Mé království není z tohoto světa.
Jak oznamují některé listy, hodlá Vatikán zabezpečili svou finanční situaci do budoucnosti zřízením velké mezinárodní katolické banky, jejíž filiálky budou umístěny ve všech velkých katolických městech, mimo jiné také v Praze.
Prostřednictvím této banky byly by prováděny všechny finanční operace, mimo jiné také transakce, související s církevními statky. Ústředí katolické banky, má býti v Římě.
Vedle toho uvažuje se prý také o zavedení pravidelné daně pro všechny věřící katolíky, případně také o losové církevní půjčce.
Jak známo z evangelia, vedl finanční záležitosti Ježíše a jeho apoštolů Jidáš Iškariotský.
Poznámka Bejvávalo.cz
V době druhé světové války vatikánská banka nakonec skutečně vznikla a funguje jako veřejnosti nepřístupná dodnes. Jmenuje se vznešeným názvem Institut pro náboženská díla (někdy také Ústav pro věci víry, italsky Istituto per le Opere di Religione).
Podle Wikipedie byla tato banka zapletena do velkých finančních skandálů, včetně 3,5miliardového bankrotu jiné italské banky. Protože mají ale podle italských zákonů vysoce postavení kněží diplomatickou imunitu, tak nemohlo dojít k žádnému soudnímu stíhání.
V roce 2013 jmenoval papež František komisi, která má činnost banky zkoumat. Ale kdy tato komise dospěje k nějakému závěru, to doslova „ví jen Bůh“.
témata článku:
Diskuze k článku „Rok 1929: Proč si chce církev založit ve Vatikánu svou vlastní banku?“