Rubrika: RODINA, MÓDA A ŽIVOTNÍ STYL

Rok 1925: O české erotice: Je český vztah k erotice jiný než u ostatních...

Rok 1925: O české erotice

Je český vztah k erotice jiný než u ostatních národů? Jak je to u nás s erotikou v umění? Nabízíme vám zajímavé zamyšlení z roku 1925, které se na toto „lechtivé téma“ zaměřilo. Myslíte, že jsme si naši jedinečnost zachovali i do dnešních časů, nebo jsme se v tom už dávno přizpůsobili okolnímu světu?
Lidové noviny - 1925, autor Jaroslav Durych.
Rok 1898: Těžký život žen, které stojí modelem pro malíře a sochaře: Dělat modelku nebo modela pro umělce se může...

Rok 1898: Těžký život žen, které stojí modelem pro malíře a sochaře

Dělat modelku nebo modela pro umělce se může zdát jako vzrušující a přitom poměrně jednoduchá práce. Jak vám ale ukáže článek z roku 1898, tak být modelem pro pařížské malíře či sochaře byla hlavně velká dřina.
Národní listy - 1898, autor neuveden.
Rok 1931: Nejlepší pivo, laskavá povaha a všude boty - tak vidí cizinci Československo: Zajímá vás, jaké bylo Československo pohledem...

Rok 1931: Nejlepší pivo, laskavá povaha a všude boty - tak vidí cizinci Československo

Zajímá vás, jaké bylo Československo pohledem Angličanky před více jak devadesáti lety? Zajímavý a vtipný pohled na naši vlast a českou povahu vám přináší článek z roku 1931. Posuďte sami, kolik z tehdejšího popisu Československa platí i na dnešní Česko a jeho obyvatele.
Lidové noviny - 1931, autorka Marta Baylis.
Rok 1913: Jak se chovat v kostele?: Chystáte se v rámci dnešní „Noci kostelů“...

Rok 1913: Jak se chovat v kostele?

Chystáte se v rámci dnešní „Noci kostelů“ navštívit nějaký kostel? Věřícím i nevěřícím návštěvníků by se mohl hodit text z roku 1913, popisující jak by se měli lidé v kostele či chrámu chovat.
Vychovatelské kapitolky - 1913, autor Isidor Kahlig,
Rok 1922: Nechali byste se pojistit proti nevěře?: Byl vám váš partner někdy nevěrný? Nebo naopak...

Rok 1922: Nechali byste se pojistit proti nevěře?

Byl vám váš partner někdy nevěrný? Nebo naopak žárlíte a bojíte se, že se nevěry dopustí? V tom případě by vás jistě zaujal jeden velmi speciální typ pojištění, který v roce 1922 mohli v Anglii uzavřít ženatí muži. Jak toto pojištění proti nevěře fungovalo se dozvíte v dobovém článku.
Lidové noviny - 1922, autor neuveden.
Rok 1923: K čemu lidé potřebují smích?: Jaké máte dnes pondělí? Pokud máte pocit, že...

Rok 1923: K čemu lidé potřebují smích?

Jaké máte dnes pondělí? Pokud máte pocit, že vám jako téměř každé pondělí v životě opět chybí radost a smích, tak vás jistě zaujme následující text z roku 1923. Dozvíte se v něm, proč se smějeme a k čemu smích potřebujeme.
Lidové noviny - 1923, autor neuveden.
Rok 1882: Koupání podle křesťanské mravouky? Dnešní dívky by jistě nesouhlasily: Předpověď počasí dnes slibuje velmi teplé...

Rok 1882: Koupání podle křesťanské mravouky? Dnešní dívky by jistě nesouhlasily

Předpověď počasí dnes slibuje velmi teplé počasí. Pokud byste ho chtěli využít k pobytu u vody a ke koupání, tak se vám jistě budou hodit rady z časopisu pro křesťanskou mládež z roku 1882. I když, některé z těch rad jistě nebyly dodržovány ani tehdy, natož aby se jimi dívky a chlapci řídili dnes.
Anděl strážný - 1882, autor Vilém Ambrož.
Rok 1900: Proč zavřeli učitelku do vězení? Vyučovala děti v jejich rodném jazyce!: Postavení českého jazyka v dobách Rakousko...

Rok 1900: Proč zavřeli učitelku do vězení? Vyučovala děti v jejich rodném jazyce!

Postavení českého jazyka v dobách Rakousko-Uherska mělo k rovnoprávnosti s němčinou daleko. Jak vám ale ukáže článek z roku 1900, tak Poláci tou dobou na území tehdy neexistujícího Polska zažívali z hlediska rodného jazyka útisk ještě nesrovnatelně horší.
Ženské listy - 1900, autorka N.
Vytvořte si magnetky z fotek i magnetky pro děti : Magnetky z fotek si můžete vyrobit svépomocí...

Vytvořte si magnetky z fotek i magnetky pro děti

Magnetky z fotek si můžete vyrobit svépomocí během pár minut. Stačí vám k tomu samolepicí magnetická fólie a vytištěné fotografie. Podívejte se, jak na to.
Rok 1920: Jak z tvaru dětského obličeje poznat jejich povahu a schopnosti: Chtěli byste poznat, k čemu mají vaše malé...

Rok 1920: Jak z tvaru dětského obličeje poznat jejich povahu a schopnosti

Chtěli byste poznat, k čemu mají vaše malé děti mimořádné nadání a v čem by mohly v dospělosti vynikat? Článek z roku 1920 vás seznámí se zajímavým výzkumem, podle kterého lze takové věci vyčíst z tvaru dětské tváře. Zda takovému posuzování schopností budete věřit, to už necháme na vás.
Lidové noviny - 1920, autor neuveden.
Listování: předcházející  | 1 [ 2 ]  3 | 4 | 5 další
Celkem 90 stránek, zobrazit první nebo poslední stránku.


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2022 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2011 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.