Rok 1934: Konec jedné velké lásky... kvůli fotbalu: Mít rád fotbal je jistě v pořádku. Ale jak se…
Mít rád fotbal je jistě v pořádku. Ale jak se říká, nic se nemá přehánět. Historický článek z roku 1934 vám ukáže, jaké to je, když je pro muže tím nejdůležitějším na světě úspěch jeho oblíbeného fotbalového týmu. Stejně jako takový vztah v roce 1934 nevydržela jistá zamilovaná Věrka, tak to možná ani dnes mnoho dívek nemusí dlouho vydržet. Takže fanoušci kopané, dejte si na to nejenom na svatého Valentýna pozor!
Hlas lidu - 1934, autor ov.
Rok 1929: Kdy se naši rychlobruslaři konečně dočkají haly pro rychlobruslení?: Není to tak dávno, co byly plané sliby jistého…

Rok 1929: Kdy se naši rychlobruslaři konečně dočkají haly pro rychlobruslení?

[ téma: 1929, bruslení, rychlobruslení, hokej, sport, zima ]
Není to tak dávno, co byly plané sliby jistého politika ohledně postavení rychlobruslařské haly pro Martinu Sáblíkovou tématem řady vtipů. Jak vám ale ukáže článek z roku 1929, tak rychlobruslařská hala našim sportovcům chyběla daleko dřív, než se na její stavbě pokusil získat politické body Andrej Babiš. Zajímá vás, kde a jak tehdy naši rychlobruslaři trénovali?
Lidové noviny - 1929, autor K-ek
Rok 1931: Box je zdravý sport, který prospívá tělu! Proč přesto boxeři občas v ringu umírají?: Zápasy, jako je klasický box v ringu nebo v…

Rok 1931: Box je zdravý sport, který prospívá tělu! Proč přesto boxeři občas v ringu umírají?

[ téma: 1931, box, zdraví, úmrtí, dýchání, srdce ]
Zápasy, jako je klasický box v ringu nebo v dnešní době tak oblíbené MMA v oktagonu, jsou některými lidmi vnímány jen jako podivná a nebezpečná zábava, která doslova ohrožuje zdraví každého bojovníka. Historický článek z roku 1931 vám ale vysvětlí, že box je naopak velmi zdravý sport, který rozhodně prospívá zdraví sportovce. Zajímá vás, jaká konkrétní pozitiva box přináší a co je na něm naopak pro sportovce nejnebezpečnějšího?
Národní listy - 1931, autor neuveden.
Rok 1922: Mají se děti honit za rekordy a specializovat se na jediný sport?: Mnoho rodičů by jistě chtělo mít doma druhého…

Rok 1922: Mají se děti honit za rekordy a specializovat se na jediný sport?

[ téma: 1922, sport, tělocvik, rekordy, děti, žáci, škola ]
Mnoho rodičů by jistě chtělo mít doma druhého Jágra, Čecha, Ledeckou nebo Sáblíkovou. Je ale v pořádku posílat malé děti na náročné tréninky a do sportovních škol, kde se věnují jen jedinému sportu? Je u dětí honba za sportovními rekordy prospěšná, nebo jim spíš škodí? Právě nad touto dodnes důležitou otázkou se zamýšlí historický článek z roku 1922. Sami můžete posoudit, zda jsou tehdejší argumenty ohledně sportování dětí platné i dnes.
Lidové noviny - 1922, autor V. B. Ženatý.
Budou sokolové vystupovat na Hitlerově olympiádě? Muži říkají ano, ženy ne!: Olympiáda, pořádaná v nacistickém Německu v…

Budou sokolové vystupovat na Hitlerově olympiádě? Muži říkají ano, ženy ne!

[ téma: 1935, olympiáda, diktatura, Hitler, Sokol, Berlín, Německo, propaganda ]
Olympiáda, pořádaná v nacistickém Německu v roce 1936, budila na celém světě velké vášně a ani názor našeho Sokola nebyl jednotný. Mají se sokolové účastnit akce, kterou Adolf Hitler jistě využije k propagandě svého diktátorského režimu? Složité jednání ohledně možného vystoupení Sokola na olympiádě v Berlíně vám popíše článek z roku 1935.
České slovo - 1935, autor neuveden.
Rok 1936: Další Vánoce na blátě? Změňme prázdniny, aby si děti mohly užít sníh!: Vzpomínáte, jak dřív bylo na vždy Vánoce…

Rok 1936: Další Vánoce na blátě? Změňme prázdniny, aby si děti mohly užít sníh!

[ téma: 1936, Vánoce, počasí, sníh, škola, zima, prázdniny, lyžování ]
Vzpomínáte, jak dřív bylo na vždy Vánoce spoustu sněhu a dnes jsou naopak většinou blátivé a propršené? Pravděpodobně vás klame vlastní paměť, protože na špatné počasí a málo sněhu v době vánočních svátků si stěžovali už naši předci. Historický článek z roku 1936 vám seznámí s návrhem, jak by se právě kvůli počasí na Vánoce měly žákům a studentům změnit zimní a jarní prázdniny.
Národní listy - 1936, autor kjv.
Jak se naučit plavat? Zkuste výukovou metodu z roku 1921, podle které se rychle naučí plavat děti i dospělí: Podzim je čas návštěvy krytých bazénů a v…

Jak se naučit plavat? Zkuste výukovou metodu z roku 1921, podle které se rychle naučí plavat děti i dospělí

[ téma: 1921, plavání, škola, bazén, výuka, aquacentrum ]
Podzim je čas návštěvy krytých bazénů a v případě škol často i zahájení výuky plavání žáků. Zajímá vás, jak probíhala výuka plavání neplavců před více jak sto lety? Historický článek z roku 1921 vás seznámí s tehdejší novým způsobem výuky plavání u dětí i dospělých, která do tohoto oboru přinesla řadu zajímavých novinek. Zda se by bylo dobré učit tímto způsobem plavání i dnes, to už necháme na vás.
Lidové noviny - 1921, autor Dr. O. Vláčilík.
Velká pardubická steeple-chase pohledem roku 1933: Velká pardubická je vždy velká sportovní i…

Velká pardubická steeple-chase pohledem roku 1933

[ téma: 1933, dostihy, Velká pardubická, kůň, Pardubice, steeple-chase, událost, smrt ]
Velká pardubická je vždy velká sportovní i společenská událost. Zajímá vás, jak se o tomto celosvětově vyhlášeném dostihu v Pardubicích psalo v roce 1933? Dobový článek vás seznámí s tím, jak kdysi samotné dostihy v Pardubicích vznikly a v čem spočívá jejich ohromná náročnost, na kterou řada koní i jezdců doplatila životem. Dozvíte se také, jací jezdci a koně se měli v roce 1933 Velké pardubické steeplechase zúčastnit.
Národní listy - 1933, autor Dorost.
Kdo může za smrt nadějného boxera na olympiádě v Berlíně v roce 1936?: Box může vypadat jako velmi nebezpečný a zdraví…

Kdo může za smrt nadějného boxera na olympiádě v Berlíně v roce 1936?

[ téma: 1936, box, olympiáda, Hitler, Berlín, Rumunsko, smrt ]
Box může vypadat jako velmi nebezpečný a zdraví škodlivý sport. Historický článek z roku 1936 vás seznámí s rumunským boxerem Nicolae Berechetem, kterému účast na olympiádě v Berlíně přinesla smrt. Příčina jeho úmrtí byla ale úplně jiná, než jakou byste v případě špičkového boxera čekali.
Národní listy - 1936, autor CEPS.
Sport v roce 1907: Přehled zajímavých akcí klubu cyklistů za celý rok: Projížďka na kole je skvělý způsob, jak…

Sport v roce 1907: Přehled zajímavých akcí klubu cyklistů za celý rok

[ téma: 1907, cyklistika, kolo, bicykl, Praha ]
Projížďka na kole je skvělý způsob, jak trávit svůj volný čas. A pokud člověk na kole vyrazí ve skupině s dalšími přáteli, tak je celkový dojem z cesty ještě lepší. Stejně jako si to myslí mnozí milovníci cyklistiky dnes, tak podobně u nás uvažovali dávní fanoušci prvních bicyklů. Historický článek z roku 1907 vám přiblíží, jaké aktivity za celý rok tehdy pro své členy organizoval jeden významný pražský cyklistický klub.
Národní listy - 1907, autor neuveden.
Listování: [ 1 ]  2 | 3 | 4 | 5 další
Celkem 15 stránek, zobrazit poslední stránku.


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2024 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je již od počátů svého fungování v roce 2011 provozován
na originálním redakčním systému z dílny Perpetum web design.