Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz
Čokoládový přehrávač hudby, sladká funkční hračka dětí z přelomu minulého století: Pro dnešní děti je sice běžné pouštět si...
Pro dnešní děti je sice běžné pouštět si písničky na Youtube a nebo na mobilu, ale dávné děti mohly i něco navíc. Když už je oblíbené písničky přestaly bavit, tak je mohly sníst! Více vám o tom zajímavém hudebním vynálezu řekne článek z roku 1904.
Dva pokusy o atentát na anglického místokrále v Indii: Vykonávat úřad místokrále v Indii bylo jistě...

Dva pokusy o atentát na anglického místokrále v Indii

Vykonávat úřad místokrále v Indii bylo jistě náročné, ale rozhodně nebezpečné poslání. Co v Indii v tomto úřadě zažil Gilbert Elliot, 4. hrabě z Minto, vám prozradí historický článek z roku 1909.
Světozor 1909, autor neuveden.
Jak vzniklo první víno? Může za to náhoda, perský král a žena toužící zemřít: Máte rádi víno? Máme pro vás zajímavou legendu...

Jak vzniklo první víno? Může za to náhoda, perský král a žena toužící zemřít

Máte rádi víno? Máme pro vás zajímavou legendu, popisující jak bylo údajně už před třemi tisíci lety objeveno kvašené víno. Celý příběh vám přiblíží článek z roku 1903.
Česká hospodyně 1903, autor neuveden.
Velká výstava, kde pošta vystavuje nedoručitelné a zabavené zásilky: Pošta se sice snaží doručit každý balík,...

Velká výstava, kde pošta vystavuje nedoručitelné a zabavené zásilky

Pošta se sice snaží doručit každý balík, někdy se to ale nepodaří. Důvodem může být špatná adresa, nebo i o zabavení zásilky celníky. Velkou výstavu těch nejpodivnějších a nejzajímavějších nedoručených zásilek vám představí článek z roku 1904.
Illustrovaný svět 1904, autor neuveden.
Jak správně cestovat a užít si zahraniční dovolenou? 11 dodnes platných rad z doby našich předků: Jak se chovat, abyste si cestování do vzdálených...

Jak správně cestovat a užít si zahraniční dovolenou? 11 dodnes platných rad z doby našich předků

Jak se chovat, abyste si cestování do vzdálených zemí skutečně užili a nepřihodilo se vám na nic nic špatného? To vám poradí užitečné rady z roku 1910. Vyzkoušejte sami, jak moc jsou při cestování po světě platné i dnes.
Česká hospodyně 1910, autor Dr. J. Svoboda.
Spravedlnost ve středověkém stylu aneb soud boží: Jak se ve středověku řešily spory? Rozhodoval o...

Spravedlnost ve středověkém stylu aneb soud boží

Jak se ve středověku řešily spory? Rozhodoval o nich bůh... Více vám tento zvláštní přístup ke spravedlnosti ve středověku přiblíží historický článek z roku 1901.
Besedy lidu 1901, autor neuveden.
Užitečná novinka roku 1909: deštníky pro kočáry: Jak si užít projížďku městem v koňmi...

Užitečná novinka roku 1909: deštníky pro kočáry

Jak si užít projížďku městem v koňmi tažením kočáru, když se náhle zhorší počasí? Drožkaři v Římě v roce 1909 přišli s originálním řešením.
Světozor 1909, autor neuveden.
K výrobě funkčního nože je nezbytná kvalitní nožířská ocel: Bez nože se nikdo z nás neobejde. Potřebujeme ho...

K výrobě funkčního nože je nezbytná kvalitní nožířská ocel

Bez nože se nikdo z nás neobejde. Potřebujeme ho nejen při vaření, ale i k mnoha dalším činnostem v domácnosti. Neobejde se bez něj žádný kutil a při táboření a výletech do přírody je nůž naprosto nepostradatelnou součástí výbavy. Muž, který neustále nenosí v kapse zavírací nůž, je velkou výjimkou; a dokonce i mnoho žen a dívek má v kabelce svůj nožík. A bez rybičky se neobejde ani žádný pořádný kluk.
Nejbezpečnější místo na světě, kam byste si přáli uložit všechny své cennosti: Kde se dal najít nejbezpečnější trezor na...

Nejbezpečnější místo na světě, kam byste si přáli uložit všechny své cennosti

Kde se dal najít nejbezpečnější trezor na světě a čemu všemu dokázal odolávat? To vám prozradí článek z roku 1907.
Světozor 1907, autor neuveden.
Kočovná banka: dávný předchůdce dnešního internetového bankovnictví a bankomatů: Dnes se už často do banky většinou chodit...

Kočovná banka: dávný předchůdce dnešního internetového bankovnictví a bankomatů

Dnes se už často do banky většinou chodit nemusí, téměř vše se dá zařídit přes internet, v mobilu nebo v nejbližším bankomatu. Před sto deseti lety ale nic z toho ještě neexistovalo. Jak vám ukáže článek z roku 1909, tak už tehdy jedna anglická banka přišla s originálním řešením tohoto problému.
Světozor 1909, autor neuveden.
Listování: [ 1 ]  2 | 3 | 4 | 5 další
Celkem 20 stránek, zobrazit poslední stránku.


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: