Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Císař František Josef I. se konečně uzdravil a mohl vyrazit na projížďku
původně vyšlo: Světozor 1908, autor neuveden.

Jak popisuje článek z roku 1908, tak zdraví stárnoucího císaře a krále v té době už nebylo nejlepší. Ale každé zlepšení svého stavu rád využil, například k prohlídce Vídně.


Císař po prvé na projížďce Vídní.

Po své dlouhé a úporné chorobě na podzim roku loňského vyjel si stařičký panovník po prvé zcela zase zdráv a čil po Vídni a byl v ulicích jejích uvítán starostou města drem K. Luegrem, městskou radou a nejčetnějším obecenstvem.

Vídeň má ovšem sterou příčinu vděčiti se svému císaři jako „hlavní a sídelní město mocnářství“.původ historického článku:
Světozor 1908, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
2. května 2018Debata k článku 'Císař František Josef I. se konečně uzdravil a mohl vyrazit na projížďku'
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.