Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Tajemný mořský had
původně vyšlo: Illustrovaný svět 1903, autor neuveden.

Tajemná a záhadná zvířata jsou stálicí bulvárních magazínů. Zajímá vás, jaké zvíře byl tajemný mořský had, který plnil média v roce 1903?

Mořský had

Konečně můžeme svým čtenářům posloužiti vyobrazením onoho báchorkovitého mořského hada, nebo aspoň jeho vnuka, o němž se zálibou v letních měsících, zvláště v době kyselých okurek, píši vyrabitelé novinářských kachen.

Zobrazený »mořský had« jest vlastně rybou, náležející k čeledi ryb hlistounů a dosahující dle zoologa Andrewa Wilsona z university glasgowské délky až šedesáti stop. Námi zobrazený exemplář byl chycen v Kateřinském průplavu, naproti ostrovu téhož jména.

Zvíře bylo dvacet jednu stopu dlouhé a vážilo pět až šest set liber. Naše fotografie jest první fotografií »mořského hada«, která však zůstává daleko za fantastickými báchorkami námořníků a novinářských »kachnářů« z povolání.původ historického článku:
Illustrovaný svět 1903, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
3. února 2018Debata k článku 'Tajemný mořský had'
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting, Aplus Hotel - levné ubytování v Praze

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.