkové závody v Ostravě, kterých se zúčastnilo téměř 400 dětí a tisíce diváků? Kdo vyhrál a o jaké ceny tehdy děti závodily?
České slovo - 1930, autor neuveden.
Rok 1896: Originální kolo, vhodné pro cyklovýlety celé rodiny: Když dnes chtějí rodiče s početnou rodinou...

Rok 1896: Originální kolo, vhodné pro cyklovýlety celé rodiny

Když dnes chtějí rodiče s početnou rodinou jezdit na výlety, tak si většinou pořídí velké rodinné auto. V roce 1896 ale ještě žádné velkoprostorové rodinné vozy neexistovaly. Dobový článek vám ukáže, pomocí jakého dopravního prostředku tehdy jeden sportovně založený tatínek tento problém vyřešil.
Z říše vědy a práce - 1896, autor neuveden.
Rok 1912: Pozor na křeč ve vodě, její následky mohou být smrtící: Parné léto a plavání, to patří neodmyslitelně...

Rok 1912: Pozor na křeč ve vodě, její následky mohou být smrtící

Parné léto a plavání, to patří neodmyslitelně k sobě. Dostali jste ale někdy při plavání křeč? Článek z roku 1912 vám ukáže, jaké nebezpečí může křeč ve vodě znamenat a proč taková situace může skončit až utonutím.
Lidové noviny - 1912, autor neuveden.
Rok 1932: Plavání se musí stát součástí školní výuky!: Dnes je už plavecký kurz běžnou součástí...

Rok 1932: Plavání se musí stát součástí školní výuky!

Dnes je už plavecký kurz běžnou součástí výuky na základní škole. Děti - neplavci se tam naučí minimálně základy plavání, zkušenější děti si tam své plavecké dovednosti pod odborným vedením ještě zlepší. Článek z roku 1932 vás ale seznámí se situací, kdy nic z toho ještě neplatilo.
Národní listy - 1932, autor vhz.
Rok 1883: Dočká se Praha koupaliště pro dívky?: Užívali jste si současný mimořádně žhavý...

Rok 1883: Dočká se Praha koupaliště pro dívky?

Užívali jste si současný mimořádně žhavý víkend u vody? Historický článek z roku 1883 vás seznámí s dobou, kdy si o takovém příjemném osvěžení mohly dívky v Praze nechat jen zdát.
Národní listy - 1883, autor neuveden.
Rok 1930: Civilní zaměstnání nejlepších českých boxerů: Dnes není ničím výjimečným, když se...

Rok 1930: Civilní zaměstnání nejlepších českých boxerů

Dnes není ničím výjimečným, když se nejlepší sportovci naplno věnují pouze sportu. V roce 1930 u nás ale bylo jen pár profesionálních sportovců a většina měla běžné civilní zaměstnání. Dobový článek vás seznámí s tím, čím se živil legendární boxer František Nekolný a další špičkoví čeští boxeři.
České slovo - 1930, autor neuveden.
Rok 1920: Chrtí dostihy míří do Prahy. Opravdu tento nový sport potřebujeme?: Konec Rakousko-Uherska a vznik samostatného...

Rok 1920: Chrtí dostihy míří do Prahy. Opravdu tento nový sport potřebujeme?

Konec Rakousko-Uherska a vznik samostatného Československa přinesl do naší země řadu nových věcí. Jednou z nich byly z Ameriky importované závody chrtů a zajíců. Jak vám ukáže článek z roku 1920, tak tato sportovní novinka vzbudila jak velkou vlnu nadšení, ale také odporu.
Národní listy - 1920, autor Ap.
Terče na šipky jsou skvělým způsobem zábavy. Jaké druhy existují a který si vybrat? : Nejspíše nikomu nemusíme představovat zmíněnou...

Terče na šipky jsou skvělým způsobem zábavy. Jaké druhy existují a který si vybrat?

Nejspíše nikomu nemusíme představovat zmíněnou hru, která je oblíbená snad po celém světě. Nejčastěji ji najdeme v nejrůznějších barech, hospodách a dalších společenských místech tohoto typu. Právě samotná přítomnost terče do těchto míst zvládne nalákat spousty zákazníků. Lákají vás šipky?
Rok 1936: Proč chtěli nacisté podporovat svatby mezi sportovci?: Letní olympijské hry v Berlíně v roce 1936 byly...

Rok 1936: Proč chtěli nacisté podporovat svatby mezi sportovci?

Letní olympijské hry v Berlíně v roce 1936 byly velkou propagandistickou akcí Adolfa Hitlera. Málo se ví, že olympiáda měla kromě propagandy sloužit i k nacistické snaze o zlepšení takzvané německé rasy. Dobový článek vám prozradí, proč měly být sportovní sňatky pro Německo tak důležité.
Národní listy - 1936, autor CEPS .
Listování: [ 1 ]  2 | 3 | 4 | 5 další
Celkem 12 stránek, zobrazit poslední stránku.


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2022 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2011 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.