Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Ondofon - stoletý předchůdce dnešních mobilů, díky kterému vám neunikla žádná novinka
původně vyšlo: Epocha 1913, autor neuveden.

Lidé vždy toužili po těch nejčerstvějších zprávách. Jak vám ukáže článek z roku 1913, tak dávno před příchodem mobilů a tabletů jste k tomu mohli použít vynález s názvem ondofon.


Ondofon.

Francouz Horace Hurm v Paříži sestrojil přistroj nazvaný ondofon, váhy necelých 200 g, jenž slouží jako kapesní zachycovač vln jiskrové telegrafie.

Povětrnostní signály bezdrátove stanice na Eiffel-ově věži lze jím zachycovat po celé Francii. Se vzdušným drátem 30 m délky je poloměr působností tohoto přístroje 400 km; do 30 km stačí jako antenna obyčejný deštník, vztýčený a rozevřený.

Jeden ze svinutých drátů tohoto přístroje spojí se s antennou a případně s telefonním vedením, druhý se zemí napne pomocí vodovodu. Na připojení slouží na konci drátu svorky.původ historického článku:
Epocha 1913, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
21. září 2018Debata k článku 'Ondofon - stoletý předchůdce dnešních mobilů, díky kterému vám neunikla žádná novinka'
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.