Naše projekty: originální samolepky na stěnu Pieris.czmagazín Příroda.czobchod s plastikovými modely Plastikáče.czefektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Jak se šidí mléko?

původně vyšlo: Epocha 1911, autor F.Š.
Snahy podvádět při prodeji potravin nejsou nic nového. Článek z roku 1911 vám přiblíží, jakým způsobem se kdysi ředilo mléko, aniž by se v něm změnilo množství tuku.


Nový způsob padělání mléka.

Zkušební potravní laboratoř v Paříži odkryla nový způsob falšování mléka.

Mléko před tím naprosto sebrané smíšené s kokosovým tukem se totiž rozprašuje za teploty vyšší než je bod tání tohoto tuku. Tím povstane směs naprosto nerozlučná i po vychladnutí.

Mléko takto získané má tedy normální složení co se týče množství tuku, a zdá se být výborné jakosti i pro znalce, který ani nepomyslí, aby zkoumal jakost tuku.


Původní zdroj historického článku:
Epocha 1911, autor F.Š.datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
20. dubna 2018


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Novinka: kniha Bejvávalo

Kniha Bejvávalo Vám nabízí 111 zajímavých historických článků ze všech oborů, doplněných o původní fotografie, ilustrace, dobové reklamy a kreslené vtipy. K zakoupení v každém dobrém knihkupectví.

Kolorované snímky

Debata k článku Jak se šidí mléko?


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: