Naše projekty:   Obchod.Bejvávalo.cz  —  originální samolepky na stěnu Pieris.cz  —  magazín Příroda.cz  —  efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Bejvávalo.cz

nejnavštěvovanější český server věnovaný historii

Český hokejový tým si z Dánska letos odveze zlato (PR)

článek je inzerce, nejde o historický text
V posledních několika dnech se ve sportovním světě nemluví o ničem jiném než o mistrovství světa v ledním hokeji. Poprvé v historii se pořadatelskou zemí stalo Dánsko, přičemž hokejové týmy z různých koutů světa předvedou triky s hokejkou na ledních stadionech v hlavním městě Kodaň a menším městečku Herning.

V sestavách se objeví i velká jména, která se nezúčastnila ani Zimních olympijských her v Koreji, jako je například Connor McDavid z Edmontonu, jenž to na bruslích umí tak dobře, že je dokonce označován za nejlepšího hokejistu světa.

Jaký je program MS v hokeji 2018?

Mezinárodní hokejová federace před šesti lety změnila strukturu a formát turnajů, přičemž všechny zúčastněné země rozdělila na dvě skupiny po osmi. V obou skupinách si každý hokejový tým zahraje s každým. První čtyři země, které získají nejvíce bodů, postupují do čtvrtfinále, kde spolu hrají první se čtvrtým a druhý se třetím.

Složení jednotlivých skupin, kompletní rozpis všech zápasů a další potřební informace o letošních zápasech najdete v tomto podrobném článku.

Odveze si český tým z Dánska zlato?

V tabulce hokejových šampionátů, které se kdy odehrály, si Česká republice, tedy i včetně úspěchů Československa, drží třetí místo. Prozatím má český tým na kontě 46 medailí, z nichž je 12 zlatých, 13 stříbrných a 21 bronzových. Bohužel, v posledních šesti letech si domů hokejisté nepřivezli ani zlato, ani stříbro, ani bronz, což je obrovská škoda. Fanoušci každým rokem očekávají další medaili, ideálně zlatou. V roce 2012 si v Helsinkách vybojovali bronz a od té doby očekáváme nějaký další přírůstek do sbírky medailí, ovšem marně.

Podle sázkových kanceláří si český tým ani z letošního šampionátu nedoveze nic. V sázkařském světě je Česká republika až na šestém místě, co se kurzů týká, což znamená, že šance na získání titulu je ohodnocena kurzem 16. Pokud tedy našim hokejistům věříte a vsadíte si na jejich vítězství 100 korun, vyhrajete 1 600 korun.

Článek není historický text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.


datum vydání:
7. května 2018


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Nabízíme v eshopu
Obchod.Bejvávalo.cz
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2021 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2011 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.