Sport v roce 1907: Přehled zajímavých akcí klubu cyklistů za celý rok: Projížďka na kole je skvělý způsob, jak…
Projížďka na kole je skvělý způsob, jak trávit svůj volný čas. A pokud člověk na kole vyrazí ve skupině s dalšími přáteli, tak je celkový dojem z cesty ještě lepší. Stejně jako si to myslí mnozí milovníci cyklistiky dnes, tak podobně u nás uvažovali dávní fanoušci prvních bicyklů. Historický článek z roku 1907 vám přiblíží, jaké aktivity za celý rok tehdy pro své členy organizoval jeden významný pražský cyklistický klub.
Tenis v roce 1908: Proč je dobré hrát tenis, jak se na něj oblékat a podle jakých pravidel se hraje?: Tenis patří k nejoblíbenějším sportům na…

Tenis v roce 1908: Proč je dobré hrát tenis, jak se na něj oblékat a podle jakých pravidel se hraje?

Tenis patří k nejoblíbenějším sportům na celém světě. Zajímá vás, jak to bylo s tenisem před více jak sto lety? Historický článek z roku 1908 vám prozradí, jaké výhody hraní tenisu přináší, jak má vypadat správný tenisový oděv pro muže i ženy i a představí i ta nejdůležitější pravidla hry.
Lidové noviny - 1908, autor Sportsmenlike.
Rok 1898: Odvážný výlet z Jičína na rozhlednu na Žalý, jedno z nejhezčích míst v Krkonoších: Dnes si ani neuvědomujeme, co to znamenalo být…

Rok 1898: Odvážný výlet z Jičína na rozhlednu na Žalý, jedno z nejhezčích míst v Krkonoších

Dnes si ani neuvědomujeme, co to znamenalo být turistou před více jak sto lety. Článek z června roku 1898 vám podrobně popíše výlet, který tehdy skupina milovníků krás české přírody podnikla z Jičína na jednu rozhlednu v Krkonoších. Zajímá vás, jak to celé probíhalo a co se jim na Žalý líbilo nejvíce?
Národní listy - 1898, autor neuveden.
Rok 1932: Hloupý vtip u vody se proměnil ve tři hodiny trvající pokus o oživení téměř utopené mladé dívky!: Pobyt u vody svádí k všelijakým radovánkám a…

Rok 1932: Hloupý vtip u vody se proměnil ve tři hodiny trvající pokus o oživení téměř utopené mladé dívky!

Pobyt u vody svádí k všelijakým radovánkám a žertům. Jak vám ale ukáže článek z roku 1932, tak někdy se může zdánlivý vtip při výuce plavání snadno proměnit v dramatickou záchranu života, která má nakonec dohru u policie.
České slovo - 1932, autor p.
Rok 1933: Cyklisté, dávejte si pozor na svá kola! Trampové je kradou ve velkém: Máte na svém kole pořádný zámek, aby vám ho…

Rok 1933: Cyklisté, dávejte si pozor na svá kola! Trampové je kradou ve velkém

Máte na svém kole pořádný zámek, aby vám ho nemohl nějaký nenechavý zloděj ukrást? Protože riziko krádeže kola, to je bohužel běžná součást života každého milovníka cyklistiky. Jak vám ukáže článek z roku 1933, tak podobné nebezpečí číhalo na cyklisty i před devadesáti lety.
České slovo - 1933, autor me.
Rok 1898: Odvážný pokus o přeplavání kanálu La Manche: Dnes je to přesně 52 let od doby, kdy legendární…

Rok 1898: Odvážný pokus o přeplavání kanálu La Manche

Dnes je to přesně 52 let od doby, kdy legendární František Venclovský na druhý pokus 30. července 1971 přeplaval Lamanšský průplav. Pokusy o přeplavání moře oddělující Anglii a Francii jsou ale o hodně starší. Historický článek z roku 1898 vám podrobně popíše pokus, který tehdy podnikl jistý Frank Holmes.
Národní listy - 1898, autor neuveden.
Zákon z roku 1898: Plavčík se nesmí přiblížit k ženám, které učí plavat!: Historie zná řadu podivných zákonů, které i…

Zákon z roku 1898: Plavčík se nesmí přiblížit k ženám, které učí plavat!

Historie zná řadu podivných zákonů, které i samotní soudci v dobách jejich platnosti označovali za „směšné a blbé“. Článek z roku 1898 vás s jedním takovým zvláštním zákonem seznámí. Platil tehdy v Anglii a omezoval společné plavání mužů a žen.
Národní listy - 1898, autor neuveden.
Dokonalé kolo z roku 1896: Jaké mělo komponenty a jaké úpravy si mohli zákazníci objednat?: Patříte mezi fanoušky cyklistiky a milujete…

Dokonalé kolo z roku 1896: Jaké mělo komponenty a jaké úpravy si mohli zákazníci objednat?

Patříte mezi fanoušky cyklistiky a milujete jízdu na kole? V tom případě vás jistě zaujme, jakými komponenty byla osazená kvalitní sportovní kola před více jak stoletím. Velmi podrobně vám to ukáže text, který v roce 1896 vyšel v jedněch česky vydávaných amerických novinách. Chtěli byste si jízdu na takovém kole vyzkoušet?
Pokrok západu - 1896, autor neuveden.
Rok 1923: Krásy a nebezpečí potápění: Horké léto je nejlépe strávit u vody, nebo…

Rok 1923: Krásy a nebezpečí potápění

Horké léto je nejlépe strávit u vody, nebo dokonce přímo pod vodou. Historický článek z roku 1923 vám řekne něco o potápění.
Lidové noviny - 1923, autor neuveden.
Turistika v roce 1897: Jak se připravit na cestu? Jaké si pořídit mapy, jak trénovat chůzi a kolik si vzít peněz? : Plánujete o prázdninách vyrazit na delší…

Turistika v roce 1897: Jak se připravit na cestu? Jaké si pořídit mapy, jak trénovat chůzi a kolik si vzít peněz?

Plánujete o prázdninách vyrazit na delší pěší túru? V tom případě vás jistě zaujme, jakým způsobem se milovníci české krajiny a dlouhých cest připravovali na své cesty v roce 1897. Posuďte sami, zda je něco z více jak sto let starých rad užitečné i pro dnešní turisty.
Vzhůru na cesty! - 1897, autor Ladislav Malý
Listování: [ 1 ]  2 | 3 | 4 | 5 další
Celkem 14 stránek, zobrazit poslední stránku.


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2023 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je již od počátů svého fungování v roce 2011 provozován
na originálním redakčním systému z dílny Perpetum web design.