Rubrika: SPORT

Humor z roku 1933: Proč jsou lyže lepší než žena?: Jaký je rozdíl mezi láskou k lyžování a...
Jaký je rozdíl mezi láskou k lyžování a láskou k ženě? Článek z roku 1933 se vám humorným způsobem pokusí vysvětlit, v čem všem jsou lyže lepší. Myslíte, že by podobné srovnání vztahu pravého sportovce k ženám a lyžím mohlo platit i v dnešní době?
Proč se na lyžích stává tolik úrazů? Důvody jsou stejné, jako v roce 1933!: Jak mohou potvrdit členové Horské služby i...

Proč se na lyžích stává tolik úrazů? Důvody jsou stejné, jako v roce 1933!

Jak mohou potvrdit členové Horské služby i lékaři v přilehlých horských nemocnicích, tak i letos se při lyžování stává lyžařům velké množství úrazů. Skutečně jsou ale lyže o tolik nebezpečnější, než jiné sporty? Nad důvody velkého množství zranění na lyžích se zamýšlí článek z roku 1933
České slovo - 1933, autor W. W.
Turistika v roce 1901: Jak probíhal zimní výlet do zasněžených Krkonoš?: Jak to vypadalo, když se lidé z města v roce 1901...

Turistika v roce 1901: Jak probíhal zimní výlet do zasněžených Krkonoš?

Jak to vypadalo, když se lidé z města v roce 1901 rozhodli podniknout výlet za krásami zimních Krkonoš? Jak se tehdy turisté na zasněžených horách pohybovali a co v Krkonoších nejvíce obdivovali? Dobový článek vám krásně ukáže, jak moc se tehdejší turistiky lišila od našich současných cest za přírodou.
Národní listy - 1901, autor neuveden.
Rok 1933: Cviky, které z vás udělají dokonalé lyžaře: Těšíte se, až vyrazíte lyžovat na čerstvý...

Rok 1933: Cviky, které z vás udělají dokonalé lyžaře

Těšíte se, až vyrazíte lyžovat na čerstvý sníh? V tom případě se jistě vyplatí ještě před vyjetím na sjezdovku nebo do běžecké stopy pořádně protáhnout své tělo a vyzkoušet si vše, co budete na lyžích potřebovat. Vše důležité vám podrobně popíše článek z roku 1933.
Lidové noviny - 1933, autor E. Loubal
Rok 1936: Šampaňské jako součást olympijského tréninku rekordmanky v plavání?: Může být nezřízené pití alkoholu bráno jako...

Rok 1936: Šampaňské jako součást olympijského tréninku rekordmanky v plavání?

Může být nezřízené pití alkoholu bráno jako nepovolený doping, obyčejný alkoholismus, nebo jako oficiální součást tréninku vrcholové sportovkyně na olympiádu? Článek z roku 1936 vás seznámí s plavkyní, podle které mělo být šampaňské součástí její přípravy na pokoření dalšího rekordu v plavání.
Pozor - 1936, autor neuveden.
Velké závody na koloběžkách v roce 1930: zkusíte mezi vítězi najít svého pradědečka nebo prababičku?: Jízdu na koloběžce nebo na jízdním kole miluje...

Velké závody na koloběžkách v roce 1930: zkusíte mezi vítězi najít svého pradědečka nebo prababičku?

Jízdu na koloběžce nebo na jízdním kole miluje téměř každé dítě a mnohým to jako oblíbený sport zůstane až do dospělosti. Zajímá vás, jak v roce 1930 probíhaly velké koloběžkové závody v Ostravě, kterých se zúčastnilo téměř 400 dětí a tisíce diváků? Kdo vyhrál a o jaké ceny tehdy děti závodily?
České slovo - 1930, autor neuveden.
Rok 1896: Originální kolo, vhodné pro cyklovýlety celé rodiny: Když dnes chtějí rodiče s početnou rodinou...

Rok 1896: Originální kolo, vhodné pro cyklovýlety celé rodiny

Když dnes chtějí rodiče s početnou rodinou jezdit na výlety, tak si většinou pořídí velké rodinné auto. V roce 1896 ale ještě žádné velkoprostorové rodinné vozy neexistovaly. Dobový článek vám ukáže, pomocí jakého dopravního prostředku tehdy jeden sportovně založený tatínek tento problém vyřešil.
Z říše vědy a práce - 1896, autor neuveden.
Rok 1912: Pozor na křeč ve vodě, její následky mohou být smrtící: Parné léto a plavání, to patří neodmyslitelně...

Rok 1912: Pozor na křeč ve vodě, její následky mohou být smrtící

Parné léto a plavání, to patří neodmyslitelně k sobě. Dostali jste ale někdy při plavání křeč? Článek z roku 1912 vám ukáže, jaké nebezpečí může křeč ve vodě znamenat a proč taková situace může skončit až utonutím.
Lidové noviny - 1912, autor neuveden.
Rok 1932: Plavání se musí stát součástí školní výuky!: Dnes je už plavecký kurz běžnou součástí...

Rok 1932: Plavání se musí stát součástí školní výuky!

Dnes je už plavecký kurz běžnou součástí výuky na základní škole. Děti - neplavci se tam naučí minimálně základy plavání, zkušenější děti si tam své plavecké dovednosti pod odborným vedením ještě zlepší. Článek z roku 1932 vás ale seznámí se situací, kdy nic z toho ještě neplatilo.
Národní listy - 1932, autor vhz.
Rok 1883: Dočká se Praha koupaliště pro dívky?: Užívali jste si současný mimořádně žhavý...

Rok 1883: Dočká se Praha koupaliště pro dívky?

Užívali jste si současný mimořádně žhavý víkend u vody? Historický článek z roku 1883 vás seznámí s dobou, kdy si o takovém příjemném osvěžení mohly dívky v Praze nechat jen zdát.
Národní listy - 1883, autor neuveden.
Listování: [ 1 ]  2 | 3 | 4 | 5 další
Celkem 13 stránek, zobrazit poslední stránku.


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2023 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2011 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.