Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Návod na pravý japonský květinový trávník

původně vyšlo: Česká hospodyně 1909, autor neuveden.
Když se dnes řekne trávník, tak si mnoho lidí představí sekačkou velmi krátce posekanou zelenou plochu, kde vadí i sebemenší kvítek. Někdo takové anglické trávníky miluje, někdo nenávidí. Článek z roku 1909 vám ukáže jinou alternativu trávníku, inspirovanou Japonskem.


Japonský pažit květinový.

Tato pozoruhodná japonská směs obsahuje bedlivě vybrané druhy půvabných trav ozdobných s nejlíbeznějšími a nejkrásnějšími kvítkami letními.

Směs ta sestavena jest takovým způsobem, aby květenství její, od počátku června do pozdního podzimku, nepřetržitě trvalo a pravém slova smyslu záplavu květů tvořilo.

Seje se za suchého počasí od března do května, hned na místo svého určení, do řádků na 10—15 cm od sebe vzdálených. Semeno zakryje se nepatrnou vrstvou země; v létě pak nutno dle potřeby rostlinky okopávati, plevel ničiti a odkvětlé rostlinky vybírati a odstraňovati, abychom japonský pažit květinový stále v čistotě a svěží kráse udrželi.

Japonský květinový pažit hodí se znamenitě pro výložné záhonce, květinové skupiny, na obruby a záspy v domácích, zámeckých, hostinských a veřejných zahradách, jakož i na hřbitovech, kde japonský květinový pažit zvláště s prospěchem vyniká.

Nejobyčejnější rostliny pro květinový pažit jsou: Achyrantes (červ. a žl.), Alternanthera (různé druhy), Ageratum (modré a bílé), Begonia (nízká a vysoká), Centaurea (s bílými listy), Gnaphalium (též drobnolisté), Lobelia (různ. barev), Messembrianthemum, Pilea (nízká, kapraďovitá), Pyrethrum (řimbaba), Sedum carnea a Santoline.


Původní zdroj historického článku:
Česká hospodyně 1909, autor neuveden.datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
18. dubna 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Fotoarchiv

Debata k článku Návod na pravý japonský květinový trávník


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: