Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Odvážná svatební cesta, která skončila leteckou katastrofou
původně vyšlo: Illustrovaný svět 1902, autor neuveden.

Dokonalou svatební cestu by jistě chtěli začít všichni novomanželé. Jak ale popisuje náš článek z roku 1902, tak i skvělou svatební cestu může někdy přerušit katastrofa.


Svatební cesta balonem.

Konečně sami, sami po svatbě, po rozloučení s celým příbuzenstvem. Nyní nastává jedna z nejkrásnějších chvil v životě novomanželů, ta cesta svatební, ať o ní už přísní mravokárci soudí jakkoli...

Francouzský inženýr i statečná jeho družka životem mají dávno svůj odvážný, ale krásný plán... Což, svatební cesta drahou i parníkem —to všecko zde bylo už milionkráte. Zbývá ještě cesta dvojí, aby člověk stál na výši situace moderní: bud automobilem nebo balonem.

Tato jest ovšem ještě zajímavější a krkolomnější. Ale což největší nebezpečenství právě nepodá skvělý důkaz o statečnosti mužově i trpělivosti ženině — tak význačné pro celý manželský život našeho párku?

A tak nastoupena cesta, ta nejkrásnější cesta do vzdušných sfér, při níž božskému pocitu lásky jsou průvodčími a svědky toliko mraky nadpozemské a hvězdy nebeské. Velebný, královským hermelínem věčného sněhu pokrytý majestát Alp teprve dodal svazku jich posvěcení po celý život... neboť zde nahlédli tváří v tvář smrti — a zdálo se, že údělem jich bude jeden společný hrob...

Balon dostal se do proudu vlhkého, chladného větru, počal rychle klesati a marno bylo úsilí nešťastných větroplavců nastoupiti »kurs vyšší.« Nezapomenutelná chvíle strašného dobrodružství... balon klesal níž a níže, až zapadnul úplně do rozsedliny ledovce a náš párek stěží zachránil holý život svůj.

Teprve po celých hodinách trapného vyčkávání mezi životem a smrtí přišla pomoc — balon byl totiž již dříve zpozorován, a větroplavci vysvobozeni z neblahé situace. Ale zbyla zde upomínka — luzná a nádherná, že dovedla vyzlatiti celý příští život manželů.původ historického článku:
Illustrovaný svět 1902, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
11. května 2018Debata k článku 'Odvážná svatební cesta, která skončila leteckou katastrofou'
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.