Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Rekordní železniční most Trisanna v Alpách
původně vyšlo: Illustrovaný svět 1904, autor neuveden.

Největší alpský železniční most Trisanna vám popíše a prostřednictvím krásné dobové kresby přiblíží historický článek z roku 1904.


Největší železniční most v alpách.

Rakouská dráha státní, vedoucí Tyroly a Vorarlberkem k jezeru Bodamskému, proražená obrovským tunelem Arlberským (10,2 m. dlouhým), má při tunelu tom i největší stoupání ze všech drah evropských, a přečetné mosty, mezi nimiž největší nad říčkou Trisannou 195 m. délky a 80 výšky.

Rozpětí mostu toho, jakž i na našem obraze vidno, tvoří obraz mohutné scenerie — vítězství myšlenky a síly lidské nad nejdivější mocí přírodní!původ historického článku:
Illustrovaný svět 1904, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
4. září 2018Debata k článku 'Rekordní železniční most Trisanna v Alpách'
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting, Aplus Hotel - levné ubytování v Praze

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.