Rubrika: AUTOMOBILY A MOTOCYKLY

Rok 1935: Odměna pro řidiče, kteří jezdí bez nehod? Taxikáři protestují!: Jsou různé způsoby boje proti velkému množství...
Jsou různé způsoby boje proti velkému množství nehod za volantem. S jedním originálním způsobem přišly americké úřady v roce 1935. Jak vám ale ukáže dobový článek, tak snaha označovat a odměňovat řidiče, kteří nezpůsobují žádné nehody, narazila u řidičů na nečekaný odpor.
Rok 1908: Jak se motoristé mohou vyhnout povinnému ručení?: Dnes si většina řidičů uvědomuje, jakou...

Rok 1908: Jak se motoristé mohou vyhnout povinnému ručení?

Dnes si většina řidičů uvědomuje, jakou jistotu jim poskytuje povinné ručení automobilu. Když se u nás ale v roce 1908 začalo toto povinné pojištění vozidla teprve připravovat, tak se mu část řidičů chtěla vyhnout. Dobový článek vám prozradí, jakým trikem chtěli povinné ručené obejít.
Lidové noviny - 1908, autor neuveden.
Rok 1927: Těžké rozhodnutí: je motorka lepší než kolo?: Motocykl i kolo jsou skvělé dopravní prostředky,...

Rok 1927: Těžké rozhodnutí: je motorka lepší než kolo?

Motocykl i kolo jsou skvělé dopravní prostředky, se kterými si v létě užijete plno zajímavých výletů. Který z nich je ale lepší volbou? V čem je lepší motocykl a kde jsou naopak přednosti bicyklu? Fejeton z roku 1927 vám veselou formou ukáže, jak to s výběrem mezi kolem a motorkou bylo tehdy.
Lidové noviny - 1927, autor g.
Rok 1931: Proč zaostáváme za světem ve využívání elektromobilů?: Jsou elektromobily novými předpisy vynucené zlo,...

Rok 1931: Proč zaostáváme za světem ve využívání elektromobilů?

Jsou elektromobily novými předpisy vynucené zlo, nebo jde o budoucnost dopravy po městě? Odpověď vám pomůže nalézt článek z roku 1931, který nevýhody i výhody užitkových elektromobilů podrobně popisuje. Uvodíte, že se velká část vlastností elektrických aut za tu dobu vůbec nezměnila.
Lidové noviny - 1931, autor F. Ka.
Rok 1916: Humor za volantem aneb návrh nových pravidel silničního provozu: Čemu všemu museli na svých cestách čelit první...

Rok 1916: Humor za volantem aneb návrh nových pravidel silničního provozu

Čemu všemu museli na svých cestách čelit první automobilisté? Humoristický článek z roku 1916 vám v podobě návrhu nových pravidel silničního provozu nabízí originální pohled na život prvních motoristů a na nejpodivnější omezení, se kterými se tehdy za volantem svých vozů potýkali.
Národní listy - 1916, autor neuveden.
Rok 1931: Jak zlevnit benzín a snížit závislost na dovozu?: Trápí vás současné vysoké ceny benzínu,...

Rok 1931: Jak zlevnit benzín a snížit závislost na dovozu?

Trápí vás současné vysoké ceny benzínu, způsobené válkou na Ukrajině? Historický článek z roku 1931 vám ukáže, že podobný problém trápil naše řidiče i před více jak devadesáti lety. Zajímá vás, jak odborníci v Československu plánovali snížit cenu benzínu a navíc pomoci našemu hospodářství?
Pozor - 1931, autor neuveden.
Rok 1932: Jaké jsou ženy řidičky?: Patří ženy za volant automobilu? A proč ženy...

Rok 1932: Jaké jsou ženy řidičky?

Patří ženy za volant automobilu? A proč ženy občas řídí auta svým vlastním, specifickým způsobem? Přinášíme vám fejeton z roku 1932, který se veselou formou zaměřil na tuto dodnes aktuální otázku. Posuďte sami, zda dnešní moderní ženy řídí auta jinak, než jak tomu bylo před devadesáti lety.
Lidové noviny - 1932, autor st.
Rok 1932: Proč podnikatel najel autem do skupiny lidí?: Srazit autem několik osob, navíc včetně maminky...

Rok 1932: Proč podnikatel najel autem do skupiny lidí?

Srazit autem několik osob, navíc včetně maminky s novorozencem v kočárku, to je jistě noční můra řady řidičů. A přesně něco takového v roce 1932 za volantem svého vozu spáchal jistý majitel továrny ze Zlína. Dobový článek vás seznámí s příčinou i následky této autonehody.
Lidové noviny - 1932, autor zg.
Auto nyní vs. před 100 lety. Jak se jezdilo, jaké byly dopravní nehody, v jakém stavu byly silnice?: Automobil je dnes pro většinu rodin téměř...

Auto nyní vs. před 100 lety. Jak se jezdilo, jaké byly dopravní nehody, v jakém stavu byly silnice?

Automobil je dnes pro většinu rodin téměř samozřejmostí. Před 100 let ale šlo do značné míry i přes rychlý rozvoj o vzácnost. Jak silniční provoz tehdy vypadal?
Rok 1914: Obrovské množství benzínu, které automobily v Berlíně spotřebují za jediný den: Kolik paliva bylo v roce 1914 potřeba na provoz...

Rok 1914: Obrovské množství benzínu, které automobily v Berlíně spotřebují za jediný den

Kolik paliva bylo v roce 1914 potřeba na provoz všech automobilů ve velkém městě za jediný den? A kolik nákladní aut, osobních aut, taxíků nebo aut v půjčovnách všechen ten benzín spotřebovalo? Dobový článek vám všechna tyto zajímavá čísla z historie automobilismu představí.
Lidové noviny - 1914, autor neuveden.
Listování: [ 1 ]  2 | 3 | 4 | 5 další
Celkem 16 stránek, zobrazit poslední stránku.


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2022 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2011 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.