Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Obří americký železniční most
původně vyšlo: Světozor 1905, autor neuveden.

Velká americká železnice vyžaduje velké železniční stavby. Jednu z nich vám popíše článek z roku 1905.


Obrovský most na jižní pacifické dráze americké.

Pacifickými drahami sluje šest velikých železničních tratí amerických, spojujících břehy okeánu Atlantického a Tichého, z nichž patero táhne se celými Spojenými Státy americkými, jedna Kanadou.

Trati ty náležejí co do rozsáhlosti i stavby k největším podnikům železničním na celém světě. Největší z nich jest dráha, druhá co do doby svého vzniku, Atchison-Topeka-and Santa Fé (z roku 1881), k níž se připojuje roku 1883 vzniklá trať Southean-Pacific-Railwayl (jižní dráha pacifická) spojující Nový Orleans se San Franciskem v délce 4015 km.

Tento podnik dostal od vlády 46 mill. akrů pozemku. Tyto hlavní trati drah oceánských přes celou pevninu americkou, jichž úhrnná délka má 25.306 km., rozvětvují se zase na všecky strany a tvoří tak obrovskou síť drah s úžasnou rozmanitostí a rychlostí směrů a cest dopravy pro osoby i zboží z každého místa Spojených Států ku přístavům a pobřeží okeánu Atlantického i Tichého.

A jaké stavby prováděny jsou na dráze té, viděti z našeho vyobrazení viaduktu na jižní pacifické dráze u stanice Pecos v státě Texasu přes řeku Pecos ; most ten jest neméně než 800 metrů dlouhý a 110 metrů vysoký.původ historického článku:
Světozor 1905, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
28. srpna 2018Debata k článku 'Obří americký železniční most'

Fotoarchiv
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2018 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting, Aplus Hotel - levné ubytování v Praze

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.