Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Mateřství před sto lety: čím a jak krmit novorozence

Česká hospodyně 1911, autor neuveden.
Mateřství před sto lety: čím a jak krmit novorozence: Znamená křik novorozence vždy hlad? A jaké mu...
Znamená křik novorozence vždy hlad? A jaké mu dávat jídlo? Odpovědi na tyto otázky si můžete přečíst v článku z roku 1911. Posuďte sami, jak se tehdejší rady ohledně péče o nejmenší děti liší od dnešních.
Jakého věku se dožijete? Prozradí vám to výpočet anglické pojišťovny: Jak praví jedna pohádková písnička - statistika...

Jakého věku se dožijete? Prozradí vám to výpočet anglické pojišťovny

Jak praví jedna pohádková písnička - statistika nuda je, má však cenné údaje. Článek z roku 1901 vám prozradí, jakého věku byste se podle tehdejších statistik anglické pojišťovny pravděpodobně dožili.
Česká hospodyně 1901, autor neuveden.
Je zdravé pít během jídla? Výzkum amerických lékařů vám poradí, zda jídlo zapíjet nebo ne: Jaký máte názor na pití během jídla? Někdo...

Je zdravé pít během jídla? Výzkum amerických lékařů vám poradí, zda jídlo zapíjet nebo ne

Jaký máte názor na pití během jídla? Někdo tvrdí že zapíjet jídlo je zdravé, někdo naopak že je lepší při jídle nepít vůbec. Článek z roku 1912 vám prozradí, k jakému výsledku tedy došli při svém vědeckém výzkumu američtí lékaři.
Epocha 1912, autor F. Š.
Podceňované nebezpečí: nákaza šířená ze starých knih a nutnost jejich dezinfekce: Číst si staré knihy je skvělé, ale díky jejich...

Podceňované nebezpečí: nákaza šířená ze starých knih a nutnost jejich dezinfekce

Číst si staré knihy je skvělé, ale díky jejich neznámému původu s tím může být spojeno i zdravotní riziko. Článek z roku 1909 vám popíše jak možná nebezpečí spojená se staršími knihami, tak i zajímavý způsob jejich dezinfekce.
Vynálezy a pokroky 1909, autor —ý.
Originální bezpečnostní láhve na jedovaté tekutiny používané v domácnosti: V domácnosti máme řadu nejrůznějších jedů....

Originální bezpečnostní láhve na jedovaté tekutiny používané v domácnosti

V domácnosti máme řadu nejrůznějších jedů. Jejich požití, ať už díky nepozornosti dospělých nebo zvědavosti u dětí, může skončit otravou nebo i smrtí. Článek z roku 1909 vám představí zajímavé bezpečností láhve, které by podobné situace dokázaly eliminovat.
Vynálezy a pokroky 1909, autor neuveden.
Pitný režim miminek: je zdravé dávat kojencům pít vodu?: Měli by kojenci pít vodu, nebo je to pro ně...

Pitný režim miminek: je zdravé dávat kojencům pít vodu?

Měli by kojenci pít vodu, nebo je to pro ně nebezpečné a měli by pít jen mateřské mléko? Odpověď na tuto otázku hledá článek z roku 1904.
Česká hospodyně 1904, autor Jos. Lisý.
Cibule, zázračný všelék z doby našich prababiček: Jaké všechny zdravotní i kosmetické problémy...

Cibule, zázračný všelék z doby našich prababiček

Jaké všechny zdravotní i kosmetické problémy dokáže vyřešit zdánlivě obyčejná cibule? To se dozvíte v historickém článku z roku 1904.
Česká hospodyně 1904, autor neuveden.
Průměrná délka života žen a překvapivé období, kdy jim smrt hrozí víc než mužům: Je všeobecně známo, že ženy mají statisticky...

Průměrná délka života žen a překvapivé období, kdy jim smrt hrozí víc než mužům

Je všeobecně známo, že ženy mají statisticky delší život než muži. Přesto ale existuje období, kdy ženám naopak hrozí smrt více než stejně starým mužům. Podrobně vás o tom bude informovat článek z roku 1910.
Česká hospodyně 1910, autor neuveden.
Pitný režim: jakou vodu pít a jaké vodě se vyhýbat: Každý lékař jistě potvrdí, že pít v parném...

Pitný režim: jakou vodu pít a jaké vodě se vyhýbat

Každý lékař jistě potvrdí, že pít v parném létě dostatek tekutin je zcela nezbytné pro zachování zdraví. Článek z roku 1886 vám poradí, jakou vodu pít a jaké vodě byste se naopak měli vyhýbat.
Co nám nesvědčí 1886, autor Dr. Nemo.
Proč místo černé kávy pít zdravější sladovou kávu: Máte rádi kávu? Historický článek z roku 1909...

Proč místo černé kávy pít zdravější sladovou kávu

Máte rádi kávu? Historický článek z roku 1909 vás seznámí s jejím pěstování, zdravotními riziky její konzumace a zdravějšími alternativami klasické kávy.
Česká hospodyně 1909, autor neuveden.
Listování: [ 1 ]  2 | 3 | 4 | 5 další
Celkem 13 stránek, zobrazit poslední stránku.


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: