Rubrika: RODINA, MÓDA A ŽIVOTNÍ STYL

Nakupování v historii. V čem se lišilo?: Obchodní domy, obchody, bazary nejsou na rozdíl od...

Nakupování v historii. V čem se lišilo?

Obchodní domy, obchody, bazary nejsou na rozdíl od zdání výmyslem dnešní civilizace. Již ve starověkém světě existoval nákupní model podobný tomu našemu. Největší úspěchy v této oblasti mají samozřejmě Řekové a Římané, kteří položili základy dnešního obchodu. V čem se lišilo nakupování dříve?
Rok 1930: Skandál, který ukončil plánovanou svatbu rumunské princezny s německým hrabětem: Připravovaná svatba mezi bohatým hrabětem z...

Rok 1930: Skandál, který ukončil plánovanou svatbu rumunské princezny s německým hrabětem

Připravovaná svatba mezi bohatým hrabětem z Německa a krásnou princeznou z Rumunska měla být velkou událostí, na kterou se jen tak nezapomíná. Nakonec bylo ale zasnoubení mladého páru zrušeno a k velkolepé královské svatbě vůbec nedošlo. Článek z roku 1930 vám o tom prozradí víc.
České slovo - 1930, autor neuveden.
Rok 1921: Jak komunisté „pomáhají“ dělnické třídě? Podle levicového tisku komunisté dělníkům jen škodí!: Komunistický převrat v roce 1948 prý měl...

Rok 1921: Jak komunisté „pomáhají“ dělnické třídě? Podle levicového tisku komunisté dělníkům jen škodí!

Komunistický převrat v roce 1948 prý měl dělníkům přinést radikální zlepšení jejich životního postavení. Zajímá vás, jak podle dělnického levicového tisku komunisté „zlepšovali život“ dělníkům v časech první republiky? Několik výstižných ukázek práce tehdejších komunistů vám ukáže článek z roku 1921.
Hlas lidu - 1921, autor neuveden.
Investice do nového bydlení je životním krokem: Byt či dům je pro většinu lidí tím...

Investice do nového bydlení je životním krokem

Byt či dům je pro většinu lidí tím nejhodnotnějším, co vlastní. Vybrat ho s rozmyslem se však vyplatí nejen kvůli tomu, že do něj vkládáte spoustu peněz. Značně ovlivní celý váš život, vaše děti, vaše možnosti uplatnění a seberealizace. Na to se dnes hledí více než kdy dříve a developeři jsou si toho dobře vědomi.
Rok 1911: Rozvod v Rusku? Někteří zvolí raději sebevraždu, než aby překonávali ponižující překážky bránící rozvodu!: Rusko bylo vždy trošku „jiná“ země, než jak...

Rok 1911: Rozvod v Rusku? Někteří zvolí raději sebevraždu, než aby překonávali ponižující překážky bránící rozvodu!

Rusko bylo vždy trošku „jiná“ země, než jak se žilo ve zbytku světa. Zajímavé svědectví vám o tom nabízí článek z roku 1911, popisující jak tehdy v carském Rusku probíhal rozvod manželství. Po přečtení pochopíte, proč tehdy někteří Rusové raději volili sebevraždu nebo žili veřejně se svou milenkou.
Lidové noviny - 1911, autor neuveden.
Reklama v roce 1925: Humanita na železnici? Tak tuhle službu byste ve vlaku nechtěli využít!: Jsou různé reklamy. Některé jsou veselé,...

Reklama v roce 1925: Humanita na železnici? Tak tuhle službu byste ve vlaku nechtěli využít!

Jsou různé reklamy. Některé jsou veselé, některé hloupé či trapné. A pak jsou reklamy, jejichž účel je zcela nepochopitelný. Nad jednou takovou reklamou na „Humanitu“ na železnici se zamýšlí článek z roku 1925.
Národní listy - 1925, autor Jar. P.
Dávno zapomenuté, ale stále platné aforismy o lásce: Co je to láska? Co se dá v lásce prominout a co...

Dávno zapomenuté, ale stále platné aforismy o lásce

Co je to láska? Co se dá v lásce prominout a co je neodpustitelný hřích? Kdy a komu se dá odpustit nevěra? Na podobné otázky týkající se lásky i věrnosti vám nabízí odpověď řada aforismů o lásce z italské knihy „Kasuistika lásky“. Část jich v roce 1890 vyšla v Národních listech, odkud je přetiskujeme.
Národní listy - 1890, autor Paolo Mantegazza, překlad z italštiny Václav Hanus.
Rok 1886: Láska z něj udělala „zloděje“: Láska občas může člověka přivést do...

Rok 1886: Láska z něj udělala „zloděje“

Láska občas může člověka přivést do prapodivných situací. Své by o tom mohl vyprávět jeden zamilovaný voják, jehož veselý příběh o lásce, pivu a zásahu policie vám přiblíží článek z roku 1886.
Národní listy - 1886, autor neuveden.
Škola v roce 1924: Sexuální výchova se musí stát součástí školního vyučování!: Dnešní „Den svatého Valentýna“ patří...

Škola v roce 1924: Sexuální výchova se musí stát součástí školního vyučování!

Dnešní „Den svatého Valentýna“ patří lásce. Aby ale první lásky nekončily s nečekanými důsledky, tak mladí lidé potřebují dostatečné znalosti o své sexualitě. Článek z roku 1924 vám ukáže, proč je sexuální výchova ve školách důležitá a jak to končí, když se dětem informace o pohlavním životě zamlčují.
Hlas lidu - 1924, autor lik.
Jak se ve zdraví dožít vysokého věku? Stoletý stařík má překvapivý recept: Říká se, že věk je jen číslo. Článek z roku...

Jak se ve zdraví dožít vysokého věku? Stoletý stařík má překvapivý recept

Říká se, že věk je jen číslo. Článek z roku 1908 vám představí jednoho více než stoletého muže z Divišova, který toto pravidlo rozhodně potvrzuje. Zajímá vás, jakým životním stylem a jakou prací si podle jeho vlastních slov svůj vysoký věk zasloužil a kdy si myslel, že zemře?
Pokrok západu - 1908, autor neuveden.
Listování: předcházející  | 1 [ 2 ]  3 | 4 | 5 další
Celkem 102 stránek, zobrazit první nebo poslední stránku.


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2023 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2011 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.