Naše projekty: originální samolepky na stěnu Pieris.czmagazín Příroda.czobchod s plastikovými modely Plastikáče.czefektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Praha zažila násilný zásah proti demonstracím za svobodné volby

původně vyšlo: Besedy lidu 1906, autor neuveden.
Dnes jsou volby pro řadu lidí událostí, které jim ani nestojí za to zvedat ze židle. Historický článek z roku 1906 vám ale přiblíží dobu, kdy Češi za možnost volit prolévali na ulicích krev.


Všeobecné volební právo

Mocné, spravedlivé naše heslo naší doby, všeobecné volební právo, zachvátilo neodolatelnou silou nejširší vrstvy lidu našeho, a jeho manifestace nabyly tak rázu všenárodního.

Nezdolná síla ta dobude i posléze vítězství, jistě!

Celá Praha byla v měsíci říjnu a listopadu jevištěm velkolepých manifestací, jež však veřejná moc hleděla potlačiti a utlumiti všemi prostředky násilnými, jimiž vládne.

Výjevy z toho vidíme na obrazech našich — jednou náměstí Malostranské za pokojné, nerušené manifestace, v neděli dne 10. října, a podruhé pražské Příkopy a Václavské náměstí v neděli dne 5. listopadu, kdy policie i vojsko vytáhly proti lidu, při čemž prolito mnoho krve občanské, utracen lidský život a mnoho osob bylo raněno a zatčeno.


Původní zdroj historického článku:
Besedy lidu 1906, autor neuveden.datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
5. října 2018


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.

Debata k článku Praha zažila násilný zásah proti demonstracím za svobodné volby


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2020 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: