Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Rakovina: co o ní věděli naši předci a jak rakovinu léčili

Slovník domácího lékařství a zdravotnictví 1897, autor J. Pavlík.
Rakovina: co o ní věděli naši předci a jak rakovinu léčili: Pokládáte rakovinu za novodobou nemoc, kterou...
Pokládáte rakovinu za novodobou nemoc, kterou naši předci vůbec neznali? V tom případě vás určitě překvapí, jak rakovinu vnímali lidé na přelomu minulého století. Popis i tehdejší možnosti léčby rakoviny vám přiblíží článek pocházející z roku 1897.
Koktání u dětí: jak koktavost léčit a co jí způsobuje: Máte ve svém okolí někoho, kdo má problémy s...

Koktání u dětí: jak koktavost léčit a co jí způsobuje

Máte ve svém okolí někoho, kdo má problémy s koktáním nebo se zadrhává v řeči? Historický článek z roku 1908 vám s tím poradí.
Česká hospodyně 1908, autor neuveden.
Hubnutí: zaručené návody na snížení váhy podle našich předků: Chcete zhubnout? Máme pro vás návod z roku 1911,...

Hubnutí: zaručené návody na snížení váhy podle našich předků

Chcete zhubnout? Máme pro vás návod z roku 1911, podle kterého začátkem minulého století hubnuli naši pradědečkové a prababičky. Vyzkoušejte sami, zda vám tehdejší rady na snížení tělesné hmotnosti dokáží pomoci i dnes.
Česká hospodyně 1911, autor neuveden.
Revma: co ho způsobuje a zapomenutý způsob jak ho vyléčit: Trápí vás nebo vaše známé revmatoidní...

Revma: co ho způsobuje a zapomenutý způsob jak ho vyléčit

Trápí vás nebo vaše známé revmatoidní artritida? Článek z roku vám prozradí údajný a téměř zázračný prostředek, který měl revma úspěšně vyléčit.
Epocha 1904, autor Dr. K. L.
Ozon a jeho téměř zázračné účinky nejen na lidský organismus: Jaký má ozon vliv na lidské zdraví a jaké má...

Ozon a jeho téměř zázračné účinky nejen na lidský organismus

Jaký má ozon vliv na lidské zdraví a jaké má tento kyslík ve formě tříatomové molekuly další možnosti využití? S tím vás podrobně seznámí článek z roku 1908.
Epocha 1908, autor V. H.
Jíme správně? Jak jíst pro zdravý a dlouhý život bez rizika civilizačních nemocí: Chcete se ve zdraví dožít vysokého věku bez...

Jíme správně? Jak jíst pro zdravý a dlouhý život bez rizika civilizačních nemocí

Chcete se ve zdraví dožít vysokého věku bez obav z nebezpečných nemocí jako je rakovina nebo mrtvice? Tato otázka trápila již naše předky. Historický článek z roku 1906 se jim s tím pokusil pomoci a třeba se zdravým stravováním pomůže i vám.
Světozor 1906, autor neuveden.
Co by měla jíst a pít kojící maminka? Nechte si poradit od prababiček: Jak by měla vypadat zdravá strava kojící matky?...

Co by měla jíst a pít kojící maminka? Nechte si poradit od prababiček

Jak by měla vypadat zdravá strava kojící matky? A může se při kojení napít piva nebo vína? To vám prozradí článek z roku 1911. Zkuste si sami ověřit, zda se tehdejší rady nějak liší od těch dnešních.
Česká hospodyně 1911, autor neuveden.
Mateřství před sto lety: čím a jak krmit novorozence: Znamená křik novorozence vždy hlad? A jaké mu...

Mateřství před sto lety: čím a jak krmit novorozence

Znamená křik novorozence vždy hlad? A jaké mu dávat jídlo? Odpovědi na tyto otázky si můžete přečíst v článku z roku 1911. Posuďte sami, jak se tehdejší rady ohledně péče o nejmenší děti liší od dnešních.
Česká hospodyně 1911, autor neuveden.
Jakého věku se dožijete? Prozradí vám to výpočet anglické pojišťovny: Jak praví jedna pohádková písnička - statistika...

Jakého věku se dožijete? Prozradí vám to výpočet anglické pojišťovny

Jak praví jedna pohádková písnička - statistika nuda je, má však cenné údaje. Článek z roku 1901 vám prozradí, jakého věku byste se podle tehdejších statistik anglické pojišťovny pravděpodobně dožili.
Česká hospodyně 1901, autor neuveden.
Je zdravé pít během jídla? Výzkum amerických lékařů vám poradí, zda jídlo zapíjet nebo ne: Jaký máte názor na pití během jídla? Někdo...

Je zdravé pít během jídla? Výzkum amerických lékařů vám poradí, zda jídlo zapíjet nebo ne

Jaký máte názor na pití během jídla? Někdo tvrdí že zapíjet jídlo je zdravé, někdo naopak že je lepší při jídle nepít vůbec. Článek z roku 1912 vám prozradí, k jakému výsledku tedy došli při svém vědeckém výzkumu američtí lékaři.
Epocha 1912, autor F. Š.
Listování: [ 1 ]  2 | 3 | 4 | 5 další
Celkem 13 stránek, zobrazit poslední stránku.


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: