Naše projekty: originální samolepky na stěnu Pieris.czmagazín Příroda.czobchod s plastikovými modely Plastikáče.czefektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Čína: veřejná poprava vraha německého vyslance

původně vyšlo: Illustrovaný svět 1901, autor neuveden.
Brutální trestné činy se bohužel odehrávaly vždy a asi i budou. Článek z roku 1901 vás s jedním takovým a s přísným trestem za něj seznámí.


Čínský vrah německého vyslance Kettelera popraven.

»Spravedlnosti« lidské učiněno zadost.

Vrah německého vyslance Kettelera v Číně, důstojník Enhai, jehož zavraždění zavdalo Německu dávno podnět kýžený k přísnému zakročení mečem a ohněm proti nepohodlným synům středu, popraven byl mečem před tváří celého města Pekingu za přítomnosti německých jenerálů na témže místě, kde byl vraždu spáchal, a to posledního dne r. 1900, jak německé noviny hrdě hlásaly.

Za to Němci, kteří podle svědectví všech národů prolévají nevinnou krev tisíců a tisíců lidí, halí se stále v nimbus »spravedlivých mstitelů« a šiřitelů »evropské a křesťanské vzdělanosti«.


Původní zdroj historického článku:
Illustrovaný svět 1901, autor neuveden.datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
17. srpna 2018


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Kolorované snímky

Debata k článku Čína: veřejná poprava vraha německého vyslance


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: