Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Gigantická exotická ozdoba zahrady nebo parku
původně vyšlo: Epocha 1912, autor neuveden.

Chtěli byste něco opravdu velkého na zahradu? Jednu zajímavou ozdobnou rostlinu vám popíše historický článek z roku 1912.


Obrovská ozdobná rostlina Gunnera scabra.

Jako ozdobné rostliny vyznačující se neobyčejnými rozměry listů sázejí se v našich parcích některé cizokrajné druhy šťovíku (Rumex), reveně (Rheum), skočce (Ricinus) a j.

Jednou z takovýchto exotických rostlin našich zahrad je Gunnera z řádu kopřivovitých, z jejichž 10 druhů se 2 u nás pěstují, a která dorůstá mnohdy obrovských rozměrů. Tak exemplár z našeho obrázku má výšku 1½ m, a jeho listy dosahuji délky a šířky 1 m.

Mocná žebra listová jsou vespod poseta měkkými ostny. Rostlina tato, pocházející z Chile v Jižní Americe, byť i vždy nedosáhla popsaných rozměrů, je přece vždy svými ohromnými rozměry znamenitostí parku.

Vyžaduje však velmi dobrou půdu, polohu chráněnou proti větru a ošetřeni přes zimu.původ historického článku:
Epocha 1912, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
4. března 2018Debata k článku 'Gigantická exotická ozdoba zahrady nebo parku'
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2018 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting, Aplus Hotel - levné ubytování v Praze

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.