Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Zajímavý a velmi účinný způsob protestu nespokojených zaměstnanců

původně vyšlo: Světozor 1905, autor neuveden.
Jste v práci přetěžováni a zdá se vám, že jsou na vás vedením kladeny příliš velké nároky? Článek z roku 1905 vám popíše zajímavou formu odporu zaměstnanců, kterou v té době použili pracovníci na pražském nádraží. Jistě by fungovala i dnes.


Na nádraží „podle předpisu“.

Prostý, a na oko zcela obvyklý obraz nádraží nuselského, kdež se třídí nákladní vlaky pražské — ale s těžkostí pořízený, poněvadž zvláště za nynějších okolností přístup sem zakázán a znemožněn.

Tak trochu to vypadalo na nádraží — každém — spousty vlaků stály zde nehnutě, kol nich obcházeli zřízenci a se stoickým klidem konali své obtížné poslání, ale tentokráte zvolna a důkladně, „podle předpisu“.

Aby obraz byl úplný, jest nutno, přimysliti si řadu vlaků v pravo v levo i v zadu, na všech kolejích — které zde skutečně stály, ale na fotografickou desku se nedostaly.

Passivní resistence nádražních zřízenců se svým heslem „podle předpisu" stala se strašnou zbraní, jejíž ostří pocítily i nejširší vrstvy naše, celá doprava, průmysl a obchod, i je svrchovaně záslužno, že pracovníci nádražní, jichž údělem jest nejzodpovědnější služba, co nejdříve spravedlivých svých požadavku se domohli, neboť tak pouze mohla se rozřešiti otázka tato.zdroj historického článku:
Světozor 1905, autor neuveden.

datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
11. října 2018


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Fotoarchiv

Debata k článku Zajímavý a velmi účinný způsob protestu nespokojených zaměstnanců


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: