Rubrika: AUTOMOBILY A MOTOCYKLY

Rok 1909: Konec pluhování a odvážení sněhu, vše vyřeší elektřina!: K zimní sněhové nadílce neodmyslitelně patří...
K zimní sněhové nadílce neodmyslitelně patří pluhy, které odklízí sníh ze silnic. Nešlo by to ale nějak jednodušeji a dokonce i levněji? Historický článek z roku 1909 vás seznámí s vynálezem, který řešil problém se sněhem pomocí elektrického proudu.
Rok 1913: Mladý český řidič najel v Americe do chodců a řadu jich zranil: Jak vypadala automobilová nehoda, za kterou mladý...

Rok 1913: Mladý český řidič najel v Americe do chodců a řadu jich zranil

Jak vypadala automobilová nehoda, za kterou mladý český řidič skončil v USA před soudem za „mrzačení automobilem“? Článek z roku 1913 vám ukáže, že auta se od té doby sice hodně změnila, ale řidiči jsou stále stejní.
Osvěta Americká - 1913, autor neuveden.
Rok 1904: Rychlostní rekord překonán! Jaké rychlosti dosáhl automobil s motorem o výkonu 100 koní?: Co si představíte, když se řekne automobil z...

Rok 1904: Rychlostní rekord překonán! Jaké rychlosti dosáhl automobil s motorem o výkonu 100 koní?

Co si představíte, když se řekne automobil z roku 1904? Možná vás napadne krásný, ale pomalý „dědeček automobil“, jakého můžete spatřit stát v muzeu nebo na poklidné spanilé jízdě veteránů. Článek z roku 1904 vám ale ukáže, že už tehdy dokázala auta jezdit velmi rychle!
Vynálezy a pokroky - 1904, autor neuveden.
Zapomenutý trik silničářů na snížení prašnosti silnic: Dýchat prach ze silnice zvířený...

Zapomenutý trik silničářů na snížení prašnosti silnic

Dýchat prach ze silnice zvířený projíždějícími automobily není nic příjemného, ani zdravého. Přitom řešení na snížení prašnosti silnic je relativně snadné, levné a dokonce i ekologické. Více vám o něm prozradí článek z roku 1910.
Lidové noviny - 1910, autor neuveden.
Rok 1935: Odměna pro řidiče, kteří jezdí bez nehod? Taxikáři protestují!: Jsou různé způsoby boje proti velkému množství...

Rok 1935: Odměna pro řidiče, kteří jezdí bez nehod? Taxikáři protestují!

Jsou různé způsoby boje proti velkému množství nehod za volantem. S jedním originálním způsobem přišly americké úřady v roce 1935. Jak vám ale ukáže dobový článek, tak snaha označovat a odměňovat řidiče, kteří nezpůsobují žádné nehody, narazila u řidičů na nečekaný odpor.
České slovo - 1935, autor neuveden.
Rok 1908: Jak se motoristé mohou vyhnout povinnému ručení?: Dnes si většina řidičů uvědomuje, jakou...

Rok 1908: Jak se motoristé mohou vyhnout povinnému ručení?

Dnes si většina řidičů uvědomuje, jakou jistotu jim poskytuje povinné ručení automobilu. Když se u nás ale v roce 1908 začalo toto povinné pojištění vozidla teprve připravovat, tak se mu část řidičů chtěla vyhnout. Dobový článek vám prozradí, jakým trikem chtěli povinné ručené obejít.
Lidové noviny - 1908, autor neuveden.
Rok 1927: Těžké rozhodnutí: je motorka lepší než kolo?: Motocykl i kolo jsou skvělé dopravní prostředky,...

Rok 1927: Těžké rozhodnutí: je motorka lepší než kolo?

Motocykl i kolo jsou skvělé dopravní prostředky, se kterými si v létě užijete plno zajímavých výletů. Který z nich je ale lepší volbou? V čem je lepší motocykl a kde jsou naopak přednosti bicyklu? Fejeton z roku 1927 vám veselou formou ukáže, jak to s výběrem mezi kolem a motorkou bylo tehdy.
Lidové noviny - 1927, autor g.
Rok 1931: Proč zaostáváme za světem ve využívání elektromobilů?: Jsou elektromobily novými předpisy vynucené zlo,...

Rok 1931: Proč zaostáváme za světem ve využívání elektromobilů?

Jsou elektromobily novými předpisy vynucené zlo, nebo jde o budoucnost dopravy po městě? Odpověď vám pomůže nalézt článek z roku 1931, který nevýhody i výhody užitkových elektromobilů podrobně popisuje. Uvodíte, že se velká část vlastností elektrických aut za tu dobu vůbec nezměnila.
Lidové noviny - 1931, autor F. Ka.
Rok 1916: Humor za volantem aneb návrh nových pravidel silničního provozu: Čemu všemu museli na svých cestách čelit první...

Rok 1916: Humor za volantem aneb návrh nových pravidel silničního provozu

Čemu všemu museli na svých cestách čelit první automobilisté? Humoristický článek z roku 1916 vám v podobě návrhu nových pravidel silničního provozu nabízí originální pohled na život prvních motoristů a na nejpodivnější omezení, se kterými se tehdy za volantem svých vozů potýkali.
Národní listy - 1916, autor neuveden.
Rok 1931: Jak zlevnit benzín a snížit závislost na dovozu?: Trápí vás současné vysoké ceny benzínu,...

Rok 1931: Jak zlevnit benzín a snížit závislost na dovozu?

Trápí vás současné vysoké ceny benzínu, způsobené válkou na Ukrajině? Historický článek z roku 1931 vám ukáže, že podobný problém trápil naše řidiče i před více jak devadesáti lety. Zajímá vás, jak odborníci v Československu plánovali snížit cenu benzínu a navíc pomoci našemu hospodářství?
Pozor - 1931, autor neuveden.
Listování: [ 1 ]  2 | 3 | 4 | 5 další
Celkem 16 stránek, zobrazit poslední stránku.


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2023 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2011 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.