Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Kuba obsazena armádou USA: bude americká vlajka vlát nad Havanou už navždy?

původně vyšlo: Světozor 1906, autor neuveden.
Krásný ostrovní stát Kuba má velmi složitou historii. Jednu z kapitol kubánské historie vám přiblíží náš historický článek z roku 1906.


Obsazení Kuby Spojenými Státy

Vrátké postavení ostrova Kuby, jemuž r. 1898 Američané na Španělích vybojovali úplnou samostatnost, dokončeno nedávno tím, že Spojené Státy severoamerické obsadily ostrov, a vojenský jich sekretář Taft ujal se prozatímní vlády na ostrově.

Dvě domácí politické strany — jedna presidenta Palmy a druhá jeho odpůrců — hašteřily se a i zbrojnou mocí napadaly tak dlouho, až přišel třetí mocný a porovnal je obě podle starého přísloví latinského „když se dva hádají, třetí se směje".

A tak na paláci guvernérově v Havaně vztyčena ohvězděná vlajka severoamerická, která tam bezpochyby zůstane vláti už navždy.zdroj historického článku:
Světozor 1906, autor neuveden.

datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
16. prosince 2018


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Debata k článku Kuba obsazena armádou USA: bude americká vlajka vlát nad Havanou už navždy?


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: