Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Rekordní železniční most Trisanna v Alpách

původně vyšlo: Illustrovaný svět 1904, autor neuveden.
Největší alpský železniční most Trisanna vám popíše a prostřednictvím krásné dobové kresby přiblíží historický článek z roku 1904.


Největší železniční most v alpách.

Rakouská dráha státní, vedoucí Tyroly a Vorarlberkem k jezeru Bodamskému, proražená obrovským tunelem Arlberským (10,2 m. dlouhým), má při tunelu tom i největší stoupání ze všech drah evropských, a přečetné mosty, mezi nimiž největší nad říčkou Trisannou 195 m. délky a 80 výšky.

Rozpětí mostu toho, jakž i na našem obraze vidno, tvoří obraz mohutné scenerie — vítězství myšlenky a síly lidské nad nejdivější mocí přírodní!zdroj historického článku:
Illustrovaný svět 1904, autor neuveden.

datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
4. září 2018


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Fotoarchiv

retro fotografie
Debata k článku Rekordní železniční most Trisanna v Alpách


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: