Naše projekty: originální samolepky na stěnu Pieris.czmagazín Příroda.czobchod s plastikovými modely Plastikáče.czefektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Péče o koně pracující v parném létě ve městě

původně vyšlo: Epocha 1908, autor neuveden.
Dnes je kůň ve městě už jen atrakcí pro turisty. Kdysi to byl ale nezbytný pomocník, pomáhající za každého počasí našim předkům s dopravou nákladu i osob. Článek z roku 1908 vám přiblíží, jak se kdysi lidé o koně trpící parným létem ve městech starali.


Koně ve městě

Péče o nezbytné dosud pomocníky člověka, domácí tažná zvířata, dává původ mnohým zařízením, která se nám sice mnohdy zdají dost podivná, avšak jež jsou přece s to zmírnit těžký úděl našich trpělivých tahounů.

Jsou to ovšem v prvé řadě koně, jimiž se nyní věnuje více pozornosti, a jež je nutno jmenovitě v letě chrániti nějakým způsobem proti přílišnému vedru.

To se děje bud známými již, před několika lety zavedenými slaměnými klobouky, mnohdy dosti nápadných tvarů, nebo způsobem, jaký spatřujem na obrázcích.

Na prvém z nich, pořízeném letošního roku v Paříži, vidíme totiž dokonce malý slunečníček upevněný nade hlavou koně, kdežto na druhém spatřujem, jak zcela jednoduše po amerikánsku — děje se tak v New Yorku — tramwayové koně občas kropí vodou z uličního hydrantu, což tito za veselého řehtání přijímají s patrným povděkem.


Původní zdroj historického článku:
Epocha 1908, autor neuveden.datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
6. srpna 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Novinka: kniha Bejvávalo

Kniha Bejvávalo Vám nabízí 111 zajímavých historických článků ze všech oborů, doplněných o původní fotografie, ilustrace, dobové reklamy a kreslené vtipy. K zakoupení v každém dobrém knihkupectví.

Kolorované snímky

Debata k článku Péče o koně pracující v parném létě ve městě


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: