Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Proč začal kněz provozovat hospodu a jak to nakonec dopadlo

původně vyšlo: Světozor 1909, autor neuveden.
Lidský osud dokáže být složitý a vést k nečekaným situacím. Jednu takovou, kdy se z jistého francouzského kněžího stal výčepní, vám popíše historický článek z roku 1909.


Osud kněží ve Francii: bývalý kněz výčepníkem lihovin.

Osud kněží ve Francii nejlépe charakterisuje náš obrázek.

Pater Noecholest vrátiv se z Mexika, kde onemocněl žlutou zimnici, do Francie, marně hledal pro sebe příhodné zaměstnání. Z nedostatku všech životních prostředků a snad už i z omrzelosti přikročil k živnosti obzvláštní — stav se výčepníkem likérů a vína v obci Perigieuxu.

Pověst vypravuje, že od té doby, co si zařídil tento závod, rozmáhá se v obci značně abstinence, což by bylo ovšem výhodnou morální stránkou působení knězova, jenž snaží se opatřiti si výživu pouze nejnutnější — vysvítá to z toho, že odmítl nabídku 10.000 fr., aby se usadil s podnikem svým v Paříži.


Původní zdroj historického článku:
Světozor 1909, autor neuveden.datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
10. června 2018


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.

Debata k článku Proč začal kněz provozovat hospodu a jak to nakonec dopadlo


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: