Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Viktor rytíř Wessely - nový předseda Nejvyššího soudu
původně vyšlo: Illustrovaný svět 1901, autor neuveden.

Kdo se stal předsedou Nejvyššího, tehdy Vrchního zemského soudu v Čechách v roce 1901? Přiblíží vám to náš dobový článek.


Nový president vrchního zemského soudu v Čechách.

Jednou z osob, na něž pozornost celé veřejnosti naší jest upřena a jež vykonává v zemi naší vliv zajisté dalekosáhlý a v oboru soudní správy rozhodující, jest president vrchního zemského soudu v království českém, nejvyššího to soudu v Čechách.

Dosavadní president Frant. Jansa vzdal se tyto dny svého úřadu a na místo jeho jmenován president moravského soudu zemského, Viktor rytíř Wessely, původem Němec, narozený r. 1846 v Brně, jenž přesídliv do Prahy, ujal se tyto dny vysokého úřadu svého.

Jazyk český ovládá rytíř Wessely dokonale.původ historického článku:
Illustrovaný svět 1901, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
27. dubna 2018Debata k článku 'Viktor rytíř Wessely - nový předseda Nejvyššího soudu'

Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.