Rok 1932: Jak zvládnout krizi a bojovat proti nezaměstnanosti? Kupujte české výrobky!
[ téma: 1932, krize, hospodářství, nezaměstnanost ]Jak zvládnout hospodářskou a finanční krizi, před kterou díky válce na Ukrajině teď pravděpodobně stojí celý svět? Můžeme se zkusit poučit z článku z roku 1932, vydaného tehdy v dobách velké hospodářské krize.
České slovo - 1932, autor neuveden.Zapomenutá pořekadla a lidová moudrost starých Čechů
[ téma: 1927, lidová moudrost, pořekadla, příslové ]Máte rádi stará česká pořekadla, přísloví a ukázky lidové moudrosti? Článek z roku 1927 vám připomene dvacet pět starých českých lidových moudrostí, která jste nejspíš v životě neslyšeli. Jak ale jistě sami posoudíte, mnohá z těchto staletí starých přísloví platí i v dnešním Česku.
Lidové noviny - 1927, autor Ý.Rok 1913: Třicet užitečných rad pro budoucí nevěsty
[ téma: 1913, láska, svatba, rady, manželství ]První máj je čas vyznání lásky a polibků pod rozkvetlým stromem. Proto by se nejenom dívkám a ženám mohly hodit tři desítky zajímavých rad z roku 1913, určené budoucím nevěstám. Po přečtení jistě uznáte sami, že řada z těchto více jak stoletých rad má co říct i dnešním zamilovaným.
Vychovatelské kapitolky - 1913, autor Isidor Kahlig,Rok 1902: Nový zákon proti opilství. Podaří se mu omezit alkoholismus v našich zemích?
[ téma: 1902, alkoholismus, zákony, hospody ]Nadměrná konzumace alkoholu je problém, který trápí nejednu zemi. Historický článek z roku 1902 vám přiblíží tehdy připravovaný nový zákon, kterým chtěli zákonodárci omezit alkoholismus ve všech zemích Rakousko-uherské monarchie.
Lidové noviny - 1902, autor neuveden.Rok 1924: Zakázaný vtip o Leninovi, který vám zaručeně zvedne náladu
[ téma: 1924, Lenin, vtip, šílenství, Rusko, SSSR, bolševici ]Máte dnes špatné pondělí? Nabízíme vám dávno zapomenutý vtip z roku 1924, který vám i po téměř sto letech zaručeně zlepší náladu. Navíc dnes se už nemusíte bát, že byste za takový protistátní vtip o Vladimiru Iljiči Leninovi skončili uvěznění v gulagu někde na Sibiři.
Lidové noviny - 1924, autor neuveden.Pochopte dějiny
Je sedm hodin večer. Petr sedí ve své kuchyni. Sleduje zprávy. Přišel domů pozdě. Rodina je už po večeři. Chroupe topinku s česnekem a užívá si po dni v práci ten klid.
Rok 1932: Japonská výchova dětí, která z Japonců dělá otužilé, střídmé a lstivé osoby
[ téma: 1932, Japonsko, výchova, děti ]Dnešní doba čím dál víc smazává rozdíly ve výchově dětí ve vzdálených zemích. Článek z roku 1932 vám ukáže, že v Japonsku to tehdy ještě rozhodně neplatilo. Zajímá vás, jak výchova japonských dětí probíhala a jak ovlivňovala Japonce v dospělosti?
Lidové noviny - 1932, autor hrč.Rok 1899: Proč se bohatá vévodkyně rozhodla stát chudou květinářkou?
[ téma: 1899, bohatství, ženy, květiny, Itálie, peníze, chudoba, štěstí ]Spoustu lidí touží po životu v bohatství a luxusu. Článek z roku 1899 vám ale představí příběh jedné mladé bohaté vévodkyně, která se naopak chtěla svého postavení vzdát a místo něj si zvolila život chudé prodavačky květin. Její bohatá rodina pro takovou volbu ale příliš pochopení neměla.
Národní listy - 1899, autor neuveden.Rok 1897: Jedinečná svatba, na kterou celé Španělsko jen tak nezapomene
[ téma: 1897, láska, svatba, Španělsko, peníze, manželství ]Svatba je sama o sobě pro oba novomanžele jedinečnou událostí, ale někteří lidé prostě chtějí víc. Článek z roku 1897 vás seznámí se zajímavým nápadem jistého muže ze Španělska, který se tehdy při své svatbě rozhodl darovat pocit štěstí a lásky i dalším zamilovaným párům.
Národní listy - 1897, autor neuveden.Velikonoční zvyky: kdy chodí koledovat chlapci a kdy děvčata?
[ téma: 1893, Velikonoce, koleda, zvyky, tradice ]Zajímá vás, kdy mají podle našich dávných tradic na Velikonoce chodit koledovat kluci a kdy dívky? Nebo jak by správně měla vypadat pomlázka, se kterou chodí koledovat mladé slečny? Všechny tyto informace o našich tradičních Velikonocích vám nabízí historický článek z roku 1893.
Z časů dávných i našich - 1893, autor F. V. Vykoukal.