Rok 1932: Jak se zbavit krátkozrakosti? Trénujte své oči!
[ téma: 1932, brýle, krátkozrakost, zrak, oči, zdraví ]Trápí vás krátkozrakost? Nebo se bojíte, že budou v dospělosti krátkozrakostí trpět vaše děti a budou proto muset nosit brýle nebo kontaktní čočky? Historický článek z roku 1932 vám nabízí jednoduchý návod, jak se dají tyto nepříjemné problémy se zrakem radikálně omezit.
Lidové noviny - 1932, autor jm.Rok 1929: Co je to láska? Jen nakažlivá nemoc, která se šíří jako epidemie
[ téma: 1929, láska, nemoc, epidemie, zajímavosti, Francie ]Nejrůznější epidemie přicházejí a naštěstí časem i odcházejí. Podle jistého francouzského vědce existuje ale jedna nebezpečná a nakažlivá nemoc, která lidstvo trápí trvale. Tou nemocí je láska. Článek z roku 1929 vám o tomto podivném tvrzení prozradí víc.
Národní listy - 1929, autor neuveden.Rok 1907: Proč se nechal císař František Josef I. očkovat?
[ téma: 1907, očkování, František Josef I., Rakousko-Uhersko ]O našem rakousko-uherském králi a císaři Františku Josefovi bylo známo, že nepatřil mezi velké přívržence novot. Jednou z novinek jeho doby bylo očkování, které mělo chránit proti neštovicím. Článek z roku 1907 vám vysvětlí, proč bez ohledu na svůj vysoký věk císař očkování podstoupil.
Lidové noviny - 1907, autor neuveden.Rok 1910: Šarlatán, který léčil nemocné dítě pomocí mrtvé kočky
[ téma: 1910, šarlatánství, podvod, medicína, kočka, smrt ]Někteří lidé alternativní medicínu zásadně zavrhují, jiní uznávají některé její úspěchy. Nicméně, i alternativní medicína má řadu různých variant. Jednu vskutku nechutnou ukázku alternativní medicíny, použitou k léčení nemocného děvčete, vám popíše historický článek z roku 1910.
Pozor - 1910, autor neuveden.Rok 1914: Úspěšné pokusy oživit srdce desítky hodin od smrti dárce
[ téma: 1914, srdce, medicína, transplantace, život ]I úplný laik ví, že v případě transplantace srdce jde doslova o minuty. Článek z roku 1914 vám ale představí experimenty, při kterých se podařilo oživit srdce i desítky hodin od smrti. Více o úžasných schopnostech srdce, i o rozdílu mezi srdcem dětí a dospělých, vám prozradí dobový článek.
Lidové noviny - 1914, autor neuveden.Rok 1931: Děsivý nárůst duševně nemocných lidí v Česku
[ téma: 1931, duševní zdraví, šílenství, statistika ]Máte někdy pocit, že se celý svět zbláznil? Jak vám ukáže článek z roku 1931, tak v této době to nebyl jen pocit. Smutnou realitu o duševním zdraví v Čechách tehdy potvrzovaly to i počty osob, hospitalizovaných s nějakou psychickou poruchou.
Národní listy - 1931, autor neuveden.Rok 1913: Jak pomoci svému zdraví a zároveň omezit potřebu drahých léků?
[ téma: 1913, zdraví, ovoce, zelenina ]Snažíte se dbát na své zdraví a konzumujete řadu drahých léků či potravinových doplňků, které vám s tím mají zaručeně pomoci? Článek z roku 1913 vám poradí, že někdy stačí málo a může to jít i bez léků.
Osvěta americká - 1913, autor neuveden.Mladá dívka jako pokusný králík před operací dcery mocného sultána
[ téma: 1910, operace, Turecko, sultán ]Mocným a bohatým lidem jsou občas splněna i vskutku podivná přání. Jeden z takových případů se udál kdysi v Turecku, když dceru tamního sultána čekala vážná operace. Historický článek z roku 1910 vám o tomto případu prozradí víc.
Lidové noviny - 1910, autor neuveden.Rok 1923: Pomůže nový objev prodloužit lidský život?
[ téma: 1923 ]Toužíte o dlouhém životě? Historický článek z roku 1923 vás seznámí s výzkumem francouzského lékaře a eugenika Alexise Carrela, který právě na tomu úkolu pracoval.
Lidové noviny - 1923, autor F. P. S.Jak fungují antigenní testy a proč se vyplatí si je pořídit
Situace okolo pandemie koronaviru je stále aktuální. Nákaza se v některých případech nemusí vyhýbat ani očkovaným osobám. Z toho důvodu je potřeba co nejvíce chránit zranitelné skupiny obyvatel. S tím mohou pomoci například antigenní testy. Jak fungují, kde je můžete koupit a kdy si test provádět? To všechno se dozvíte v tomto článku.