Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Prodej zázračné vody z posvátné řeky Jordán

původně vyšlo: Světozor 1906, autor neuveden.
Řeka Jordán, místo Ježíšova křtu, má velký náboženský význam. Jak vám popíše článek z roku 1906, tak podobné věci týkající se náboženství dokáží někteří lidé velmi úspěšně zpeněžit...


Prodávání pravé vody jordánské

Odvěká zbožná úcta křesťanstva ke všem místům, Spasitelem a zakladatelem učení křesťanského posvěceným, ku věcem, které s ním jakýmkoliv způsobem v styk se dostaly, neutuchá ani dnes a odnáší se stále ke krajině jordánské i jednotlivostem jejím.

Tak vodě řeky Jordánu, v němž Spasitel od Jana Křtiteli sám křest přijal, přikládán i dnes účinek téměř zázračný, a bývá jí užíváno při křtu i pohřbu. Není s podivem, že i toho zmocnila se obratná spekulace — dovážejíc do vzdálených končin pravou, úředně ověřenou vodu jordánskou a potom ji draze zpeněžujíc.

Nejčilejšími v tom ohledu jsou praktičtí Američané, a tak vidíme na obraze našem sbor úředníků amerických i tureckých, kteří vodu jordánskou do sudů vloženou úředně ověřili a nyní se chystají odvézti ji daleko na západ — předmět ryze obchodní.


Původní zdroj historického článku:
Světozor 1906, autor neuveden.datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
12. října 2018


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Fotoarchiv

Debata k článku Prodej zázračné vody z posvátné řeky Jordán


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: