Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Dávný experiment: první velká loď dálkově řízená rádiovými vlnami
původně vyšlo: Epocha 1911, autor neuveden.

V dnešní době nejsou velké dálkově řízené stroje nebo drony nic zvláštního. Článek z roku 1911 vám popíše, jak to vše začalo.


Elektricky řízený člun bez posádky.

Vysílání elektrické energie do dálky bez vodiče Hertz-ovými vlnami je důležitým vynálezem v oboru dopravnictví, neboť jistě přivodí převrat v plavbě po vodě i ve vzduchu.

Po torpedech řiditelných elektrickými vlnami sestrojen Norimberčanem Kr. Wirth-em člun řiditelný stejným způsobem, s nímž nedávno konány pokusy na Vanském jezeře u Berlina.

Řiditelnost člunu, na němž nebylo ani človíčka, a do jehož elektromotorů pouštěna elektřina vzduchem, byla naprosto dokonalá.původ historického článku:
Epocha 1911, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
28. května 2018Debata k článku 'Dávný experiment: první velká loď dálkově řízená rádiovými vlnami'
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.