Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Psi jako žokejové na klusáckých dostizích!
původně vyšlo: Illustrovaný svět 1901, autor neuveden.

K čemu všemu je možné vycvičit psy? Článek z roku 1901 vám dokáže, že mohou klidně závodit i na koňských klusáckých dostizích!


Triumf výcviku.

Docíleno ho ovšem v Eldoradu sportu — v Americe!

Jedná se o to, předvésti při cirkusových představeních nějaké číslo, kteréž by se hodilo i pro nejširší, sport samý neznalé publikum. A tu kterýsi veliký podnik mezi jinými attrakcemi předvedl i dva psíky jako jezdce o závod. Tedy opravdové dostihy.

Oba pejskové předvedou lehké »sulky« — vozíky, do nichž zapřaženi jsou dva běhouni, vyskočí na sedadlo a držíce uzdu v tlamě, štěkotem pohánějí koníky k jízdě o závod. A záhy jede to v plném trysku kolem tribun.

Je to veselá podívaná — páni pejskové drželi se statečně, a dojedše cíle, obrátí vozík a vracejí se k svému východišti; zde seskočí, učiní způsobnou poklonu a odvedou za hlasité pochvaly obecenstva oře své do stájí, přikyvujíce vděčně za potlesk svými ocásky.původ historického článku:
Illustrovaný svět 1901, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
12. května 2018Debata k článku 'Psi jako žokejové na klusáckých dostizích!'

Fotoarchiv
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting, Aplus Hotel - levné ubytování v Praze

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.