Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Proč začal kněz provozovat hospodu a jak to nakonec dopadlo
původně vyšlo: Světozor 1909, autor neuveden.

Lidský osud dokáže být složitý a vést k nečekaným situacím. Jednu takovou, kdy se z jistého francouzského kněžího stal výčepní, vám popíše historický článek z roku 1909.


Osud kněží ve Francii: bývalý kněz výčepníkem lihovin.

Osud kněží ve Francii nejlépe charakterisuje náš obrázek.

Pater Noecholest vrátiv se z Mexika, kde onemocněl žlutou zimnici, do Francie, marně hledal pro sebe příhodné zaměstnání. Z nedostatku všech životních prostředků a snad už i z omrzelosti přikročil k živnosti obzvláštní — stav se výčepníkem likérů a vína v obci Perigieuxu.

Pověst vypravuje, že od té doby, co si zařídil tento závod, rozmáhá se v obci značně abstinence, což by bylo ovšem výhodnou morální stránkou působení knězova, jenž snaží se opatřiti si výživu pouze nejnutnější — vysvítá to z toho, že odmítl nabídku 10.000 fr., aby se usadil s podnikem svým v Paříži.původ historického článku:
Světozor 1909, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
10. června 2018Debata k článku 'Proč začal kněz provozovat hospodu a jak to nakonec dopadlo'

Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting, Aplus Hotel - levné ubytování v Praze

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.