Rok 1899: Proč se bohatá vévodkyně rozhodla stát chudou květinářkou?

původně vyšlo: Národní listy - 1899, autor neuveden.
Spoustu lidí touží po životu v bohatství a luxusu. Článek z roku 1899 vám ale představí příběh jedné mladé bohaté vévodkyně, která se naopak chtěla svého postavení vzdát a místo něj si zvolila život chudé prodavačky květin. Její bohatá rodina pro takovou volbu ale příliš pochopení neměla.


Vévodkyně květinářkou.

Z Říma se oznamuje: V únoru zmizela odtud vévodkyně Costanza di Capece Minutolo dei duchi di San Valentino, překrásná pětadvacetiletá dáma.

Veškeré pátrání po ní bylo marné. Konečně nalezeny blíže Ponte Listo klobouček a pláštík zmizelé a předpokládalo se všeobecně, že se utopila v Tibeře.

Toliko sestra její Antoinetta nechtěla tomu věřit a neúnavně pátrala po zmizelé, až konečně těchto dnů pátrání její setkalo se s úspěchem. Vévodkyně Costanza nalezena ve Florencii jakožto prodavačka květin, živa a zdráva.

Několik dní po té vrátila se vévodkyně Costanza do svého paláce na via Palestra. Když se jí tázali, proč se chtěla vzdáti svého bohatství a svého stavu, odpověděla:

»Jako vévodkyně zakusila jsem tolik strastí, že jsem chtěla učinit životu svému konec v Tibeře. Avšak právě když jsem chtěla vkročit do řeky, zadržela mne jakás květinářka. Vypravovala jsem jí svoji historii a ona svolila, že si se mnou vymění šaty. Slíbila, že nechá ležet pláštík a klobouk na břehu, aby vzbuzeno bylo zdání sebevraždy. Mezi květinářkami strávila jsem nejštastnější chvíle svého života.«

— Vévodkyně, patrně silně hysterická, byla dopravena do léčebného ústavu.


Původní zdroj historického článku:
Národní listy - 1899, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
20. dubna 2022


Diskuze k článku „Rok 1899: Proč se bohatá vévodkyně rozhodla stát chudou květinářkou?“ 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!


Nákupem na Pieris.cz
podpoříte chod našeho serveru
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2023 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2011 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.