Rubrika: ARCHITEKTURA A STAVEBNICTVÍ

Rok 1904: Jak v zimě postavit cihlový dům? Švédové dokazují, že ani silný mráz nemusí stavbu zastavit!: Domy se většinou staví jen od jara do podzimu, v...
Domy se většinou staví jen od jara do podzimu, v mrazech pod -5 stupňů předpisy dokonce používání malty zakazují. Jak vám ale ukáže článek z roku 1904, tak Švédové tehdy dokázali stavět pevně stojící domy z cihel a malty i při teplotách daleko nižších. Zajímá vás, jak tamní stavitelé na zimu vyzráli?
Rok 1900: Organizační smysl a vkus - nezbytné podmínky pro nové povolání šikových Američanek: Některá povolání dnes pokládáme za obyčejná...

Rok 1900: Organizační smysl a vkus - nezbytné podmínky pro nové povolání šikových Američanek

Některá povolání dnes pokládáme za obyčejná a někdy možná dokonce i trochu nudná. Článek z roku 1900 vám ukáže jedno tehdy zcela nové a finančně výnosné povolání, které tehdy vymyslely mladé důvtipné Američanky.
Ženské listy - 1900, autorka Ludyše
Rok 1922: Inflace a investice nemovitostí: Proč Češi ve velkém nakupují nemovitosti ve Vídni?: Jak výhodně investovat peníze? Kde je nejlepší...

Rok 1922: Inflace a investice nemovitostí: Proč Češi ve velkém nakupují nemovitosti ve Vídni?

Jak výhodně investovat peníze? Kde je nejlepší nakoupit nemovitost, když na tom chcete rozumně vydělat? Zajímavou ukázku toho, co dokáže velká inflace udělat s trhem nemovitostí, vám přiblíží článek z roku 1922. Tehdy totiž získala velká část domů ve Vídni nové české majitele.
Lidové noviny - 1922, autor neuveden.
Rok 1900: Tři odvážné ženy, které si v Chicagu bez mužské pomoci staví velký dům: Připadá vám myšlenka na dům postavený...

Rok 1900: Tři odvážné ženy, které si v Chicagu bez mužské pomoci staví velký dům

Připadá vám myšlenka na dům postavený svépomocí jako typicky mužská záležitost? Příběh tří odvážných sester z roku 1900 vám ukáže, že do podobně náročného projektu se klidně mohou pustit i ženy.
Ženské listy - 1900, autorka L.
Rok 1923: Jak vyřešit bytovou krizi? Veřejné domy se změní na běžné nájemní byty: Nedostatek bydlení je problém, který trápí...

Rok 1923: Jak vyřešit bytovou krizi? Veřejné domy se změní na běžné nájemní byty

Nedostatek bydlení je problém, který trápí naši republiku již více jak sto let. Neméně dlouhotrvajícím problém je ale i prostituce. Magistrát v Bratislavě se v roce 1923 pokusil oba tyto problémy vyřešit najednou. Dobový článek vám o bratislavské iniciativě na získání nových nájemních bytů prozradí víc.
Lidové noviny - 1923, autor št.
4 hlavní důvody, proč se vyplatí investovat do světelné reklamy: Pokud chcete zviditelnit sídlo své společnosti,...

4 hlavní důvody, proč se vyplatí investovat do světelné reklamy

Pokud chcete zviditelnit sídlo své společnosti, existuje hned několik možností značení. Před několika desítkami let zažívaly obrovský boom především neonové nápisy, ovšem od takové technologie se podstatně upouští, protože se do popředí prodírá LED provedení. V následujících řádcích vám prozradíme hned několik důvodů, proč se vyplatí investovat do světelné reklamy v podobě nápisů, log i panelů.
Mobilheim pro trvalé bydlení: Jedním z alternativních řešení bytové otázky...

Mobilheim pro trvalé bydlení

Jedním z alternativních řešení bytové otázky pro mnoho lidí je mobilheim. Jeho pořizovací cena je nesrovnatelně nižší a můžete na něj dostat i hypotéku.
Rok 1931: Jedinečná vlastnost hotelu Waldorf-Astoria v New Yorku, kterou ocení každý pověrčivý člověk: Jste pověrčiví a věříte na temnou sílu...

Rok 1931: Jedinečná vlastnost hotelu Waldorf-Astoria v New Yorku, kterou ocení každý pověrčivý člověk

Jste pověrčiví a věříte na temnou sílu nešťastného čísla 13? Jak vám ukáže článek z roku 1931, tak v tom případě by vám tehdy mohl absolutně dokonalé ubytování na míru nabídnout vyhlášený hotel Waldorf-Astoria v New Yorku. Zajímá vás, co na něm bylo v souvislosti s číslem 13 zvláštního?
Národní listy - 1931, autor neuveden.
Jaké metody lze aplikovat k sanaci vlhkého zdiva?: Mnozí majitelé starších nemovitostí řeší...

Jaké metody lze aplikovat k sanaci vlhkého zdiva?

Mnozí majitelé starších nemovitostí řeší potíže s vlhkým zdivem. To může v delším horizontu způsobit výrazné zhoršení statiky objektů, ale má negativní dopady také na zdraví jejich obyvatel. Čím dříve proběhne odborná sanace, tím lépe. Jaké se dnes využívají metody?
Mýtné a clo na Karlově mostě v minulosti? Složitost poplatků z roku 1476 vás překvapí: Zdají se vám dnešní pravidla placení...

Mýtné a clo na Karlově mostě v minulosti? Složitost poplatků z roku 1476 vás překvapí

Zdají se vám dnešní pravidla placení nejrůznějších poplatů a daní složitá? Článek z roku 1924 vás seznámí s tím, jaké poplatky museli lidé platit za používání Karlova mostu v patnáctém století. Zkuste si jen představit, jak to tehdy mohli zvládat bez dnešních počítačů a specializovaných programů.
Lidové noviny - 1924, autor rč.
Listování: [ 1 ]  2 | 3 | 4 | 5 další
Celkem 13 stránek, zobrazit poslední stránku.


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2022 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2011 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.