Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Jak sníh na Šumavě zkomplikoval sklizeň brambor
původně vyšlo: Světozor 1905, autor neuveden.

Příroda někdy dokáže hodně zkomplikovat život zemědělcům. Jeden takový případ vám přiblíží historický článek z roku 1905.


Dobývání bramborů na Šumavě.

Letos daleko dříve než jindy přikvačila krutá zima na některé kraje Čech — obzvláště na pohraniční pohoří, Šumavu a Krušné Hory.

Ohromné spousty předčasného sněhu zavalily krajiny ty dříve, než ubohému horalu podařilo se poslední chudou žeň dostati pod bezpečnou střechu.

Nezvykle divným dojmem působí obrázek náš — dobývání bramborů ve sněhu ; jest to v Kvildě na Šumavě nedaleko Prachatic, blíže pramenů Vltavy. Místo mírné pohody podzimní, vhodné tak k ukončení žní, vidíme tu spoustu sněhu, jímž je rolníkovi do země se prodírati, při čemž ovšem mnoho úrody zůstane v zemi.

Obrázek náš, zaslaný nám p. Javůrkem, c. k. okresním lesním ve Kvildě, jest očividným dokladem krutých poměrů meteorologických na podzim v Čechách r. 1905.původ historického článku:
Světozor 1905, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
7. října 2018Debata k článku 'Jak sníh na Šumavě zkomplikoval sklizeň brambor'
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting, Aplus Hotel - levné ubytování v Praze

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.