Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Dávný experiment: první velká loď dálkově řízená rádiovými vlnami

původně vyšlo: Epocha 1911, autor neuveden.
V dnešní době nejsou velké dálkově řízené stroje nebo drony nic zvláštního. Článek z roku 1911 vám popíše, jak to vše začalo.


Elektricky řízený člun bez posádky.

Vysílání elektrické energie do dálky bez vodiče Hertz-ovými vlnami je důležitým vynálezem v oboru dopravnictví, neboť jistě přivodí převrat v plavbě po vodě i ve vzduchu.

Po torpedech řiditelných elektrickými vlnami sestrojen Norimberčanem Kr. Wirth-em člun řiditelný stejným způsobem, s nímž nedávno konány pokusy na Vanském jezeře u Berlina.

Řiditelnost člunu, na němž nebylo ani človíčka, a do jehož elektromotorů pouštěna elektřina vzduchem, byla naprosto dokonalá.


Původní zdroj historického článku:
Epocha 1911, autor neuveden.datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
28. května 2018


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Debata k článku Dávný experiment: první velká loď dálkově řízená rádiovými vlnami


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: