Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Zajímavé vykopávky na Vyšehradě
původně vyšlo: Illustrovaný svět 1903, autor neuveden.

Jak popisuje historický článek z roku 1903, tak při vykopávkách v Praze na Vyšehradě došlo k zajímavým objevům.


Vykopaniny vyšehradské

S dokončením přestavby nádherného nyní chrámu vyšehradského vzala za své i nevzhledná zvonice, ke chrámu tomuto se nehodící.

Při vykopávání základu přišlo se na staré hrobky, jichž náhrobní kameny měly na sobě latinské nápisy asi ze stol. XIII., a na zeď, která okazuje, že zde stávala starší stavba než zvonice tato i původní, r. 1249 shořelá ; o čemž svědčí i nalezené dále spáleniště z prastaré budovy, snad ještě před založením chrámu r. 1070.

Nálezy vyšehradské prozkoumali archaeologové, profesoři dři. Píč a Matiegka, zachovaný kus latinského nápisu odříznut a uložen v museu král. Českého.původ historického článku:
Illustrovaný svět 1903, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
16. srpna 2018Debata k článku 'Zajímavé vykopávky na Vyšehradě'
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting, Aplus Hotel - levné ubytování v Praze

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.