Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Kdy se poprvé dostali Turci do Prahy?
původně vyšlo: Illustrovaný svět 1903, autor neuveden.

Kdy se poprvé oficiálně dostali Turci do Prahy a jak to tehdy probíhalo? To vám prozradí historický článek z roku 1903.


První Turci v Praze

Nejhorší metlou pro ubohou Evropu za celého středověku byli Turci — a i země koruny naší neustále s nimi měly co činiti jak opravdovou spoluobranou válečnou v zemích jižních, tak obzvláště hojnými daněmi a dávkami válečnými, které tvořily již pravidelný rozpočet státní.

Turci byli stále na denním programu.

Jaký tedy div, že když poprvé opravdoví Turci v Praze se objevili, sběhl se za nimi kde kdo. Bylo to poselstvo vysoké Porty, vyslané z Budína do Prahy, kdež právě meškal císař Maxmilián II., aby se zde uradilo a dohodlo o nějakých menších věcech na základě míru, uzavřeného na 8 roků.

Dne 1. března r. 1568 přibyl do Prahy paša budínský, Achmed, s velkou družinou a přivezl císaři skvělé a hojné dary.původ historického článku:
Illustrovaný svět 1903, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
7. června 2018Debata k článku 'Kdy se poprvé dostali Turci do Prahy?'

Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting, Aplus Hotel - levné ubytování v Praze

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.