Rubrika: LÉKAŘSTVÍ A ZDRAVÍ

Skandál z roku 1925: Příbuzní zavřeli bohatou hraběnku do blázince, aby se neprávem dostali k jejím penězům!: Přestože netrpíte žádnou duševní nemocí, tak...
Přestože netrpíte žádnou duševní nemocí, tak skončit uvězněn v psychiatrické nemocnici a k tomu ještě čelit vyhrožování a násilí ze strany ošetřovatelů - to vypadá jako děj nějakého hororu. Článek z roku 1925 vám ale popíše skutečný případ, který tehdy ve Francii zažila hraběnka de Chateaubriand.
Tajemství našich prababiček: Co dokáže vyléčit cibule?: Cibule je nejenom nezbytná surovina v naší...

Tajemství našich prababiček: Co dokáže vyléčit cibule?

Cibule je nejenom nezbytná surovina v naší kuchyni, ale také osvědčený přírodní prostředek našich prababiček na řešení problémů se zdravím a krásou. Zajímá vás, co vše vám cibule dokáže vyléčit? Historický článek z roku 1911 vám to prozradí.
Amerikán - 1911, autor neuveden.
Rok 1919: Kulka mu prostřelila hlavu, přesto zůstal naživu: Máte šanci přežít, když vás někdo střelí...

Rok 1919: Kulka mu prostřelila hlavu, přesto zůstal naživu

Máte šanci přežít, když vás někdo střelí palnou zbraní do hlavy? Historický článek z roku 1919 vám na příkladu jednoho rolníka z Ústeckého kraje ukáže, že s hodně velkou dávkou štěstí nemusí být ani prostřelená hlava smrtelná.
Vídeňské illustrované noviny - 1919, autor neuveden.
Rakovina v roce 1919: Co rakovinu způsobuje? Existuje proti ní očkování a dá se léčit alternativní medicínou?: Rakovina je nemoc, která trápí lidstvo již...

Rakovina v roce 1919: Co rakovinu způsobuje? Existuje proti ní očkování a dá se léčit alternativní medicínou?

Rakovina je nemoc, která trápí lidstvo již dlouhá léta. Zajímá vás, co se o rakovině vědělo v roce 1919, co jí podle tehdejších lékařů způsobovalo a jak se dala léčit? Více jak stoletý článek vám všechny tyto informace o rakovině prozradí.
Vídeňské illustrované noviny - 1919, autor neuveden.
Problémy s umělým oplodněním v roce 1926: Kdo je otcem, když nedošlo k pohlavnímu styku?: Mnoho lidí se chybně domnívá, že umělé...

Problémy s umělým oplodněním v roce 1926: Kdo je otcem, když nedošlo k pohlavnímu styku?

Mnoho lidí se chybně domnívá, že umělé oplodnění a asistovaná reprodukce jsou nové a našim předkům neznámé lékařské úkony. Článek z roku 1926 vám ukáže, že se umělého oplodnění provádělo už před více jak sto lety! Nečekaným právním problémem ale v takovém případě bylo určení otcovství.
Lidové noviny - 1926, autor og.
Zapomenuté triky našich prababiček na krásné a zdravé vlasy: Zajímá vás, jak se naše prababičky staraly o...

Zapomenuté triky našich prababiček na krásné a zdravé vlasy

Zajímá vás, jak se naše prababičky staraly o své vlasy? Pomocí jakých přírodních prostředků tehdy bojovaly proti lupům nebo vypadávání vlasů? Co bylo podle nich základem pro krásné, husté a zdravé vlasy? Prozradí vám to historický článek z roku 1909.
Amerikán - 1909, autor neuveden.
Rok 1878: Kolik dnů dokáže člověk vydržet bez jídla?: Máte po Vánocích pocit, že jste přejedení a...

Rok 1878: Kolik dnů dokáže člověk vydržet bez jídla?

Máte po Vánocích pocit, že jste přejedení a že by se vám mohla hodit malá hladovka? V tom případě by vás mohl zajímat článek z roku 1878, který zkoumá, jak dlouho dokáže člověk vydržet bez jídla a pití.
Vesmír - 1878, autor crs.
Rok 1928: Ničí Evropanům pobyt v tropech zdraví?: Chtěli byste utéct ze zimy, sněhu a ledovky do...

Rok 1928: Ničí Evropanům pobyt v tropech zdraví?

Chtěli byste utéct ze zimy, sněhu a ledovky do nějaké exotické tropické země? Pobyt v tropickém prostředí prý ale u Evropanů způsobuje vážné degenerativní změny. Historický článek z roku 1928 vám prozradí, zda je taková teorie o vlivu tropů na naše zdraví pravdivá.
Lidové noviny - 1928, autor —d—
Rok 1909: Jak se zbavit nepříjemného zápachu z úst?: Zápach z úst není nic příjemného. Pokud vás...

Rok 1909: Jak se zbavit nepříjemného zápachu z úst?

Zápach z úst není nic příjemného. Pokud vás tento problém občas trápí, tak zkuste vyzkoušet některou z rad na toto téma z roku 1909. Naši předci si s tím dokázali poradit, ať už byly příčinou zkažené zuby nebo třeba žaludek.
Amerikán - 1909, autorka Josefina Hillová.
Rok 1887: Lékař už poslal pro „na smrt nemocnou“ ženu pohřební vůz, jí ale život vrátila úplně obyčejná věc: Doktoři jsou také jen lidé a i oni se někdy...

Rok 1887: Lékař už poslal pro „na smrt nemocnou“ ženu pohřební vůz, jí ale život vrátila úplně obyčejná věc

Doktoři jsou také jen lidé a i oni se někdy mohou splést. Článek z roku 1887 vás ale seznámí s případem jednoho lékaře, kterému jeho skutečně velký omyl za časů epidemie cholery udělal ostudu v celé zemi.
Národní listy - 1887, autor neuveden.
Listování: [ 1 ]  2 | 3 | 4 | 5 další
Celkem 32 stránek, zobrazit poslední stránku.


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2023 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2011 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.