Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Kde najdete pštrosí skály?
původně vyšlo: Amerika 1911, autor Josef Kořenský.

Přiroda dokáže vytvořit úžasné a krásné věci. Jednou z nich jsou skály ve tvaru pštrosů, které vám popíše historický text z roku 1911.


Pštrosí skály v Dakotě.

Širé, pusté a nehostiné lány severozápadních států amerických podobají se divokostí malebným kaňonům koloradským.

Rozrušením skal nabývají trosky zvláštních podob upomínajících zhusta na obludy zvířecí. Zemězpytci poznali v těch usazeninách někdejšího vodstva útvar třetihorní a vynesli na světlo z jeho pískovců a utvrdlých jílů úžasné ostatky vymřelých ssavců.

Podivuhodné kosti jejich spatřují se hlavně v museích amerických. Přírodozpytci, zvaní tam lovci kostlivců, navštěvují nyní „Špatné země“ často, táboří pod širým nebem, živí se v bezvodném tom kraji konservami a ozařují novými nálezy pravěké časy geologické.původ historického článku:
Amerika 1911, autor Josef Kořenský.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
4. května 2018Debata k článku 'Kde najdete pštrosí skály?'
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting, Aplus Hotel - levné ubytování v Praze

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.