Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Jednoduchý trik, který kdysi hospodářům zajišťoval dokonalé opylování jejich ovocného sadu
původně vyšlo: Česká hospodyně 1902, autor neuveden.

Dnes se často hovoří o vymírajících včelách. Jak vám ukáže článek z roku 1902, tak už dávní sadaři velmi dobře znali důležitost včel a pomocí jednoduchého triku si od včel zajišťovali maximální úrodu ovoce.


Ovocné stromoví a včely.

Zúrodnění našich stromů záleží ponejvíce v návštěvě včel a čmeláků a padne-li květení do studeného deštivého počasí, když tento hmyz lítati nemůže, jest úroda ovoce sporá.

Na jinou příčinu malých úrod ovoce poukázal nedávno Liedermann v Moskvě, totiž že jiné stromy neb keře současně s ovocnými stromy kvetoucí více hmyz lákají a tento pak ovocné stromy pomíjí.

Po několik let pozoroval ovocnou zahradu, v níž bylo několik stromů střemchy, jejíž vonné hojné laty květů včely z daleka vábily a je také plně upoutaly. Následkem slabé návštěvy ovocných stromů bylo také málo ovoce.

Proto má každý sadař bez milosti takové konkurentky ovocných stromů odstraniti.původ historického článku:
Česká hospodyně 1902, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
8. července 2018Debata k článku 'Jednoduchý trik, který kdysi hospodářům zajišťoval dokonalé opylování jejich ovocného sadu'

Fotoarchiv
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting, Aplus Hotel - levné ubytování v Praze

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.