Naše projekty: originální samolepky na stěnu Pieris.czmagazín Příroda.czobchod s plastikovými modely Plastikáče.czefektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Odvážná svatební cesta, která skončila leteckou katastrofou

původně vyšlo: Illustrovaný svět 1902, autor neuveden.
Dokonalou svatební cestu by jistě chtěli začít všichni novomanželé. Jak ale popisuje náš článek z roku 1902, tak i skvělou svatební cestu může někdy přerušit katastrofa.


Svatební cesta balonem.

Konečně sami, sami po svatbě, po rozloučení s celým příbuzenstvem. Nyní nastává jedna z nejkrásnějších chvil v životě novomanželů, ta cesta svatební, ať o ní už přísní mravokárci soudí jakkoli...

Francouzský inženýr i statečná jeho družka životem mají dávno svůj odvážný, ale krásný plán... Což, svatební cesta drahou i parníkem —to všecko zde bylo už milionkráte. Zbývá ještě cesta dvojí, aby člověk stál na výši situace moderní: bud automobilem nebo balonem.

Tato jest ovšem ještě zajímavější a krkolomnější. Ale což největší nebezpečenství právě nepodá skvělý důkaz o statečnosti mužově i trpělivosti ženině — tak význačné pro celý manželský život našeho párku?

A tak nastoupena cesta, ta nejkrásnější cesta do vzdušných sfér, při níž božskému pocitu lásky jsou průvodčími a svědky toliko mraky nadpozemské a hvězdy nebeské. Velebný, královským hermelínem věčného sněhu pokrytý majestát Alp teprve dodal svazku jich posvěcení po celý život... neboť zde nahlédli tváří v tvář smrti — a zdálo se, že údělem jich bude jeden společný hrob...

Balon dostal se do proudu vlhkého, chladného větru, počal rychle klesati a marno bylo úsilí nešťastných větroplavců nastoupiti »kurs vyšší.« Nezapomenutelná chvíle strašného dobrodružství... balon klesal níž a níže, až zapadnul úplně do rozsedliny ledovce a náš párek stěží zachránil holý život svůj.

Teprve po celých hodinách trapného vyčkávání mezi životem a smrtí přišla pomoc — balon byl totiž již dříve zpozorován, a větroplavci vysvobozeni z neblahé situace. Ale zbyla zde upomínka — luzná a nádherná, že dovedla vyzlatiti celý příští život manželů.


Původní zdroj historického článku:
Illustrovaný svět 1902, autor neuveden.datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
11. května 2018


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Kolorované snímky

Debata k článku Odvážná svatební cesta, která skončila leteckou katastrofou


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: