Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Švédsko - země, kde už před sto lety milovali telefonování
původně vyšlo: Světozor 1904, autor neuveden.

Když se řekne Švédsko, možná vás napadnou ještě nedávno celosvětově oblíbené mobily Ericsson. Historický článek z roku 1904 vám ale ukáže, že ve Švédsku bylo telefonování oblíbené už desítky let před objevem mobilního telefonu.


Pouliční telefon ve Stockholmu

Švédsko je zemí telefonů par excellence. Nikde na světě není »mluvící drát« tak všeobecným a tak všeobecně užívaným jako tam, ačkoliv Švédové nenáležejí právě k lidem mnohomluvným.

Obzvláště praktickým zařízením ve všech větších městech ve Švédsku a ve Stockholmu zvláště — jest telefon pouliční.

Na promenádních třídách a náměstích stojí ozdobné telefonické pavillonky, které automaticky po vhození deseti oerů působí. Spojení jest docíleno velmi rychle.

Také švédské přístroje telefonní jsou proslulé jako nejlepší na světě a pracují lépe než nejlepší naše i německé.původ historického článku:
Světozor 1904, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
24. září 2018Debata k článku 'Švédsko - země, kde už před sto lety milovali telefonování'
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2018 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting, Aplus Hotel - levné ubytování v Praze

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.