Rok 1912: Stačila jediná chyba při šití kalhot a šílený krejčovský mistr „zaklekl“ a málem zabil svého učně!
Lidové noviny - 1912, autor neuveden.Učit se řemeslu zdaleka nemusí být taková idylka, jak to může někdy z vyprávění vypadat. Historický článek z roku 1912 vám ukáže těžkosti krejčovských učňů z Valašského Meziříčí, kteří měli opravdu nepříjemného mistra. Co se přesně stalo, že tento mistr jednoho ze svých učňů málem umlátil k smrti?
Rok 1929: Proč se z lidí stávají zločinci? Mohou za to filmy a články v novinách!
Média i nejrůznější „odborníci“ rádi pronášení názory, co může za zločinností ve společnosti. V dnešní době za to často mohou počítačové hry a internet, předtím za to mohla televize. A jak vám ukáže článek z roku 1929, tak před televizí za tím stály noviny, informující své čtenáře o zločinu. Co myslíte, může za „vzrůst zločinnosti“ skutečně nějaké médium?
Národní listy - 1929, autor neuveden.Zdá se vám dnešní omezování kuřáků přísné? Kdysi by vám za kouření tabáku uřezali rty!
Kuřáci dnes naráží na řadu omezení, které se týkají jejich „záliby“. Jak vám ale ukáže článek z roku 1929, tak před dávnými časy přinášelo kouření nebo i šňupání tabáku daleko horší rizika, než že za něj dostanete pokutu.
Národní listy - 1929, autor neuveden.Rok 1930: Důvod sebevraždy? Špinavé pantofle!
Ke spáchání sebevraždy mohou vést člověka různé důvody. Historický článek z roku 1930 vás seznámí s příběhem, kde byla posledním impulzem k sebevraždě skutečně malicherná pohnutka.
České slovo - 1930, autor neuveden.Rok 1932: V Bratislavě se falšuje české pivo!
České pivo je pro mnoho Čechů otázkou národní hrdosti. Ale jako každá věc, která má „vyhlášenou značku kvality“, tak i pivo se dá falšovat. Historický článek z roku 1932 vás seznámí s tím, jak se tehdy jistá vážená osoba pokoušela na Slovensku falšovat známý plzeňský Prazdroj.
Národní listy - 1932, autor neuveden.Falešný kněz podvedl faráře: obral ho o velké peníze a dokonce sloužil i mše svaté
Farář by měl být znalec lidských duší a sám poznat, co je který člověk zač. Jak vám ale ukáže článek z roku 1929, tak i zkušený farář může naletět drzému podvodníkovi. Zajímá vás, co přesně mladý podvodník s příhodným jménem Straka provedl a o kolik peněz faráře připravil?
Národní listy - 1929, autor neuveden.Rok 1929: Hrůzný nález mrtvého dítěte ve skříni
Být svobodnou matkou kdysi ženám přinášelo takovou hanbu, že je to nutilo k těžko pochopitelným skutkům. Jeden takový velmi smutný příběh, který se v roce 1929 odehrál v Praze na Novém Městě, vám přiblíží dobový článek.
Národní listy - 1929, autor neuveden.Stařík vyrazil na trh koupit krávu, podvodníci ho místo toho obrali o všechny peníze v kartách
Podvodníci byli, jsou a nejspíše i budou vždycky. Historický článek z roku 1922 vás seznámí se smutným příběhem, kdy starší starší muž vyrazil na trh koupit krávu, ale místo toho nakonec narazil na skupinu podvodníků, kteří jej o všechny peníze obrali.
Obzor - 1922, autor neuveden.Prezident Masaryk udělil komunistickým zločincům amnestii, oni ale chtějí víc!
V roce 1936 podepsal prezident Tomáš Garrigue Masaryk rozsáhlou amnestii, která kromě jiného propustila na svobodu řadu „politických“ vězňů. Komunisté ale místo toho, aby byli vděční za milost pro své soudruhy, chtěli naopak po T. G. M. ještě víc. Podrobnosti v dobovém článku z roku 1936.
Národní listy - 1936, autor re.Děsivý zločin z roku 1936: Matka opustila své miminko a nechala ho zemřít hlady a zimou!
Těžká životní situace někdy může člověka přivést k těžkým rozhodnutím. Přesto jsou ale věci, které jsou absolutně neomluvitelné za jakékoliv situace. S jednou takovou, kdy vlastní matka nechala hlady zemřít malé dítě, vás seznámí článek z roku 1936.
Národní listy - 1936, autor AI.