Naše projekty: originální samolepky na stěnu Pieris.czmagazín Příroda.czobchod s plastikovými modely Plastikáče.czefektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Popularita průmyslových robotů roste a v následujících letech bude trend pokračovat (PR)

článek je inzerce, nejde o historický text
V nadcházejících letech by se měl počet průmyslových robotů zvýšit o zhruba 15 %, přičemž hlavním důvodem optimální prognózy je, že se urychlují obchodní cykly, zvyšují se požadavky zákazníků a začínají se v praxi uplatňovat koncepty takzvaného Průmyslu 4.0.

První si vysvětlíme, co vůbec Průmysl 4.0 je. Jedná se o čtvrtou průmyslovou revoluci, se kterou jde ruku v ruce automatizace výroby. V poslední dekádě se trh práce výrazně změnil. Do popředí se začala prodírat digitalizace, se kterou právě automatizace a roboti jako takoví souvisí.

Koncept Průmyslu 4.0 byl představen už v roce 2013

První náznaky čtvrté průmyslové revoluce spatřily světlo světa už v roce 2011, ovšem oficiální koncept byl představen až o dva roky později na veletrhu v Hannoveru. Doposud opakující se činnosti ve výrobních firmách provádí lidé, což by se však mělo postupem času změnit. Vyrůstat tak začnou chytré továrny s kyberneticko-fyzikálními systémy, které zvládnou jednoduché činnosti. Potom se lidská síla může soustředit na složitější práci a činnosti.

Kdo se na průmyslové roboty specializuje?

V oblasti robotiky dlouhá léta působí společnost Universal Robots, která se stává pravou rukou podnikatelů, jimž pomáhá zavést do jejich firem robotickou technologii. Specializuje se na výrobu robotických ramen, jež nachází uplatnění ve společnostech jakékoliv velikosti. Zmíněné nástroje se vyznačují několika přednostmi. V první řadě zvyšují produktivitu a představují prevenci úrazů zaměstnanců.

V některých firmách mají zaměstnanci na starosti nebezpečné procesy, přičemž robotická ramena jsou schopna zefektivnit opakované a právě ne příliš bezpečné procesy, a tím pádem se zaměstnanci mohou soustředit na jiné, mnohem zajímavější úkoly. Universal Robots uvádí, že návratnost investice je poměrně rychlá. U robotických ramen uvádí průměrnou dobu návratnosti šest měsíců, což je opravdu úctyhodná doba.

Jak se využívají průmysloví roboti v nábytkářském průmyslu?

Pokud patříte mezi majitele nábytkářské společnosti a hledáte způsoby, jak zefektivnit a zlepšit výrobní proces, a tím podpořit výslednou kvalitu, potom jsou univerzální roboti ideální volbou. Pravděpodobně jste ani netušili, že i v nábytkářské oblasti se dají kooperativní robotická ramena použít. I když jste zastánci toho, že jedině lidská ruka a lidské oko dokážou být nejpřesnější, potom jste na omylu. Právě robotické nástroje dosahují precizní přesnosti, a proto se nemusíte obávat nějakých chyb. Bohužel, pro člověka stačí nějaké menší rozptýlení, aby se spletl.

Jestliže tedy chcete obstát na konkurenčním trhu, dříve či později se zavedení robotických ramen nevyhnete. Výroba nábytku už nebude tak pracná a fyzicky náročná, když opakující se jednoduché procesy za vás zvládne robot. Takový robot vám pomůže s lepením, mícháním, pokládáním, svařováním, balením, paletizací a dalšími pracemi.

Představujeme roboty série E

Série E je všestranná a používá se k automatizaci spolupráce bez ohledu na odvětví, v němž podnikáte. Roboti řady E má opravdu nekonečné možnosti, které se nevztahují na konkrétní obor, produkt či charakter. Universal Robots vám v případě, že si nebudete vědět rady s výběrem konkrétního robota, poradí. Vyslechne vaše přání, požadavky a očekávání, a potom na základě toho navrhne optimální řešení. Důležité je, aby robotická ramena zrychlila práci, zvýšila produktivitu a usnadnila činnost ostatním zaměstnancům.

Jednotliví roboti se liší rádiem, půdorysem, manipulačním zatížením a hmotností. I s těmito parametry vám Universal Robots pomůže.Článek je INZERCE, nejde o historický text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.
V případě Vašeho zájmu mít na www.bejvavalo.cz svou reklamu nás neváhejte kontaktovat.

datum vydání:
9. srpna 2018


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.

Debata k článku Popularita průmyslových robotů roste a v následujících letech bude trend pokračovat (PR)


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2020 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: