Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Člun z mrtvého hrocha?

původně vyšlo: Světozor 1908, autor neuveden.
Na vodě se lidé mohou plavit na nejrůznějších člunech a lodích. Ale těžko najít zvláštnější vodní dopravní prostředek, než jaký vám popíše historický článek z roku 1908.


Podivné plavidlo - zabitý hroch.

Originální loďku na vlnách Modrého Nilu v nejtemnější Africe pořídili si šťastní lovci, jimž jedinou ranou z pušky podařilo se skoliti obrovského hrocha.

Domorodec vyšvihnul se na mrtvolu padlého velikána a vesluje ke břehu — obratně se cestou uhýbaje žárlivým zrakům ostrozubých krokodilů, kteří přilákáni výpary hrocha táhnou za kořistí...

Na břehu bude hroch vyvržen a s chutí požit — maso i sádlo jeho chutná líp nežli vepřové podle doznání samých Evropanů.zdroj historického článku:
Světozor 1908, autor neuveden.

datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
10. ledna 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.Debata k článku 'Člun z mrtvého hrocha?'Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: