Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Člun z mrtvého hrocha?
původně vyšlo: Světozor 1908, autor neuveden.

Na vodě se lidé mohou plavit na nejrůznějších člunech a lodích. Ale těžko najít zvláštnější vodní dopravní prostředek, než jaký vám popíše historický článek z roku 1908.


Podivné plavidlo - zabitý hroch.

Originální loďku na vlnách Modrého Nilu v nejtemnější Africe pořídili si šťastní lovci, jimž jedinou ranou z pušky podařilo se skoliti obrovského hrocha.

Domorodec vyšvihnul se na mrtvolu padlého velikána a vesluje ke břehu — obratně se cestou uhýbaje žárlivým zrakům ostrozubých krokodilů, kteří přilákáni výpary hrocha táhnou za kořistí...

Na břehu bude hroch vyvržen a s chutí požit — maso i sádlo jeho chutná líp nežli vepřové podle doznání samých Evropanů.původ historického článku:
Světozor 1908, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
10. ledna 2019Debata k článku 'Člun z mrtvého hrocha?'
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.