Rubrika: ARCHITEKTURA A STAVEBNICTVÍ

Jak se kdysi v Egyptě stavěly pyramidy a co měla vláda faraonů společného s křesťanstvím?: Tajemný Egypt a jeho majestátní pyramidy...
Tajemný Egypt a jeho majestátní pyramidy fascinují lidstvo už po tisíce let. Zajímá vás, jak se v této zemi žilo v časech velkých faraonů, jak byly tyto jedinečné symboly Egypta stavěny a v čem tehdy život běžných Egypťanů připomínal pozdější doby křesťanství? To vše vám prozradí článek z roku 1932.
Vladislavský sál za Rakousko-uherské monarchie: Nově zvolený prezident Petr Pavel dnes složil...

Vladislavský sál za Rakousko-uherské monarchie

Nově zvolený prezident Petr Pavel dnes složil svůj slib ve Vladislavském sálu Pražského hradu. Zajímá vás, jaké postavení měl Vladislavský sál v dobách Rakousko-uherské monarchie a jak tehdy tento jedinečný prostor vypadal? To vám prozradí historický článek z roku 1901.
Besedy lidu 1901, autor neuveden.
Rok 1930: Vláda chystá dotace na výstavbu nových bytů. Vyřeší se tím konečně bytová krize?: Nedostatek bytů je problém, který trápí Česko...

Rok 1930: Vláda chystá dotace na výstavbu nových bytů. Vyřeší se tím konečně bytová krize?

Nedostatek bytů je problém, který trápí Česko a dříve Československo už velmi dlouho. Článek z roku 1930 vám ukáže, jakým způsobem se tehdejší vláda chystala bytovou krizi řešit. Jak ale z článku uvidíte, tak tehdejší návrh na podporu nové bytové výstavby měl ke skutečnému řešení problému daleko.
České slovo - 1930, autor neuveden.
Rok 1933: Krize přináší zlevňování bytů, už ani státní zaměstnanci nemají na nájem: Zajímá vás, jaký vliv na ceny nájemného měla...

Rok 1933: Krize přináší zlevňování bytů, už ani státní zaměstnanci nemají na nájem

Zajímá vás, jaký vliv na ceny nájemného měla v hospodářská krize v časech první republiky? Článek z roku 1933 vám ukáže, jaká překvapivá skupina lidí tehdy patřila k těm nejvíce postihnutým krizí a jak na to reagovali majitelé nemovitostí.
Národní listy - 1933, autor neuveden.
Jak zdravě bydlet? Rady z roku 1909 platí i dnes!: Velkou část svého života trávíme...

Jak zdravě bydlet? Rady z roku 1909 platí i dnes!

Velkou část svého života trávíme „zavřeni“ ve svém bytě nebo domě. Jak by mělo takové bydlení vypadat, aby neškodilo našemu zdraví? Na kterou věc, která naše zdraví velmi ovlivňuje, bychom neměli zapomínat? To vše vám poradí historický článek o zdravém bydlení z roku 1909.
Amerikán - 1909, autor neuveden.
Rok 1904: Jak v zimě postavit cihlový dům? Švédové dokazují, že ani silný mráz nemusí stavbu zastavit!: Domy se většinou staví jen od jara do podzimu, v...

Rok 1904: Jak v zimě postavit cihlový dům? Švédové dokazují, že ani silný mráz nemusí stavbu zastavit!

Domy se většinou staví jen od jara do podzimu, v mrazech pod -5 stupňů předpisy dokonce používání malty zakazují. Jak vám ale ukáže článek z roku 1904, tak Švédové tehdy dokázali stavět pevně stojící domy z cihel a malty i při teplotách daleko nižších. Zajímá vás, jak tamní stavitelé na zimu vyzráli?
Vynálezy a pokroky - 1904, autor Tore Särnström
Rok 1900: Organizační smysl a vkus - nezbytné podmínky pro nové povolání šikových Američanek: Některá povolání dnes pokládáme za obyčejná...

Rok 1900: Organizační smysl a vkus - nezbytné podmínky pro nové povolání šikových Američanek

Některá povolání dnes pokládáme za obyčejná a někdy možná dokonce i trochu nudná. Článek z roku 1900 vám ukáže jedno tehdy zcela nové a finančně výnosné povolání, které tehdy vymyslely mladé důvtipné Američanky.
Ženské listy - 1900, autorka Ludyše
Rok 1922: Inflace a investice nemovitostí: Proč Češi ve velkém nakupují nemovitosti ve Vídni?: Jak výhodně investovat peníze? Kde je nejlepší...

Rok 1922: Inflace a investice nemovitostí: Proč Češi ve velkém nakupují nemovitosti ve Vídni?

Jak výhodně investovat peníze? Kde je nejlepší nakoupit nemovitost, když na tom chcete rozumně vydělat? Zajímavou ukázku toho, co dokáže velká inflace udělat s trhem nemovitostí, vám přiblíží článek z roku 1922. Tehdy totiž získala velká část domů ve Vídni nové české majitele.
Lidové noviny - 1922, autor neuveden.
Rok 1900: Tři odvážné ženy, které si v Chicagu bez mužské pomoci staví velký dům: Připadá vám myšlenka na dům postavený...

Rok 1900: Tři odvážné ženy, které si v Chicagu bez mužské pomoci staví velký dům

Připadá vám myšlenka na dům postavený svépomocí jako typicky mužská záležitost? Příběh tří odvážných sester z roku 1900 vám ukáže, že do podobně náročného projektu se klidně mohou pustit i ženy.
Ženské listy - 1900, autorka L.
Rok 1923: Jak vyřešit bytovou krizi? Veřejné domy se změní na běžné nájemní byty: Nedostatek bydlení je problém, který trápí...

Rok 1923: Jak vyřešit bytovou krizi? Veřejné domy se změní na běžné nájemní byty

Nedostatek bydlení je problém, který trápí naši republiku již více jak sto let. Neméně dlouhotrvajícím problém je ale i prostituce. Magistrát v Bratislavě se v roce 1923 pokusil oba tyto problémy vyřešit najednou. Dobový článek vám o bratislavské iniciativě na získání nových nájemních bytů prozradí víc.
Lidové noviny - 1923, autor št.
Listování: [ 1 ]  2 | 3 | 4 | 5 další
Celkem 13 stránek, zobrazit poslední stránku.


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2023 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2011 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.