Rubrika: FOTOGRAFIE, FILM, ROZHLAS A TELEVIZE

Rok 1935: Cenzura v Hollywoodu a další zajímavosti ze světa filmu: Když se řekne cenzura v dávném Hollywoodu, tak...
Když se řekne cenzura v dávném Hollywoodu, tak vás možná napadne zákaz filmové erotiky. Jak vám ale ukáže článek z roku 1935, tak tehdejší filmové cenzory zajímalo i zcela něco jiného. Kromě toho se v dobovém článku dozvíte i řadu dalších zajímavostí ze světa filmového plátna.
Rok 1912: Kdo brání rozšíření Marconiho bezdrátového telegrafu? Tradiční firmy, které se bojí o svůj zisk!: Kdo by neznal legendární cimrmanovské „Zkuste...

Rok 1912: Kdo brání rozšíření Marconiho bezdrátového telegrafu? Tradiční firmy, které se bojí o svůj zisk!

Kdo by neznal legendární cimrmanovské „Zkuste to bez drátů, milý Marconi!“ Jak vám ale ukáže článek z roku 1912, tak se tehdejší konkurence naopak bezdrátovým sítím Guglielma Marconiho intenzivně bránila a kvůli svému zisku i nadále chtěla využívat výhradně kabelové spojení.
Lidové noviny - 1912, autor neuveden.
Rok 1933: Maďarsko spustilo nový vysílač, který na našem území šíří nepřátelskou propagandu: Vztahy mezi mladým Československem a Maďarskem...

Rok 1933: Maďarsko spustilo nový vysílač, který na našem území šíří nepřátelskou propagandu

Vztahy mezi mladým Československem a Maďarskem byly velmi složité, dokonce mezi námi probíhal i válečný konflikt. Ani později se ale Maďaři nevzdali své touhy znovu ovládnout Slovensko. Jak vám ukáže článek z roku 1933, tak si speciálně kvůli tomuto účelu postavili i silný rozhlasový vysílač.
Lidové noviny - 1933, autor Jr.
Rok 1909: Nový fotografický materiál, slibující kvalitnější barevné fotografie: Díky mobilům s digitálním foťákem dnes...

Rok 1909: Nový fotografický materiál, slibující kvalitnější barevné fotografie

Díky mobilům s digitálním foťákem dnes pokládáme barevné fotografie za absolutně všední věc. V roce 1909 ale kvalitní barevná fotografie rozhodně nebyla něčím samozřejmým. Dobový článek vám představí nové fotografické desky, které měly zajistit lepší kvalitu snímku než desky bratrů Lumièrů.
Vynálezy a pokroky - 1909, autor neuveden.
Rok 1925: Historicky první mezinárodní telefonát mezi Prahou a Paříží: Díky mobilům a nejnovějším telekomunikačním...

Rok 1925: Historicky první mezinárodní telefonát mezi Prahou a Paříží

Díky mobilům a nejnovějším telekomunikačním technologiím dnes už nepřemýšlíme nad tím, jak daleko voláme. Je jedno, zda telefonujeme do vedlejší ulice a nebo na druhý konec světa, rozdíl je pro nás maximálně v ceně hovoru. V roce 1925 byl ale přímý hovor mezi Prahou a vzdálenou Paříží důležitým krokem k tomu, abychom se více přiblížili světu. Více v dobovém článku.
Národní listy - 1925, autor neuveden.
Rok 1925: Svatba Charlie Chaplina s dětskou hvězdou svého filmu Kid: Charlie Chaplin byl jedinečnou hvězdou filmového...

Rok 1925: Svatba Charlie Chaplina s dětskou hvězdou svého filmu Kid

Charlie Chaplin byl jedinečnou hvězdou filmového plátna, jehož filmy i po sto letech oslovují dnešní diváky. Jaký byl ale Chaplin v soukromém životě? Jedinečný pohled na jeho osobu vám nabízí článek, popisující jeho seznámení a svatbu s Litou Grey, kterou Charlie poprvé viděl v jejích 12 letech.
Národní listy - 1925, autor Zdenka F.-W.
Rok 1931: Nová česká komedie Muži v offsidu. Jak se povedla?: Český film Muži v offsidu ze světa fotbalových...

Rok 1931: Nová česká komedie Muži v offsidu. Jak se povedla?

Český film Muži v offsidu ze světa fotbalových fanoušků s Hugo Haasem, Jindřichem Plachtou, Theodorem Pištěkem a Jiřinou Štěpničkovou je dodnes pokládán za jednu z perel naší kinematografie. Článek z roku 1931 vám ukáže, jaké bylo jeho hodnocení v době vzniku. Možná vás překvapí, co vše mu tehdy bylo vytýkáno. A pokud chcete, tak si můžete celý film Muži v offsidu přímo přehrát.
Lidové noviny - 1931, autor u.
Rok 1932: Proč moderní rádia vypadají jako starý zdobený nábytek?: Libí se vám dnes populární dřevěný retro...

Rok 1932: Proč moderní rádia vypadají jako starý zdobený nábytek?

Libí se vám dnes populární dřevěný retro design rozhlasových přijímačů? V tom případě vás jistě zaujme článek z roku 1932, který se na tehdejší oblíbený styl hodně zdobených rádií zaměřil. Zajímá vás, jak tehdy odborníci vnímali design tehdejší velmi moderní spotřební elektroniky?
Lidové noviny - 1932, autor V. Gutwirth.
Rok 1932: Proč české filmy nedosahují úrovně zahraničních kinohitů?: Máte rádi českou filmovou tvorbu? Myslíte si o...

Rok 1932: Proč české filmy nedosahují úrovně zahraničních kinohitů?

Máte rádi českou filmovou tvorbu? Myslíte si o českých filmech, že plně dosahují úrovně světové kinematografie? Upřímně řečeno, kvalita českých filmů trápila naši kulturní veřejnost už v časech první republiky. Článek z roku 1932 vám prozradí, kde byl tehdy největší problém našich filmů.
České slovo - 1932, autor st.
Rok 1931: Tajemné signály z vesmíru ruší poslech rádia: Máte při poslechu rádia rádi dokonale čistý...

Rok 1931: Tajemné signály z vesmíru ruší poslech rádia

Máte při poslechu rádia rádi dokonale čistý zvuk zvolené rozhlasové stanice? Článek z roku 1931 vám prozradí překvapivé viníky z dalekého vesmíru, kteří tehdy v rozhlasovém vysílání pravidelně způsobovali nepříjemné a nepředvídatelné pískání.
Národní listy - 1931, autor neuveden.
Listování: [ 1 ]  2 | 3 | 4 | 5 další
Celkem 7 stránek, zobrazit poslední stránku.


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2023 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2011 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.