Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Čína: veřejná poprava vraha německého vyslance
původně vyšlo: Illustrovaný svět 1901, autor neuveden.

Brutální trestné činy se bohužel odehrávaly vždy a asi i budou. Článek z roku 1901 vás s jedním takovým a s přísným trestem za něj seznámí.


Čínský vrah německého vyslance Kettelera popraven.

»Spravedlnosti« lidské učiněno zadost.

Vrah německého vyslance Kettelera v Číně, důstojník Enhai, jehož zavraždění zavdalo Německu dávno podnět kýžený k přísnému zakročení mečem a ohněm proti nepohodlným synům středu, popraven byl mečem před tváří celého města Pekingu za přítomnosti německých jenerálů na témže místě, kde byl vraždu spáchal, a to posledního dne r. 1900, jak německé noviny hrdě hlásaly.

Za to Němci, kteří podle svědectví všech národů prolévají nevinnou krev tisíců a tisíců lidí, halí se stále v nimbus »spravedlivých mstitelů« a šiřitelů »evropské a křesťanské vzdělanosti«.původ historického článku:
Illustrovaný svět 1901, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
17. srpna 2018Debata k článku 'Čína: veřejná poprava vraha německého vyslance'

Fotoarchiv
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting, Aplus Hotel - levné ubytování v Praze

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.