Naše projekty: originální samolepky na stěnu Pieris.czmagazín Příroda.czobchod s plastikovými modely Plastikáče.czefektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz
U Milosrdných bratří - místo, kde v Praze nacházeli lékařskou péči a jídlo i ti nejchudší lidé: Zajímá vás, jakou prospěšnou práci už před...
Zajímá vás, jakou prospěšnou práci už před dávnými lety vykovával řád Milosrdných bratří v Praze? Prozradí vám to historický článek z roku 1905.
Tipy našich prababiček: jak pečovat o dětské vlásky: Jak často bychom měli malým dětem mýt vlasy? A...

Tipy našich prababiček: jak pečovat o dětské vlásky

Jak často bychom měli malým dětem mýt vlasy? A jak o dětské vlásky správně pečovat? To vám prozradí článek z roku 1904. Jistě shledáte, že rady pro tehdejší maminky a jejich děťátka týkající se péče o vlasy jsou platné i dnes.
Česká hospodyně 1904, autor M. W.
Nachlazení a chřipka: účinná obrana proti těmto nemocem z doby našich předků: Trápí vás nachlazení a chřipka? Článek z roku...

Nachlazení a chřipka: účinná obrana proti těmto nemocem z doby našich předků

Trápí vás nachlazení a chřipka? Článek z roku 1904 vám poradí, jak se proti těmto onemocněním účinně bránit. Co pomáhalo našim předkům, to jistě pomůže dnes i nám.
Česká hospodyně 1904, autor neuveden.
Elektřina a její pozitivní účinky na lidské zdraví: Dnes se někteří lidé elektřiny a takzvaného...

Elektřina a její pozitivní účinky na lidské zdraví

Dnes se někteří lidé elektřiny a takzvaného elektrosmogu až panicky bojí. Článek z roku 1900 vám naopak ukáže dobu, kdy vědci a lékaři objevovali jaký pozitivní vliv na lidské zdraví může elektrický proud mít.
Česká hospodyně 1900, autor neuveden.
Přírodní metody léčení dětí pokousaných psem: Pokousání od psa nebo kočky může mít velmi...

Přírodní metody léčení dětí pokousaných psem

Pokousání od psa nebo kočky může mít velmi závažné následky. Zajímá vás, jak bylo v dobách před nástupem moderní medicíny takové poranění od zvířete léčeno? Popíše vám to článek z roku 1893, který napsal dodnes uznávaný kněz a léčitel Sebastian Kneipp.
O výchově dítek a nemoci dětské 1893, autor Sebastian Kneipp.
Chcete holčičku nebo chlapečka? Zapomenutý způsob, jak ovlivnit pohlaví dítěte: Líbila by se vám volba, zda se vám narodí...

Chcete holčičku nebo chlapečka? Zapomenutý způsob, jak ovlivnit pohlaví dítěte

Líbila by se vám volba, zda se vám narodí děvče nebo chlapec? Článek z roku 1926 vám popíše vědecky ověřenou metodu, jak pohlaví svého budoucího dítěte ovlivnit. Zda metoda paní Cicele Montietle Erskine skutečně funguje i dnes ale musíte vyzkoušet sami.
Hvězda čsl paní a dívek 1926, autorka — P. r.
Přírodní lék proti pihám na obličeji: Chcete být krásná, ale trápí vás pihy na...

Přírodní lék proti pihám na obličeji

Chcete být krásná, ale trápí vás pihy na tváři i jinde po těle? Článek z roku 1902 vám poradí zcela přírodní a navíc osvěžující prostředek, jak se pih zbavit.
Česká hospodyně 1902, autor neuveden.
Přesná tělesná teplota zdravého člověka: Nejste si jisti, co je normální tělesná teplota...

Přesná tělesná teplota zdravého člověka

Nejste si jisti, co je normální tělesná teplota a co již zvýšená teplota nebo přímo horečka? Článek z roku 1900 vám otázku zdravé tělesné teploty u člověka vysvětlí.
Česká hospodyně 1900, autor neuveden.
Jak správně a zdravě větrat? Zkuste to podle dodnes platných rad dávných lékařů: Větráte často nebo dokonce pořád? Nebo naopak...

Jak správně a zdravě větrat? Zkuste to podle dodnes platných rad dávných lékařů

Větráte často nebo dokonce pořád? Nebo naopak preferujete všechna okna zavřená a pořádně utěsněná? Článek z roku 1903 vám poradí, jaké větrání je nejlepší pro vaše zdraví a jaký je rozdíl při větrání v zimě a v létě.
Česká hospodyně 1903, autor Jos. Lisy.
Děsivé následky pití alkoholu: Dáte si občas skleničku alkoholu? Článek z roku...

Děsivé následky pití alkoholu

Dáte si občas skleničku alkoholu? Článek z roku 1902 vám ukáže řadu konkrétních tragických důsledků, kam až může konzumace alkoholu někdy vést.
Sklenička kořalky 1902, autor Frant. V. Perútka.
Listování: [ 1 ]  2 | 3 | 4 | 5 další
Celkem 16 stránek, zobrazit poslední stránku.


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2020 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: