Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Zajímavý a velmi účinný způsob protestu nespokojených zaměstnanců
původně vyšlo: Světozor 1905, autor neuveden.

Jste v práci přetěžováni a zdá se vám, že jsou na vás vedením kladeny příliš velké nároky? Článek z roku 1905 vám popíše zajímavou formu odporu zaměstnanců, kterou v té době použili pracovníci na pražském nádraží. Jistě by fungovala i dnes.


Na nádraží „podle předpisu“.

Prostý, a na oko zcela obvyklý obraz nádraží nuselského, kdež se třídí nákladní vlaky pražské — ale s těžkostí pořízený, poněvadž zvláště za nynějších okolností přístup sem zakázán a znemožněn.

Tak trochu to vypadalo na nádraží — každém — spousty vlaků stály zde nehnutě, kol nich obcházeli zřízenci a se stoickým klidem konali své obtížné poslání, ale tentokráte zvolna a důkladně, „podle předpisu“.

Aby obraz byl úplný, jest nutno, přimysliti si řadu vlaků v pravo v levo i v zadu, na všech kolejích — které zde skutečně stály, ale na fotografickou desku se nedostaly.

Passivní resistence nádražních zřízenců se svým heslem „podle předpisu" stala se strašnou zbraní, jejíž ostří pocítily i nejširší vrstvy naše, celá doprava, průmysl a obchod, i je svrchovaně záslužno, že pracovníci nádražní, jichž údělem jest nejzodpovědnější služba, co nejdříve spravedlivých svých požadavku se domohli, neboť tak pouze mohla se rozřešiti otázka tato.původ historického článku:
Světozor 1905, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
11. října 2018Debata k článku 'Zajímavý a velmi účinný způsob protestu nespokojených zaměstnanců'

Fotoarchiv
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting, Aplus Hotel - levné ubytování v Praze

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.