Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Dokonalé turistické kolo podle měřítek roku 1888
původně vyšlo: Velocipedista 1888, autor neuveden.

Jak ukáže náš historický článek z roku 1888, tak význam cyklistického pojmu dokonalý cestovní stroj se časem dost změnil. Dokážete si představit, že byste na takovém kole vyrazili třeba na 100 km dlouhý výlet?


Roamer-tricykl.
(The Roamer-tricycle.)

Nejnovějším výrobkem firmy Starley & Sutton jest jejich „Roamer-tricykl“, dokonalý to cestovní stroj ve vzorném zpracování a ukončení.

Nápravka hnacích kol opatřena jest čtyřnásobnými kuličkovými ložisky a nad ní umístěna jest podpůrná tyč (stay rod.), upevněná ke hlavní ose ve dvojích ložiskách ; účelem této roury jest, by uzpůsobovala nepodajnosť osy kol hnacích a zamezovala otevírání se kuličkových ložisek.

Tak jako „The spring frame Rover“, opatřen je i Roamer-tricykl Starleyovým pérovým přístrojem (Starley's new Patent Spring Connection), který dodává tricyklu nevšední pružnosti a zamezuje veškeré viklání předního kola.

Pohodlnosť jízdy zvýšena jest nad to ještě arabským pérem, na němž umístěno sedlo. K vůli větší pevnosti opatřen jest rám tricyklu ještě rourovitou spojkou, která vycházejíc nad křížovou hlavou od pouzdra pro řidítko vede pod sedlo, kdež ústí do kostry tricyklu.původ historického článku:
Velocipedista 1888, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
3. srpna 2018Debata k článku 'Dokonalé turistické kolo podle měřítek roku 1888'

Fotoarchiv
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting, Aplus Hotel - levné ubytování v Praze

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.