Naše projekty: originální samolepky na stěnu Pieris.czmagazín Příroda.czobchod s plastikovými modely Plastikáče.czefektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Hon na tygra v Indii: odvážný lovecký úspěch, nebo jen atrakce pro bohaté turisty?

původně vyšlo: Besedy lidu 1908, autor neuveden.
Dnes velká část lidí lov divokých zvířat pro zábavu odsuzuje, začátkem minulého století byla ale nálada ve společnosti jiná. Článek z roku 1908 vám přináší zajímavý úhel pohledu na výpravy bílých lovců do Indii za účelem lovu tygrů.


Honba na tygra v Indii

Honba na tygra v Indii zdála by se věci, při níž, když se o tom jenom čte, již husí kuže naskakuje.

A přece podle tvrzení účastníků není to tak hrozné, když — když je člověk výtečným a zcela chladnokrevným střelcem a má k tomu své pomůcky, celou výpravu slonů a domorodého pomocnictva.

To obklíčí část takovéto tajgy nebo džungle, vyplaší krále těchto pustin křikem, lomozem a střelbou, plaší je a přivádí do rány střelci, jenž sedí pohodlně na slonu, čekaje, až se to pohne někde v protějším křoví a vyskočí odtud kmitný stín, očima svítící ohromné kočky.

A nejlépe ovšem při tom míti i nějakou řádnou zálohu — ještě několik střelců, a dobrých, ale často jediný lovec evropský chlubí se několika takovými úlovky, které potom naloží se na slona a odváží domů.

Vykoná se tím i to dobro, že se zem zbaví dravého, neukojitelného škůdce na životech lidských i zvěři domácí. A potom — zde se už může zastkvíti myslivecká latina, při níž náš myslivec může se jen mlčky zlobiti.


Původní zdroj historického článku:
Besedy lidu 1908, autor neuveden.datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
2. července 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Novinka: kniha Bejvávalo

Kniha Bejvávalo Vám nabízí 111 zajímavých historických článků ze všech oborů, doplněných o původní fotografie, ilustrace, dobové reklamy a kreslené vtipy. K zakoupení v každém dobrém knihkupectví.

Kolorované snímky

Debata k článku Hon na tygra v Indii: odvážný lovecký úspěch, nebo jen atrakce pro bohaté turisty?


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: