Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Dokonalé turistické kolo podle měřítek roku 1888

původně vyšlo: Velocipedista 1888, autor neuveden.
Jak ukáže náš historický článek z roku 1888, tak význam cyklistického pojmu dokonalý cestovní stroj se časem dost změnil. Dokážete si představit, že byste na takovém kole vyrazili třeba na 100 km dlouhý výlet?


Roamer-tricykl.
(The Roamer-tricycle.)

Nejnovějším výrobkem firmy Starley & Sutton jest jejich „Roamer-tricykl“, dokonalý to cestovní stroj ve vzorném zpracování a ukončení.

Nápravka hnacích kol opatřena jest čtyřnásobnými kuličkovými ložisky a nad ní umístěna jest podpůrná tyč (stay rod.), upevněná ke hlavní ose ve dvojích ložiskách ; účelem této roury jest, by uzpůsobovala nepodajnosť osy kol hnacích a zamezovala otevírání se kuličkových ložisek.

Tak jako „The spring frame Rover“, opatřen je i Roamer-tricykl Starleyovým pérovým přístrojem (Starley's new Patent Spring Connection), který dodává tricyklu nevšední pružnosti a zamezuje veškeré viklání předního kola.

Pohodlnosť jízdy zvýšena jest nad to ještě arabským pérem, na němž umístěno sedlo. K vůli větší pevnosti opatřen jest rám tricyklu ještě rourovitou spojkou, která vycházejíc nad křížovou hlavou od pouzdra pro řidítko vede pod sedlo, kdež ústí do kostry tricyklu.zdroj historického článku:
Velocipedista 1888, autor neuveden.

datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
3. srpna 2018


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Debata k článku Dokonalé turistické kolo podle měřítek roku 1888


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: