Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Prodej zázračné vody z posvátné řeky Jordán
původně vyšlo: Světozor 1906, autor neuveden.

Řeka Jordán, místo Ježíšova křtu, má velký náboženský význam. Jak vám popíše článek z roku 1906, tak podobné věci týkající se náboženství dokáží někteří lidé velmi úspěšně zpeněžit...


Prodávání pravé vody jordánské

Odvěká zbožná úcta křesťanstva ke všem místům, Spasitelem a zakladatelem učení křesťanského posvěceným, ku věcem, které s ním jakýmkoliv způsobem v styk se dostaly, neutuchá ani dnes a odnáší se stále ke krajině jordánské i jednotlivostem jejím.

Tak vodě řeky Jordánu, v němž Spasitel od Jana Křtiteli sám křest přijal, přikládán i dnes účinek téměř zázračný, a bývá jí užíváno při křtu i pohřbu. Není s podivem, že i toho zmocnila se obratná spekulace — dovážejíc do vzdálených končin pravou, úředně ověřenou vodu jordánskou a potom ji draze zpeněžujíc.

Nejčilejšími v tom ohledu jsou praktičtí Američané, a tak vidíme na obraze našem sbor úředníků amerických i tureckých, kteří vodu jordánskou do sudů vloženou úředně ověřili a nyní se chystají odvézti ji daleko na západ — předmět ryze obchodní.původ historického článku:
Světozor 1906, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
12. října 2018Debata k článku 'Prodej zázračné vody z posvátné řeky Jordán'

Fotoarchiv
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting, Aplus Hotel - levné ubytování v Praze

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.