Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Kuba obsazena armádou USA: bude americká vlajka vlát nad Havanou už navždy?
původně vyšlo: Světozor 1906, autor neuveden.

Krásný ostrovní stát Kuba má velmi složitou historii. Jednu z kapitol kubánské historie vám přiblíží náš historický článek z roku 1906.


Obsazení Kuby Spojenými Státy

Vrátké postavení ostrova Kuby, jemuž r. 1898 Američané na Španělích vybojovali úplnou samostatnost, dokončeno nedávno tím, že Spojené Státy severoamerické obsadily ostrov, a vojenský jich sekretář Taft ujal se prozatímní vlády na ostrově.

Dvě domácí politické strany — jedna presidenta Palmy a druhá jeho odpůrců — hašteřily se a i zbrojnou mocí napadaly tak dlouho, až přišel třetí mocný a porovnal je obě podle starého přísloví latinského „když se dva hádají, třetí se směje".

A tak na paláci guvernérově v Havaně vztyčena ohvězděná vlajka severoamerická, která tam bezpochyby zůstane vláti už navždy.původ historického článku:
Světozor 1906, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
16. prosince 2018Debata k článku 'Kuba obsazena armádou USA: bude americká vlajka vlát nad Havanou už navždy?'

Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.