Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Jak vypadalo první kolo s odpruženou přední vidlicí?

původně vyšlo: Velocipedista 1888, autor neuveden.
Jezdíte na odpruženém kole? Podívejte se, jak byl v článku z roku 1888 popisován úplně první stroj s odpruženou přední vidlicí.


Pérový Rover.
(The spring frame Rover.)

Firma „Starley & Sutton“ vystavila na Stanley-Show mezi rozmanitými svými „Rovery“, jichž jména jsou: „Rover Safety,“ „Popular Rover“, „Universal Rover“, taktéž bicykl bezpečný, jaký stavěn pro předsedu „Národní jednoty anglické“ (National Cyclist's Union) Visc. Buryho.

Je to jeden z nejlepších strojů bezpečných, jaké jsme na „Stanley-Show“ viděli, a hlavní pozornosti zasluhuje pérové upevnění předního kolečka a jeho spojení s řidítkem a rámem či kostrou ostatní části stroje.

Přístroj tento zamezuje naprosto nepříjemnému pro jezdce viklání se předního kola a dodává bicyklu neobyčejné pružnosti, takže s lehkostí možno i přes značnější překážky přejížděti, aniž by stroj trpěl a jezdec nárazy cítil; rozumí se, že i následkem toho nohy nemohou tak snadně se šlapátek se vysunouti, jak u jiných bezpečníků často se stává.

Oddělením vidlice předního kola od křížové hlavy a řídítka docílena zvláštní celistvost a spojitost mezi oběma koly, která je patrna, vidíme-li stroj ten v pohybu. Bremza umístěna je na zadním kole.zdroj historického článku:
Velocipedista 1888, autor neuveden.

datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
31. července 2018


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.Debata k článku 'Jak vypadalo první kolo s odpruženou přední vidlicí?'


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: