Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Odvážný čin ruského kapitána Karcova
původně vyšlo: Zpravodaj z bojiště 1904, autor neuveden.

Přinášíme vám zajímavou epizodu z rusko-japonské války, ke které došlo při obléhání Port Arturu. Popíše vám jí historický článek z roku 1904.


Odvážný čin kapitána Karcova

Junácky kousek provedl se svou dělovou lodicí „Vlastný“ ruský kapitán Karcov při bitvě dne 10. t. m.

Plnou parou vjel do středu nepřátelského loďstva a dvěma torpédy, jež vypustil, poškodil japonský křižák „Tokasago“ tak, že se později potopil. Projel šťastně křížovým ohněm japonských torpédovek, jimž vydatně odpovídal, a neporušen vrátil se se svou lodí do Port-Arthuru.

Admirál Makarov oznámil hrdinský čin kapitána Karcova telegraficky caru, navrhnuv, aby on, jeho poručíci Semělov a Žulov i ostatní mužstvo bylo vyznamenáno.

Na našem obrázku spatřuje čtenář v pozadí křižák „Tokasago“, v popředí torpédovku „Vlastný“, na nějž jiná japonská loď, pálíc z děl na přídě, žene útokem.původ historického článku:
Zpravodaj z bojiště 1904, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
25. dubna 2018Debata k článku 'Odvážný čin ruského kapitána Karcova '

Fotoarchiv
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting, Aplus Hotel - levné ubytování v Praze

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.