Kdy muži začínají stárnout? Odpovědi žen z roku 1918 na téma mužského mládí vás pobaví i dnes!
[ rubrika: Rodina, móda a životní styl | téma: 1918, ženy, muži, humor ]Říká se, že muži nestárnou. Je to ale skutečně pravda? Jak dlouho jsou muži mladí a když už začínají stárnou? Jedny velké noviny se na to v roce 1918 zeptaly svých čtenářek a my vám přinášíme jejich originální a vtipné odpovědi. Sami uvidíte, že se svět mužů a žen za těch více jak sto let vlastně vůbec nezměnil.
Národní listy - 1918, autor neuveden.Rok 1918: Jak vyzrát na cenzuru? Zkuste napsat cenzorovi hezký veřejný dopis
[ rubrika: Rodina, móda a životní styl | téma: 1918, cenzura, noviny, humor ]Myslíte si, že dnes panuje v médiích cenzura? Historický článek z roku 1918 vám ukáže dobu první světové války, kdy byla tisková cenzura realitou. Stačilo napsat nevhodný článek - a místo něj se v novinách ukázalo čtenářům jen prázdné místo. Jeden novinář vymyslel vtipný a originální způsob, jak na cenzuru vyzrát. A jestli se mu to povedlo? Článek vyšel, přestože kolem něj je v novinách řada bílých míst. Takže rozhodně uspěl.
Národní listy - 1918, autor Zevloun.Rok 1929: Proč se z lidí stávají zločinci? Mohou za to filmy a články v novinách!
[ rubrika: Zločin a trest, nehody | téma: 1929, zločin, psychologie, film, USA ]Média i nejrůznější „odborníci“ rádi pronášení názory, co může za zločinností ve společnosti. V dnešní době za to často mohou počítačové hry a internet, předtím za to mohla televize. A jak vám ukáže článek z roku 1929, tak před televizí za tím stály noviny, informující své čtenáře o zločinu. Co myslíte, může za „vzrůst zločinnosti“ skutečně nějaké médium?
Národní listy - 1929, autor neuveden.Předpovědi leteckých odborníků z roku 1930: Kdy budeme létat rychlostí 1000 km/h a jak budou taková letadla vypadat?
[ rubrika: Letectví a vzduchoplavba | téma: 1930, nadzvukové letadlo, Concorde, létání, letadla, předpovědi, vize, Francie, stíhačka ]S rozvojem letectvím je nerozlučně spjatá snaha „výše a rychleji“. Jeden z cílů této snahy bylo v minulosti překonání rychlosti 1000 km za hodinu. Zajímavé názory leteckých odborníků na dosažení této rychlosti vám přináší článek z roku 1930. Sami si můžete srovnat, v čem měli pravdu. Dnes taková rychlost už není problém, nicméně po krátkém období nadzvukových strojů Concorde a Tupolev Tu-144 je stále vyhrazena jen nejrychlejším vojenským strojům…
Národní listy - 1930, autor vhz.Rok 1929: Požádal o rozvod se svou mrtvou ženou, důvodem je plastická operace!
[ rubrika: Rodina, móda a životní styl | téma: 1929, plastika, rozvod, vdovec, soud ]Touha vypadat mladší a pomáhat si ke zdánlivému mládí pomocí plastických operací není nic nového. Článek z roku 1929 vás seznámí s podivným příběhem, kdy právě úspěšně provedená plastika stála za žádostí o rozvod s mrtvou manželkou.
Národní listy - 1929, autor neuveden.Předchůdce Google z roku 1929: Knihovna Britského muzea znala odpověd na každou otázku!
[ rubrika: Zajímavosti | téma: 1929, Google, odpovědi, otázky ]Lidé dnes už dávno pokládají za samozřejmé, že na téměř jakoukoliv otázku lze najít na Google. Jak to ale fungovalo v dávných dobách, kdy nejenže neexistoval vyhledávač Google, ale nikoho ještě ani nenapadla myšlenka globálního internetu. Zajímavou odpověď na tuto otázku vám nabízí článek z roku 1929.
Národní listy - 1929, autor neuveden.Děsivá statistika úmrtnosti a průměrné délky života z roku 1910
[ rubrika: Lékařství a zdraví | téma: 1910, úmrtnost, statistika, děti, historie ]Zajímá vás, jak se na začátku minulého století lišil průměrný věk chudých a bohatých lidí? Nebo jaká z dnešního pohledu ohromná úmrtnost malých dětí u bohatých lidí byla tehdy důkazem lepší zdravotní péče a výživy? A žilo tehdy více mužů a nebo žen? Historický článek z roku 1910 vám na všechny tyto zajímavé otázky poskytne statisticky přesnou odpověď.
Lidové noviny - 1910, autor neuveden.Rok 1910: Podivná, směšná, ale přitom logická pravidla, kterými se musí řídit vojáci v Anglii
[ rubrika: Válka, zbraně a vojenství | téma: 1910, Anglie, vojáci, humor, pravidla ]Proč se vysocí důstojníci musí ženit, ale nejnižší to mají naopak přísně zakázáno? Nebo proč si vojáci ve službě nesmí voskovat své kníry? Všechna tato podivná pravidla, platící pro anglické vojáky, vám přiblíží článek z roku 1910. Myslíte, že by se taková pravidla hodila i pro dnešní vojsko?
Lidové noviny - 1910, autor neuveden.Nápady na podzimní outfity: Hnědé boty v hlavní roli
[ rubrika: Rodina, móda a životní styl ]Podzim je obdobím, kdy se mění nejen listí na stromech, ale také náš šatník. S příchodem chladnějšího počasí začínáme hledat vhodné outfity, které nám pomohou zůstat v pohodlí a teple. Jednou z klíčových kousků jsou boty, které byste pro podzimní plískanice měli vybírat obzvlášť pečlivě.
Jaké je tajemství stavby egyptských pyramid? Diamanty!
[ rubrika: Architektura a stavebnictví | téma: 1910, Egypt, pyramidy, diamanty, záhada, stavba ]Pyramidy v Egyptě nepřestávají fascinovat ani po tisíciletích od jejich stavby. Jak tehdy lidé mohli něco takového vůbec postavit? V legendárním televizním seriálu Červený trpaslík se říká, že pomocí velkých bičů. To je možná částečně pravda, nicméně jak staří Egypťané dokázali tak přesně opracovávat kámen? To vám prozradí článek z roku 1910.
Lidové noviny - 1910, autor neuveden.