Naše projekty:   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   magazín Příroda.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Rubrika: LÉKAŘSTVÍ A ZDRAVÍ

Revma: co ho způsobuje a zapomenutý způsob jak ho vyléčit: Trápí vás nebo vaše známé revmatoidní...

Revma: co ho způsobuje a zapomenutý způsob jak ho vyléčit

Trápí vás nebo vaše známé revmatoidní artritida? Článek z roku vám prozradí údajný a téměř zázračný prostředek, který měl revma úspěšně vyléčit.
Epocha 1904, autor Dr. K. L.
Ozon a jeho téměř zázračné účinky nejen na lidský organismus: Jaký má ozon vliv na lidské zdraví a jaké má...

Ozon a jeho téměř zázračné účinky nejen na lidský organismus

Jaký má ozon vliv na lidské zdraví a jaké má tento kyslík ve formě tříatomové molekuly další možnosti využití? S tím vás podrobně seznámí článek z roku 1908.
Epocha 1908, autor V. H.
Jíme správně? Jak jíst pro zdravý a dlouhý život bez rizika civilizačních nemocí: Chcete se ve zdraví dožít vysokého věku bez...

Jíme správně? Jak jíst pro zdravý a dlouhý život bez rizika civilizačních nemocí

Chcete se ve zdraví dožít vysokého věku bez obav z nebezpečných nemocí jako je rakovina nebo mrtvice? Tato otázka trápila již naše předky. Historický článek z roku 1906 se jim s tím pokusil pomoci a třeba se zdravým stravováním pomůže i vám.
Světozor 1906, autor neuveden.
Co by měla jíst a pít kojící maminka? Nechte si poradit od prababiček: Jak by měla vypadat zdravá strava kojící matky?...

Co by měla jíst a pít kojící maminka? Nechte si poradit od prababiček

Jak by měla vypadat zdravá strava kojící matky? A může se při kojení napít piva nebo vína? To vám prozradí článek z roku 1911. Zkuste si sami ověřit, zda se tehdejší rady nějak liší od těch dnešních.
Česká hospodyně 1911, autor neuveden.
Mateřství před sto lety: čím a jak krmit novorozence: Znamená křik novorozence vždy hlad? A jaké mu...

Mateřství před sto lety: čím a jak krmit novorozence

Znamená křik novorozence vždy hlad? A jaké mu dávat jídlo? Odpovědi na tyto otázky si můžete přečíst v článku z roku 1911. Posuďte sami, jak se tehdejší rady ohledně péče o nejmenší děti liší od dnešních.
Česká hospodyně 1911, autor neuveden.
Jakého věku se dožijete? Prozradí vám to výpočet anglické pojišťovny: Jak praví jedna pohádková písnička - statistika...

Jakého věku se dožijete? Prozradí vám to výpočet anglické pojišťovny

Jak praví jedna pohádková písnička - statistika nuda je, má však cenné údaje. Článek z roku 1901 vám prozradí, jakého věku byste se podle tehdejších statistik anglické pojišťovny pravděpodobně dožili.
Česká hospodyně 1901, autor neuveden.
Je zdravé pít během jídla? Výzkum amerických lékařů vám poradí, zda jídlo zapíjet nebo ne: Jaký máte názor na pití během jídla? Někdo...

Je zdravé pít během jídla? Výzkum amerických lékařů vám poradí, zda jídlo zapíjet nebo ne

Jaký máte názor na pití během jídla? Někdo tvrdí že zapíjet jídlo je zdravé, někdo naopak že je lepší při jídle nepít vůbec. Článek z roku 1912 vám prozradí, k jakému výsledku tedy došli při svém vědeckém výzkumu američtí lékaři.
Epocha 1912, autor F. Š.
Podceňované nebezpečí: nákaza šířená ze starých knih a nutnost jejich dezinfekce: Číst si staré knihy je skvělé, ale díky jejich...

Podceňované nebezpečí: nákaza šířená ze starých knih a nutnost jejich dezinfekce

Číst si staré knihy je skvělé, ale díky jejich neznámému původu s tím může být spojeno i zdravotní riziko. Článek z roku 1909 vám popíše jak možná nebezpečí spojená se staršími knihami, tak i zajímavý způsob jejich dezinfekce.
Vynálezy a pokroky 1909, autor —ý.
Originální bezpečnostní láhve na jedovaté tekutiny používané v domácnosti: V domácnosti máme řadu nejrůznějších jedů....

Originální bezpečnostní láhve na jedovaté tekutiny používané v domácnosti

V domácnosti máme řadu nejrůznějších jedů. Jejich požití, ať už díky nepozornosti dospělých nebo zvědavosti u dětí, může skončit otravou nebo i smrtí. Článek z roku 1909 vám představí zajímavé bezpečností láhve, které by podobné situace dokázaly eliminovat.
Vynálezy a pokroky 1909, autor neuveden.
Pitný režim miminek: je zdravé dávat kojencům pít vodu?: Měli by kojenci pít vodu, nebo je to pro ně...

Pitný režim miminek: je zdravé dávat kojencům pít vodu?

Měli by kojenci pít vodu, nebo je to pro ně nebezpečné a měli by pít jen mateřské mléko? Odpověď na tuto otázku hledá článek z roku 1904.
Česká hospodyně 1904, autor Jos. Lisý.
Listování: předcházející  | 3 | 4 [ 5 ]  6 | 7 další
Celkem 17 stránek, zobrazit první nebo poslední stránku.


Novinka: kniha Bejvávalo

Kniha Bejvávalo Vám nabízí 111 zajímavých historických článků ze všech oborů, doplněných o původní fotografie, ilustrace, dobové reklamy a kreslené vtipy. K zakoupení v každém dobrém knihkupectví.

Hledání

 Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2020 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2011 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: