Rubrika: FOTOGRAFIE, FILM, ROZHLAS A TELEVIZE

Rok 1932: Proč české filmy nedosahují úrovně zahraničních kinohitů?: Máte rádi českou filmovou tvorbu? Myslíte si o...
Máte rádi českou filmovou tvorbu? Myslíte si o českých filmech, že plně dosahují úrovně světové kinematografie? Upřímně řečeno, kvalita českých filmů trápila naši kulturní veřejnost už v časech první republiky. Článek z roku 1932 vám prozradí, kde byl tehdy největší problém našich filmů.
Rok 1931: Tajemné signály z vesmíru ruší poslech rádia: Máte při poslechu rádia rádi dokonale čistý...

Rok 1931: Tajemné signály z vesmíru ruší poslech rádia

Máte při poslechu rádia rádi dokonale čistý zvuk zvolené rozhlasové stanice? Článek z roku 1931 vám prozradí překvapivé viníky z dalekého vesmíru, kteří tehdy v rozhlasovém vysílání pravidelně způsobovali nepříjemné a nepředvídatelné pískání.
Národní listy - 1931, autor neuveden.
Rok 1911: Začátky tajných odposlechů telefonních hovorů: Vynález telefonu přinesl nové možnosti...

Rok 1911: Začátky tajných odposlechů telefonních hovorů

Vynález telefonu přinesl nové možnosti dorozumívání se lidí na velké vzdálenosti. Státním úřadům ale časem došlo, že takový neveřejný způsob komunikace je třeba pečlivě sledovat a kontrolovat. Článek z roku 1911 vám popíše, jak tehdy kontrola telefonních hovorů probíhala v Německu.
Lidové noviny - 1911, autor neuveden.
Rok 1899: Fonograf ve službách politiků i reklamy: Politici na nejvyšších postech nebývají...

Rok 1899: Fonograf ve službách politiků i reklamy

Politici na nejvyšších postech nebývají průkopníky využívání nejnovějších technických novinek. Historický článek z roku 1899 vás ale seznámí s několika pokrokovými politiky a úředníky, kteří užitečnost tehdejších technologických novinek dokázali ocenit. Stejně tak jejich výhody ale pochopili někteří podnikatelé.
Národní listy - 1899, autor neuveden.
Jak pořizovat efektní fotky mraků? Zkuste trik dávných fotografů z roku 1895: Vyfotit nebe plné mraků tak, aby i výsledná...

Jak pořizovat efektní fotky mraků? Zkuste trik dávných fotografů z roku 1895

Vyfotit nebe plné mraků tak, aby i výsledná fotografie vypadala stejně efektně jako realita, je někdy nečekaně těžký úkol. Není to ale jen problém dnešních digitálních fotoaparátů nebo mobilů s foťákem. Článek z roku 1895 vám popíše trik, jaký tehdy při focení oblaků používali první fotografové.
Z říše vědy a práce - 1895, autor neuveden.
Rok 1932: Nová česká komedie s Vlastou Burianem: Viděli jste někdy v televizi skvělou komedii...

Rok 1932: Nová česká komedie s Vlastou Burianem

Viděli jste někdy v televizi skvělou komedii „Lelíček ve službách Sherlocka Holmese“ s Vlastou Burianem v hlavní roli? V tom případě vás jistě zaujme, jak se o tomto filmu psalo v roce 1932, kdy to nebyl žádný „film pro pamětníky“, ale naopak žhavá filmová novinka.
České slovo - 1932, autor fd.
Rok 1931: Jedinečná oslava krás Ukrajiny ve filmu Země od Alexandra Dovženka: Alexandr Dovženko, ukrajinsky Olexandr Dovženko,...

Rok 1931: Jedinečná oslava krás Ukrajiny ve filmu Země od Alexandra Dovženka

Alexandr Dovženko, ukrajinsky Olexandr Dovženko, patří dodnes mezi mezinárodně uznávané filmové tvůrce. Článek z roku 1931 vám popíše jeho legendární film Země, jedinečným způsobem ukazující tehdejší život Ukrajinců. Celý film Země vám v článku nabízíme ke shlédnutí.
Obzor - 1931, autor neuveden.
Rok 1927: Jak zprovoznit rozhlasový přijímač, letošní nejmodernější vánoční dárek?: Spotřební elektronika patří již téměř sto...

Rok 1927: Jak zprovoznit rozhlasový přijímač, letošní nejmodernější vánoční dárek?

Spotřební elektronika patří již téměř sto let k oblíbeným vánočním dárkům. Dnes to jsou mobily, tablety, televize nebo notebooky, tehdy šlo o první rozhlasové přijímače. Jejich uvedení do chodu bylo ale složitější, než jak to známe dnes. Více se o zprovoznění rádia dozvíte v článku z roku 1927.
Lidové noviny - 1927, autor ý.
Rok 1913: Jaké zvolit oblečení, líčení a účes pro vytvoření dokonalé portrétní fotografie? : Dnes, kdy se můžeme fotit každým mobilem, se...

Rok 1913: Jaké zvolit oblečení, líčení a účes pro vytvoření dokonalé portrétní fotografie?

Dnes, kdy se můžeme fotit každým mobilem, se nám může zdát focení portrétu jako něco zcela obyčejného. Před sto lety šlo ale o významnou událost, na kterou se bylo třeba náležitě připravit. Článek z roku 1913 vám dá řadu užitečných rad, které vám při focení portrétu pomohou i dnes.
Vychovatelské kapitolky - 1913, autor Isidor Kahlig,
Rok 1925: Kolik máme v Československu telefonů a jaká je předpověď vývoje cen volání?: Díky mobilům má dnes vlastní telefon téměř...

Rok 1925: Kolik máme v Československu telefonů a jaká je předpověď vývoje cen volání?

Díky mobilům má dnes vlastní telefon téměř každý. V roce 1925 bylo ale budování naší telefonní sítě teprve v počátcích a telefon byla vzácnost. Zajímá vás, kde tehdy bylo telefonních přístrojů nejvíce? Nebo jak prorocky tehdy viděli budoucí ceny hovorů v Čechách? Vše se dozvíte v dobovém článku.
Lidové noviny - 1925, autor neuveden.
Listování: [ 1 ]  2 | 3 | 4 | 5 další
Celkem 6 stránek, zobrazit poslední stránku.


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2022 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2011 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.