Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Americké násilnosti na Filipínách
původně vyšlo: Illustrovaný svět 1901, autor neuveden.

Historie skrývá řadu událostí, na kterou by asi zúčastnění nejraději zapomenuli. Jednu z nich popisuje historický článek z roku 1901.


Poprava na Filipínách.

Co před několika málo lety působilo ještě světovou sensaci, toho dnes si nikdo ani nevšímá.

Kdo na př. vzpomene si na Filipíny, krásné souostroví v Indickém okeanu, od Američanů anektované, jehož domorodé obyvatelstvo klade světovládným Yankeům neustále tvrdošíjný odpor: jedné tyranie — španělské — se zbavilo a upadlo hned zase pod jinou.

A tak zvaná »kultura« je všady stejná — pardon, nikoli:

Španělové na př. odpravovali garottou, zvláštním způsobem škrcení, Američané věší! To je ovšem obrovský rozdíl — ale odsouzenci je to po čertu lhostejno, jak bude dopraven na onen svět.původ historického článku:
Illustrovaný svět 1901, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
13. března 2018Debata k článku 'Americké násilnosti na Filipínách'

Fotoarchiv

retro fotografieVšechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2018 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting, Aplus Hotel - levné ubytování v Praze

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.