Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Kuriozní český fotbalový rekord z dávné minulosti
původně vyšlo: Besedy lidu 1900, autor neuveden.

Článek z roku 1900 vám popíše jedinečný český fotbalový rekord, za který by se jistě ani dnes nestydělo Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimově nebo rovnou Guinnessova kniha rekordů.


Kopání míče z Prahy do Paříže.

Hádáme se a div si myšlením hlavu nerozlámeme, jak bychom nazvali nové vzcházející století. Němci byli zkrátka hotovi: nazvali století XX. stoletím »germanským«.

Ale sotva by bylo jiného případnějšího pojmenování, než nazvati století ono stoletím sportu. Neboť dnes už sport všeho druhu dosáhl u nás i všady jinde vrcholu — horečné závratné výše. Světová pak pařížská výstava (z níž dnes bohužel pro množství obrázků ještě časovějších nemůžeme přinésti illustrace žádné, ale učiníme tak příště zase) stala se lákadlem a útočištěm, pravým Eldoradem sportu všech národů.

Ale jeden sportovní výkon český bude zde jistě vévoditi jako jeden z nejrázovitějších — jiný by řekl, nejztřeštěnějších.

Jest to kopání velikého míče z Prahy do Paříže, jímž se proslavil a »světovým« stává jakýsi pan Poledna-Vlkovský, který v neděli 1. července t. r. (svědomitě budiž zaznamenáno) míč svůj na Smíchově za obrovské účasti směrem ku Paříži kopati začal a do Paříže jistě šťastně jej dokope. Obrázek náš zachytil jej v královském komorním městě Žebráku.

Doufáme, že čtenáři naši, i nejhorlivější sportsmani budou spokojeni!původ historického článku:
Besedy lidu 1900, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
10. července 2018Debata k článku 'Kuriozní český fotbalový rekord z dávné minulosti'
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting, Aplus Hotel - levné ubytování v Praze

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.